Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов смартфон за 100-150 лв.
#1

Здравейте, съфорумничета! Понеже мойто Tipo едва мърда, може ли помощ от Ваша страна - търся си приличен смартфон за указаната в името на темата цена, 5-5,5 инча дисплей, 2 или повече GB RAM, 8 или повече GB вътрешна ии издръжлива батерия Smile)) Благодаря! Smile))
Цитирай
Аксесоари
#2

@jolg_16, за тази сума нищо читаво и с тези параметри, което да ти върши работа, няма да се намери.

 
Цитирай
#3

А с 1 GB RAM? Sad въпросът е да върви абсолютно гладко, защото Типото ми е много зле, страшно забива.. Ако не предложение за нов смартфон, то какво мога да направя за него, малко да го разтоваря и ако може да тръгне.. Почти няма игри, само музика и снимки..?
Цитирай
#4

@jolg_16, за какво ще се ползва телефона?

 
Цитирай
#5

(2016-05-22, 19:40:41)NoMaD написа:  @jolg_16, за какво ще се ползва телефона?

Да мога нормално без да забива да провеждам разговори, тук-таме за снимки, музика, приложения (fb, някой друг музикален плейър и такива) и игри, но хич не много
Цитирай
#6

http://www.gsmarena.com/blu_studio_5_0_c_hd-6565.php

200 лева е, ако искаш по евтино гледай втора употреба

Samsung Galaxy S3 Neo - При S3, Неото е по добро
http://olx.bg/ad/samsung-galaxy-s3-neo-g...fe5a319698 - 180 лв

Като гледам вървят доста неща с него + сложен е Custom Rom Cyanogen mod 12, 12.1 или 13 което много повече ще ти улекоти работата, единствения му проблем е лайсната

П.С. Не го продавам аз

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

@jolg_16, за тази скромна сума освен да прегледаш оферти в Продавалника, друго не се сещам.

 
Цитирай
#8

OK, благодаря на отзовалите се! Smile а някакво решение за разтоварване на Типото? (Sony Xperia Tipo)
Цитирай
#9

Огледай се и за LG Bello 2, 190лв чисто нов.В olx също го има на много прилични цени.
Цитирай
#10

Не вярвам да има начин типото да стане телефон.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#11

(2016-05-22, 21:25:42)Nerdy написа:  Огледай се и за LG Bello 2, 190лв чисто нов.В olx също го има на много прилични цени.
OK :Smile мнение за Huawei Honor 3c/ 4c/x някой има ли, че и него го има качествен в olx-a за под 200 лв или малко отгоре? Smile

(2016-05-22, 21:34:28)bobyn написа:  Не вярвам да има начин типото да стане телефон.

Sent from my Moto X Force using Tapatalk
Ето защо мисля, че вече се нуждая от по-качествен Big Grin

Някой с мнение за Revo Joy 16GB (да, знам, че по-надолу има мнения за Рево, но мен ме интересува този модел конкретно)
Цитирай
#12

Недей

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#13

(2016-05-23, 09:23:19)jorrddan написа:  Недей

Изпратено с пощенски гълъб

OK  Big Grin значи като възможност остава S3 Neo-то   Smile освен ако някой не каже мнение за Huawei Honor 4c/x...
Цитирай
#14

(2016-05-23, 11:40:03)jolg_16 написа:  OK  Big Grin значи като възможност остава S3 Neo-то   Smile освен ако някой не каже мнение за Huawei Honor 4c/x...

S3 Neo-то е антика,прекалено стар чипсет и е лагав,знам от личен опит(2ма приятели го имат,разцъквал съм го известно време).
За honor 4c-добре е на хартия,далеч по-добър от с3 неото,нов е около 300 доколкото знам.
За по-малко пари чисто нов има lenovo a2010,модел от края на 2015 с достатъчно добри характеристики за да не прави проблеми.
2ра употреба не препоръчвам,я попаднеш на читав,я на някой със сумати дефекти...
Иначе за разтоварване на типото-в xda има няколко ромове и кернели,със сигурност с тях ще стане коренно по-бърз.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#15

(2016-05-23, 14:24:13)MeRtYy написа:  S3 Neo-то е антика,прекалено стар чипсет и е лагав,знам от личен опит(2ма приятели го имат,разцъквал съм го известно време).
За honor 4c-добре е на хартия,далеч по-добър от с3 неото,нов е около 300 доколкото знам.
За по-малко пари чисто нов има lenovo a2010,модел от края на 2015 с достатъчно добри характеристики за да не прави проблеми.
2ра употре*а не препоръчвам,я попаднеш на читав,я на някой със сумати дефекти...
Иначе за разтоварване на типото-в xda има няколко ромове и кернели,със сигурност с тях ще стане коренно по-бърз.

