Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси и впечатления свързани с НТС 10

При мен е още така не знам защо

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-18, 09:02:46)groti написа:  Имате ли проблеми с логване в апликацията с темите на HTC. От вчера ми седи на ъпдейтинг и не мога да изтегля и сменя темата си.

Днес дойде обновяване за HTC Account Services sign-in и при мен се оправи този проблем.

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

Имам едно процедурно питане..вдъщност няколко...
1. Със 7.0 мога ли да форматирам картата памет като вътрешна, без да се притеснявам от ужасвия лаг, както беше при м8? Картата е оригинален кингстън, клас 10 мисля ( вай високия до миналата година септември 64 гб
2. Кои снимки ми се появямат в "галерия" или снимки, както е именувано, защото не само от сд картата, подозирам , че и от гугъл акаунта също.
3. Мога ли да слога там за ми де показват снимките и клиповете по дифолт от onedrive, не от гугъл акаунта ми?
Относно батерията, малко съм разочарован... От седем сутринта на сто процента, в седем вечерта съм на 20. Наистина слушам музика по около час, чатя бая из вайбър и фейсбук, но друго не правя. Изключил съм джи пи ес-а, както и wi fi. Стои си само мобилния нет, когато съм вън, а именно този отрязък от часове.
Телефона не е форматиран откакно е купен, но нямам лаг и забивания

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

1. Аз не бих го правил, тъй като може да създаде проблеми след време. Защо ти е да я правиш вътрешна?
2. Всички, които си качил някога (или той самия го е направил) в Google Photos се виждат. Ако искаш само тея които са на телефона, дърпаш щората вляво и цъкаш "Папки на устройството"
3. Тука не съм наясно.... Sad
4. Батерията е слаба за такъв екран. HTC-то, Мотото, LG G2 и LG G3 сa със 3000mAh батерии..... Ми какво да ти кажа....само LG G2-ката се справяше както трябва (само тя е със 5.2 инч FullHD) . Явно 2K резолюция на дисплея си лапа ток и си казва думата

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Здравейте,
По спецификации 10-ката ни трябва да поддържа Display Port. Гладах клип в Youtube-то че го свързаха с кабел към монитор и екрана се клонира, само че монитора поддържаше Usb typ.C и кабела беше тип. С към тип. С. С кабела от комплекта го свързах с телевизор през нормално USB и не го разпознава като източник на картина. 
Някой успявал ли е да го свърже Жично с монитор или телевизор и какъв кабел / преходник е използвал. Преди имаше MHL адаптори от микро USB to HDMI, дали трябва такъв?

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай

(2017-08-15, 18:37:05)chinchilla написа:  Имам едно процедурно питане..вдъщност няколко...
1. Със 7.0 мога ли да форматирам картата памет като вътрешна, без да се притеснявам от ужасвия лаг, както беше при м8? Картата е оригинален кингстън, клас 10 мисля ( вай високия до миналата година септември 64 гб
2. Кои снимки ми се появямат в "галерия" или снимки, както е именувано, защото не само от сд картата, подозирам , че и от гугъл акаунта също.
3. Мога ли да слога  там за ми де показват снимките и клиповете по дифолт от onedrive, не от гугъл акаунта ми?
Относно батерията, малко съм разочарован... От седем сутринта на сто процента, в седем вечерта съм на 20. Наистина слушам музика по около час, чатя бая из вайбър и фейсбук, но друго не правя. Изключил съм джи пи ес-а, както и wi fi. Стои си само мобилния нет, когато съм вън, а именно този отрязък от часове.
Телефона не е форматиран откакно е купен, но нямам лаг и забивания

Колега здравей, аз имах малко опит със картата памет и форматиране като вътрешна и т.н.  Качих снимка на картата, която използвам. Само ще ти кажа, че от вътрешна памет сега я форматирах като външна, поради факта, че като си качвам снимките на компютър няма как да използвам скоростта на картата (високата скорост става ненужна в случая) и става много бавно качването чрез телефона. В същото време телефона иска висок клас карта, което е малко странно защото директно ми отхвърли карта по-нисък клас. Сега имам карта за 100лв+ и немога да се възползвам на 100% от нея.... Единственото предимство (според мен) е при снимане на 4К видео (по-бързо започва и приключва записа), но след като преглеждах клиповете имаше места където видеото лагваше.... Моят съвет е, ако ти е бърза картата направи тест със снимане на видео, снимки, качване и сваляне на картата и ще разбереш което те устройва най-много. 
Отделно имам проблеми със зареждане на снимките в "Google Photo" независимо как е форматирана картата преди и след ресет на телефона и какво ли още не.  
Батерията и при мен е отчайваща независимо какво правя. Дори като седи през нощта падат от 3 до 6 % с всико изключено, а съм направил 5 ресета.

