Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мъртав телефон без причина
#1

здравейте, телефона ми напълно стоков без причина умря тотално! заредих го с китайско магнитно кабелче, което ползвам от половин година, цялата нощ и на сутринта на 100% перфектен го ползвах малко и го сложих в джоба и след половин час, като го извадих беше предал богу дух без причина или предизвестие ... Куперн от Технополис преди година и половина (все още в гаранция, но сега съм в Лавия и няма как да го пратя - последен вариант), без качвани пиратски програми през последните 2 месеца и почти нищо ново на последък и никога не съм го потапял под вода, чат пат в дъждовно време съм го ползвал, но съм мокрил по зле не водоустойчив телефон. Пробвах всякакви комбинации от задържане на бутони и зареждане с усб, магнитката през зариадно и комп и нищо, никакви признаци на живот. 
Някаквии съвети и решения как да го оправя, било то и да нароша гаранцията?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами причината просто може да и е във въпросното....китайско кабелче. Затова винаги се препоръчва да се използват само оригинални аксесоари към телефона.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

Аз имах подобен, да не кажа същият проблем ...
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=77555
Спомням си, че около половин час си играх с различни комбинации от бутони и какво ли още не докато се включи! От тогава не ми е правил подобен проблем! Но поне запали!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#4

Предполагах, че ще чуя мнение за "китайската" магнитка, не е тя, след като работеше след като го махнах от нея и работеше, и в момента на инфакрта не е работил, че да е имал свръх консумация или нещо такова.
Има някаква надежда, ама слаба Sad SAS80 имаш ли представа дали твоя телефон е бил със сим и мемори ?
Цитирай
#5

@stivan89, Казваш, че си пробвал с клавишни комбинации,  но все пак опитай отново с ЕДНОВРЕМЕННО задържане на бутона за включване и бутона за увеличаване на звука за около 10-на секунди до вибрация.
Предполагам и си го оставял на юсб зарядно за няколко часа,  без да правиш опити да го включваш, за да видиш за евентуално събуждане на батерията например?
П.п. Аз също използвам различни подобни магнитни кабели,  в колата,  в къщи и не съм имал проблем или чул, че това е довело до проблем.
Евентуалното обръщане по невнимание  обаче на магнитния коректор,  би могъл да доведе до дефектиране.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

И на мен ми се е случвало , но се оказа че е заминал заряда на батерията. Беше гаранционен и ми смениха батерията.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#7

От многото форуми които изчетох се оказа че има шанс след няколко дена почивка да тръгне след неуспешните досегашни опити за вкючване при пореден опит.

иначе варианта ми е сервиз ако в края на седмицата не заработи. чудно ми е след като батерията беше заредена на 100 и състоянието и след година и половина е много доволно дали може да е тя. Единственото което ме притеснява при сервизиране е, че след отваряне заминава водоустойчивостта.

Сега се замислям, че единствееното кочпе което не съм ползвал е за камерата Smile четвъртото такова увеличава комбинациите за задържане до 24 Big Grin ще има яко цъкане като за последно.

Обръщане на магнитката - да, ще даде на късо прецакваща нещо, какво не знам. Пробвал съм нарочно да я сложа на обратно и никога не успях.

за момента ползвам един от първите продадени сони ериксони к700 в бг и телефона е звяр Big Grin жалко че новвите не са така добре направени
Цитирай
#8

На мен ми се случи на 6 месец Wink Няма никакво значение кога.Защо да заминава водоустойчивостта , ако е в сервиз на Сони.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#9

Да телефонът ми беше със сим и мемори! Не знам това от какво значение е! По въпроса с водоустойчивостта след сервиз не би трябвало да имаш проблеми! Но пък може нещо друго да ти прецакат като при мен! Както писах в друг мой пост, аз повече Сони няма да си купя заради сервизното им обслужване! Дано го запалиш, за да не влиза в сервиз! Успех!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#10

Дадох телефона в някакав оторизиран сервиз, за който сони центъра ми каза да го направя, мисля че е на самсунг. Интересното е за тази страна, че имат срок от 10 работни дни да отсранят повредата Smile а ако имат части щял да стане за 2-3 дена Smile приеха ми телефона без никакви документи, само по ИЕМИ, дано не ми извъртят някаква шега и да ми кажат, че е бил извънгаранционно ремонтиран
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)