Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Малко разяснение за въпросния Hi-Fi DAC
#1

Колеги, дръпнах си едно приложение, с което най-после да ползвам прословутия Hi-Fi DAC със Spotify и честно казано съм крайно разочарован. Като го пусна звука става по-тих, високите се "скопяват" бая и саундстейджа съвсем умира. Баса също става по-слаб. Слушалките са ми точно басови и за мен е важно да го чувам и усещам както трябва, а с този телефон мога да кажа, че като цяло звука е по-слаб от на S6 edge, особено с включен Hi-Fi DAC. Очаквах много, МНОГО повече, слушалките са ми лесни за захранване, въпреки че са over-ear се водят портативни и се чуват по-слабо от лаптопа ми или стария ми S6 edge. Гледам ревюта на хора, които казват, че не могат да усилят над 60, а аз на 75 искам още и още. Да не би моя телефон да е дефектен нещо, не вярвам да е от слушалките, те са на сони и струват над 200лв и въобще съм доволен от тях, но тоя телефон ми уби мечтите. Аз главно заради това го взех, че е с мощен усилвател и 32 битов DAC. Някой друг има ли подобни впечатления?

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Рядко слушам музика от телефона, но моя в10 го взех с неговите си слушалки безжичните. Когато ги тествах и аз се разочаровах много от слабия звук. Пробвах програми от рода на "audio booster" звука стана силен баса хубав, но за качество немога да коментирам понеже много рядко ми се случва да слушам музика. Слушалките неми харесаха понеже при леко разместване в ухото звука се променя трябва да са много собре втикани в ухото....

LG V10 32Gb - H960A root + LG G2
Цитирай
#3

А със стоковия плеър опитвал ли си, с него как е? Гледах едно клипче в тубата и там приказват нещо за ниско и високо омово съпротивление на слушалките. На руски език е и до колкото разбрах не работи със слушалки с високо омово съпротивление.
Ето клипчето


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Общо взето човека казва че е разочарован от v10 защото телефона разпознава като качествени слушалки само моделите със съпротивление над 60 ома дори оригиналните към комплекта ги вижда като калпави който между другото нестават за нищо аз лично ползвам тапи от стария айфон 5 защото новите от 6-6s също не ги бива и открих едни на панасоник в къщи който също се чуват доста добре RP-HXD5-W е модела но за слушане на музика основно си ползвам айфона андройдите са доста далече като звук за мое съжаление
Цитирай
#5

(2016-05-21, 21:02:16)dksan написа:  ...Аз главно заради това го взех, че е с мощен усилвател и 32 битов DAC. ...

Телефон с мощен усилвател все още не е създаден ... 
Харесвай си и нещата ще си дойдат на мястото ...
http://www.head-fi.org/products/category...amplifiers

EDIT: Предполагам ползваш DAC Fix for LG V10/HI-FI DAC Everywhere ... като за начало можеш да я махнеш и да тестваш с музика през вградения плеър ...
Цитирай
#6

Да, сега вече го разбрах напълно. При включване на слушалките от комплекта и по-старите Quadbeat 2 изписва "Нормално аудио устройство". А когато го свързах към уредбата, изписа "Свързано е вашето аудио устройство" . Има и друго, но не знам как ми излезна докато си правих разни проби ми изписа, че свързано устройство с висок импеданс с 50-600 Ω.
Значи, взех и срязах кабела на един стар микрофон за компютър за да му ползвам жака. Когато го свържа без закачени слушалки, изписва "Свързано е вашето устройство", Закачих му една колонка от DVD система и пак същото. Когато срязах и едни стари слушалки и ги свързах към кабела на микрофона, изписа "нормално устройство". Сега не знам дали самия кабел оказва влияние или самите слушалки. Жалко, че нямам поялник за да запоя кабела от микрофона директно за слушалките и да пробвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Грешка, свързах колонката от DVD и пак показва нормално устройство. Значи кабела няма общо, просто си трябват слушалки с над 50Ω


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

http://forum.xda-developers.com/lg-v10/h...t-t3247778 Ето още нещо за HI-FI меломаните https://play.google.com/store/apps/detai...v10.dacfix
Цитирай
#9

Таковал съм го в телефона, аз уж за това го взех, за да не ми се налага да купувам и мъкна отделно портативен усилвател... И кво като слушалките ми са 32 ома, не са някакви боклуци, като цяло са сравнително добри, а като за басови слушалки са едни от най-добрите. Защо забога слагат някоя екстра в телефон като не можеш да я използваш както трябва, да ги... Ядосах се Big Grin

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#10

Пробвай с фабричния плеър ... с него ядове не трябва да имаш ... там трябва да работи на 32 бита ...
Цитирай
#11

Цялата ми музика е онлайн, ползвам спотифай и саундклауд и не тегля музика, и без това тя не се знае с какво качество е. Нямам и с какво да направя сравнение даже. А и както казах аз го подкарах dac-а със спотифай и съм разочарован.