Успех  Cool


Прикачени файлове
.jpg WIN_20170822_07_43_09_Pro.jpg Размер: 76.91 KB  Сваляния: 22
Цитирай

От известно време се появи портната модифицирана версия на камера приложението от миналогодишния Пиксел. Както знаете, той е правен от HTC, излезе след 10-ката и хардуерът им е доста сходен. Гугъл обаче разполагат със страхотен алгоритъм за HDR фотография, който вече си има достоен еквивалент в U11, но отсъства в 10. Затова силно ви препоръчвам да изпробвате това приложение за камерата с включен HDR+. Поне при мен резултатите са много по-добри от тези със стоковото приложение Smile

Линк към последната версия на приложението -> https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329048784
Линк към темата за него в XDA -> https://forum.xda-developers.com/u11/how...n-t3655196

искам = мога
Цитирай

Линкът не сочи към приложението с гугълската камера..

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай

Ето правилния линк - https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195922284 Ако не ме лъже паметта, това е приложението, което дръпнах преди време и работи много добре. Определено снима добре в HDR+ режим, но все още не съм ѝ се доверил напълно

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2017-09-27, 20:12:06)Tiger VI написа:  Линкът не сочи към приложението с гугълската камера..

Точно към него сочи:
MGCB_7.0H_C2API_Mid_v.3.8d_AllinOne_Full_Manual.apk
https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329048784

Сега... Дали е съвместимо с НТС 10 вече не знам...
Но след като malion го е дал, сигурно е.
Цитирай

Аз го тествах ама разлика не видях нещо

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Линкът на dancho2000 е за същото приложение, но за доста по-стара негова версия. Wink Тук е обяснено за неговата еволюция -> https://www.xda-developers.com/google-ca...ag-xiaomi/
Вече има и още по-нова версия от тази, която съм пуснал по-нагоре. -> https://www.androidfilehost.com/?fid=745849072291676705
А разлика при снимките се забелязва най-вече при включен HDR+ режим и пейзажи или като цяло снимки при слаба и неподходяща осветеност. Ето един пример от вчера, с по-старата версия:
HTC 10 стокова камера и включено HDR auto -> https://www.dropbox.com/s/w6icqfacvn68xa...9.jpg?dl=0
HTC 10 и модифицираната гугъл камера с включено HDR+ auto и препоръчителните настройки от темата в XDA -> https://www.dropbox.com/s/ml9pruuaip5pgy...9.jpg?dl=0

Пояснявам, че снимките са през стъклото на прозореца и затова се забелязват отблясъци.

искам = мога
Цитирай

Доколкото разрах препоръчително е да се ползва в HDR+ auto режим. Не разбрах нещо по настройките трябва ли да се прави, или просто да си снимам?

Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Привет !
Имам един въпрос, а той е.. като започна да го товаря или да играя на някоя игра, телефона се рестартира, на какво се дължи ?
Цитирай

Може да му заминава батерията.

Sent from my LG-D802
Цитирай

Няма как, закупен е преди месец.
Чисто нов.
Цитирай

Загрява ли много? При мен доста загрява, но не се рестартира

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

(2018-11-01, 22:12:13)kristian9101 написа:  Няма как, закупен е преди месец.
Чисто нов.
По принцип не трябва да прави така. Може и да е дефектен.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Загрява, когато го ползвам интензивно, но не знам дали да отскоча до Технополис за да уведомя за проблема, може да е фабричен дефект. При такъв възможен, какво следва ?

Забравих да кажа, че като се рестартира, влиза във някакъв режим, който се оправя със vol down + power.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)