Лошото е, че от последното нищо не разбирам, нито знам какво са кернели и ромове, нито нищо..  Sad а за S3 Neo-то и аз имам двама приятели, които са с него и не са се оплакали нещо да не му е в ред, на единия съм му го разглеждала и си е много добър..
Цитирай
#16

Аз ползвам хонор 4c работи прилично,но вградената памет е едва 3,50 гб която ти дава да ползваш и си е голям минус според мен

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk
Цитирай
#17

(2016-05-23, 14:48:39)nikiberk89 написа:  Аз ползвам хонор 4c работи прилично,но вградената памет е едва 3,50 гб която ти дава да ползваш и си е голям минус според мен

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

А ако се ползва с карта памет ОК ли ще върви?
Цитирай
#18

(2016-05-23, 14:32:23)jolg_16 написа:  Лошото е, че от последното нищо не разбирам, нито знам какво са кернели и ромове, нито нищо..  Sad а за S3 Neo-то и аз имам двама приятели, които са с него и не са се оплакали нещо да не му е в ред, на единия съм му го разглеждала и си е много добър..

Добър си е,докато не му инсталираш някое друго приложение и не почне да забавя...пък и съм го сравнявал със стария си телефон (htc desire 310) който макар че е с 1гб рам,подкарваше игрите доста по-безпроблемно от с3 неото.Пък и вече е прекалено стар,чудя се как още го има по магазините.
За кернелите и ромовете може да помолиш някой който разбира да ти инсталира,макар че не е толкова трудно.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#19

(2016-05-23, 14:53:31)MeRtYy написа:  Добър си е,докато не му инсталираш някое друго приложение и не почне да забавя...пък и съм го сравнявал със стария си телефон (htc desire 310) който макар че е с 1гб рам,подкарваше игрите доста по-безпроблемно от с3 неото.Пък и вече е прекалено стар,чудя се как още го има по магазините.
За кернелите и ромовете може да помолиш някой който разбира да ти инсталира,макар че не е толкова трудно.

ОК, благодаря!!  Stolt

А мнения за Asus Zenfone 5, макар че не му се вади батерията?
Цитирай
#20

@jolg_16 приложенията могат да се местят частично на карта памет,въпреки че има опция да избираш къде да се инсталират приложенията,те пак са си на вградената,карта памет е най-вече за снимки и музика това е.

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk
Цитирай
#21

(2016-05-23, 14:55:20)jolg_16 написа:  ОК, благодаря!!  Stolt

А мнения за Asus Zenfone 5, макар че не му се вади батерията?

Хората се оплакват че след 6 месеца почва да забива и батерията е много слаба,но и той е стар модел и още по-зле - със стар интел чипсет,пък и май идва прекалено скъп.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#22

Ако не е задължително да е от магазин, може да се купи нов, запечатан от човек.
Huawei Y635 върви средно по 120 лева неотварян.
Не го знам как работи обаче

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#23

Huawei- y635 не ми допада, пък и мненията в gsm arena не са от най-хубавите.. Относно Asus-a - то S3 Neo-то е 2014 година.. Coolpad Modena/Porto - мнения?
P.S. гледам втора ръка (т.е. продавалника), защото нямам кой знае каква финансова възможност за момента..
Цитирай
#24

Избери някое Xiaomi. Погледни Redmi 3/2 или Mi3. Последният особено си струва и имам преки наблюдения върху него, но и другите са добри и със сигурност превъзхождат всеки до сега изброен телефон.
Цитирай
#25

@XeLiX, MI3 за 150лв.?

Sent from my XT1580

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)