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#12

Спотифай качеството му е разочароващо и с дак и без дак ...
Качи няколко читави флак-а в паметта и тествай да си сигурен дали е от дака ...
Цитирай
#13

Сега ще ви кажа как излъгах HI-FI Dac-a да сработи със слушалките в комплекта и общо взето с всички слушалки. След като си поръчах Оригинални Xiaomi Piston 3 слушалки, които свирят малко по-качествено и силно от оригиналните Quad Beat 3, но не сработи отново HI-FI Dac-a защото са 32 ома, а трябва да са най-малко 50 ома, се разочаровах от екстрата, която не мога да я ползвам. Случайно в 4PDA видях пост с едни преходници на различни омове http://xchesser.ru/catalog/product/dunu-...otivleniem
Отидох до техномаркет, но не намерих такива, за това си взех един обикновен удължител за слушалки

[Изображение: 27617841970_80a07fba66_o.jpg]

Цаката е да свържете първо него към телефона, без да са закачени към него слушалките. Когато свържете удължитела и отворите настройките на HI-FI, ще видите надпис "Свързано е вашето аудио устройство", а не "Нормално аудио устройство".
После вече си свръзвате слушалките към удължитела и звука става поне 1/3 по-силен в сравнение с преди. Запомнете обаче, че винаги трябва да се свръзва първо удължитела и тогава слушалките към удължитела или преходника. Ако слушалките са свързани предварително към удължитела и след това го свържете към телефона, той ги разпознава отново като нормално устройство и HI-FI Dac усилователа няма да сработи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

Пробвах и работи поръчах си това https://m.aliexpress.com/item/32641680482.html#autostay
Цитирай
#15

Ако някой открие такъв адаптер в български сайт или магазин, ще му бъда благодарен ако сподели.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Влез в алиекспрес и си поръчаи на корем за 20 дни идват аз си поръчах кожени гърбове и стъкла носят ти ги до вратата https://m.aliexpress.com/item/32671544661.html#autostay
Цитирай
#17

До врата ти? С DHL ли е поръчката?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#18

(2016-06-26, 09:51:42)Kurnasko написа:  Влез в алиекспрес и си поръчаи на корем за 20 дни идват аз си поръчах кожени гърбове и стъкла носят ти ги до врататаhttps://m.aliexpress.com/item/32671544661.html#autostay
Въпроса е не за колко дни идва а, че нямам пари в картата и исках да е с наложен платеж при доставката.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

(2016-06-26, 11:04:53)NoMaD написа:  До врата ти? С DHL ли е поръчката?

Sent from my XT1580

Не стандартна безплатна доставка
Цитирай
#20

За първи път чувам за такъв начин - пък имам вече към 100 поръчки оттам. Винаги и само от пощата след известие, че имам пратка за получаване.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#21

(2016-06-26, 16:09:16)NoMaD написа:  За първи път чувам за такъв начин - пък имам вече към 100 поръчки оттам. Винаги и само от пощата след известие, че имам пратка за получаване.

Sent from my XT1580

Ако си поръчаш гардероб е така но малките пакети ги носят на адреса те са препоръчани получил съм така над 100 пратки само ако няма никой на адреса ходиш в пощата
Цитирай
#22

С моя телефон дойдоха ето тези слушалки https://photos.google.com/photo/AF1QipMt...Vg4uGtplmg , AKG . Мога да кажа че звука е много повече от добър. Според мен много зависи какво се слуша, от къде и с какво. Аз от МР3 с вградения плеър  получих доста добри баси и високи, подобни съм  чувал само при Hi-Fi апаратура с подобаващи тонколони.  Промоционалните безжични към телефона (JBL), също така изкарват качествен звук какъвто преди от нито един телефон и слушалки не съм получавал...Длъжен съм да уточня, че не съм аудио манияк и е вероятно моите изисквания да не са така високи. Според мен качествен саунд се слуша на високоговорители поне 5+1  канала с подобаващо Dolby,  и формат на аудио записа....не може да искаме Hi-Fi от МР3. Нека по знаещите да уточнят ако бъркам нещо.
Цитирай
#23

Някъде прочетох че телефонът може да поддържа професионални слушалки 600 ома. Вероятно 32 ома ....дори 50 ома не отговарят на спецификациите .
Цитирай
#24

Правилно си прочел, от 50 до 600Ω поддържа.

@alokins, линка за AKG слушалките не работи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

(2016-07-02, 22:58:13)vargala81 написа:  Правилно си прочел, от 50 до 600Ω поддържа.

@alokins, линка за AKG слушалките не работи.

http://imgur.com/ndG5kDa Въргала, този линк за AKG слушалките се надявам да работи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)