Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Митница.
#1

Здравейте, поръчах смартфон със стойност 160$. Днеска в тракинга виждам, че го пращат на митница. Така, имам няколко въпроса:
1. Има ли шанс да избегне по някакъв начин митницата ?
2. Как да мина "по-тънко". (в смисъл, че не ми се дават 60 лева ДДС, отделно нямам абсолютно никакво време)
3. Дали ще разпознаят, ако си "сътворя" извлечението от банката ? (или пък мога да мина само с фактурата от китаеца, на която той е написал 60$, все пак, телефона е китайски)
Цитирай
Аксесоари
#2

@alchniq_123, след като е пратката вече е насочена натам, няма как да стане. При евентуална проверка и разминаване между посочената цена и реалната стойност ще се поиска копие от платежно и д.п.  документи. Не съветвам да се прави опит да се мине "тънко" с подправени документи, защото може и по-лошо да стане, ако се разкрие измамата. Така че мой съвет е да се платят дължимите такси - така ще е най-добре.

 
Цитирай
#3

Пратката винаги минава през митница и винаги се плаща ддс, ако цената на предмета е обявена над 30 лева.  Ако е обявена от продавача под 30 лева е на късмет
Цитирай
#4

Нямам представа какво и що е писал продавача върху колета. Но, ако сумата от подправената фактура и пакета съвпадат, ще мине ли ? (ще го попитам)
Цитирай
#5

Стига да не се усъмнят на митницата и да искат да проверят съдържанието.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#6

(2016-05-20, 21:41:38)rdlegy написа:  Пратката винаги минава през митница и винаги се плаща ддс, ако цената на предмета е обявена над 30 лева.  Ако е обявена от продавача под 30 лева е на късмет
Глупости. Миналата седмица получих пратка от Китай на стойност 30$. Всичко е ОК и пратката никъде не е спирана. Тия митничари ги изкара много работни. Big Grin
Цитирай
#7

При всеки е различно, не винаги се получава както на нас би ни се искало, нали?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#8

Мен са ме карали да си отварям пейпала пред тях на техния компютър понеже се бяха усъмнили. че разпечатката която им давам е корегирана.
И виж дали стойността не надхвърля 150 евро, тогава филма става с много серии -вадене на ЕОРИ номер, митническа декларация за внос. Трябва в някоя агенция да ти я направят, струва минимум 20 лв.
Цитирай
#9

(2016-05-21, 01:26:41)NoMaD написа:  При всеки е различно, не винаги се получава както на нас би ни се искало, нали?

Sent from my XT1580
Исках да кажа, че не на всяка цена ще спрат пратката, ако надхвърля 30 евро. Иначе, ако искат да се заядат то имат варианти.
Цитирай
#10

Десетки пъти не са ми спирали пратка, която РЕАЛНО надвишава доста сериозно този лимит от 30 лева. Иначе, ако сумата върху пакета, разпечатката от банката и от фактурата на китаеца съвпадат, ще се заяждат ли ?
Цитирай
#11

(2016-05-21, 00:29:57)dobs7z написа:  Глупости. Миналата седмица получих пратка от Китай на стойност 30$. Всичко е ОК и пратката никъде не е спирана. Тия митничари ги изкара много работни. Big Grin

Аз получих пратка на стойност 130$ и не мина на митница. Казах, че ако е обявена на самата опакова над 30 лева със сигурност минава
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)