Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(MTK+SD) Redmi Note 3 - MIUI Official
#51

Защото има късметлии, които малко по рано получават бетата, за допълнителни тестове
Цитирай
Аксесоари
#52

Излезна нов stable за SD версията днес , може да го видите на снимката.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC DHD, HTC EVO 3D,  SX M2 Aqua, SX M4 Aqua,  Xiaomi Redmi Note 3 SD 3/32 GB
Цитирай
#53

Вече има български език в global dev, както и регион България


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#54

(2016-07-25, 14:01:41)zl1a написа:  Излезна нов stable за SD версията днес , може да го видите на снимката.
Здравей!
Може ли директен линк за теглене за да не объркам нещо?
И ъпдейтите седмични ли са ?
Цитирай
#55

Stable версията я има в пост 1. Всичко е достатъчно добре подредено.
Само developer версиите са седмични
Цитирай
#56

ОК!
Благодаря!

Още един въпрос?
Дали след инсталацията на новия stable за SD ще се запази рекавърито?
Цитирай
#57

Redmi Note 3 Qualcomm
Fastboot 1529M
http://bigota.d.miui.com/6.7.29/kenzo_gl...98cea7.tgz
Recovery 1226M
http://bigota.d.miui.com/6.7.29/miui_HMN...39_5.1.zip
Цитирай
#58

Благодаря ти suffer!
Цитирай
#59

Привет, имам Xiaomi Redmi Note 3 Pro, версията му е MIUI 7.1.99.99 Stable.
Като дам за проверка на актуализация, изкарва No update available.
За мене няма ли OTA ъпдейт, че с тия ръчни слагания съм малко калпав?  Angel
Благодаря предварително!
Цитирай
#60

@sambeto, този ROM, MIUI 7.1.99.99 Stable, е правен в "гаража" на търговеца, от който си го купил. Затова ти изкарва "No update available" и няма OTA ъпдейт. Очаквай и допълнителни проблеми.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#61

Няма да имаш OTA, версията е пипната от продавача и не е официална. За предпочитане е да се смени. Писано е много!
Цитирай
#62

Ами купих го от България, от SLOT Mobile с 24 месеца гаранция....
Аз с тия РОМ-ове от първата страница не мога да се оправя  Sad

Някой от Варна може ли да го смени това, ще си платя колкото трябва...
Цитирай
#63

Ако искаш ъпдейти - 1ва страница. Ако искаш български и рома си ти работи без проблеми - не пипай нищо
Цитирай
#64

Привет и от мен. Имам Xiaomi Redmi Note 3 Pro взет от България. Версията му е MIUI  Global 7.3.6.0.0 (LHOCNDD)  Stable. Изчел съм целия раздел за HIAOMI преди да го взема, ама и аз се обърках от тези POMoве. Та и моят ли е неофициален? Двете нули ли го издават или буквите в скобите след него, защото и аз нямам ъпдейт, а тук пише че има http://en.miui.com/download-301.html . Иначе превода на български е отличен, и всичко на Google работи.
Цитирай
#65

И буквите и цифрите го издават. Между буквите пише CN, което означава, че е преработена китайска версия, цифрите са 5, а трябва да са 4. В текущата стабилна версия още няма български, така че може би след 16ти август можеш да предприемаш действия по минаване към официален ром.
Също така и можеш да кажеш какво точно не разбираш от ромовете
Цитирай
#66

Съфър, имам едно въпросче относно MIUI 8 Global Stable, който ще излезе на 16/08. На коя версия на адроид ще е базиран за Ноут 3 Снапдрагън? 5.1.1 или 6.0.1?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#67

5.1

Tази за 6.0 не виждам да има развитие с нея, а нямам време да я слагам да видя дали вървят ъпдейти от 6.6.23 насам, така че чакаме 5.1
Цитирай
#68

(2016-08-01, 17:58:07)suffer написа:  И буквите и цифрите го издават. Между буквите пише CN, което означава, че е преработена китайска версия, цифрите са 5, а трябва да са 4. В текущата стабилна версия още няма български, така че може би след 16ти август можеш да предприемаш действия по минаване към официален ром.
Също така и можеш да кажеш какво точно не разбираш от ромовет
Кратко и ясно. Не знам дали беше споменато някъде в раздела как да  разчетеш версията на POMа , но може и да съм пропуснал тъй като не знаех какво точно ще взема. Ами явно ще чакам до 16ти. Може ли да те помоля да напишеш съвсем накратко стъпките в моя случай за преминаването към официален ром и ROOT след това, макар че до тогава сигурно пак ще препрочета още веднъж  темите. Поздрави Storstark
Цитирай
#69

Съвсем на кратко ти трябва инструкцията за слагане на стоков ром с ми флаш.
За Root-a се иска отключен буутлоудър
Цитирай
#70

Съфър, още един въпрос. Поръчах Ноут 3 Прайм 3/32 от ТО и му написах, че искам да получа кутията запечатана - т.е. телефонът ще дойде с китайски ром. И аз после ще си сложа МиУи 8. на 16ти, но кое е по-добре - първо да отключа буутлоъдъра и после да флашна глобъл стейбъла или първо глобъл стейбъл и после да отключа буутлоъдъра?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#71

Note 3 Prime с Mediatek Процесора ли?
Защото на 16-ти глобал стейбъл за него няма да има.
Трябва да е Pro Prime - със Snapdragon 650

А за отключването - ако няма да Root-ваш няма за какво и да го отключваш щом искаш да ползваш стоков ром



А по темата: махнали са 7.5.3.0 oт секцията Downloads - сигурно е бил бъгав. Върнали са 7.3.7.0
Tака че може да има още един стейбъл преди 16-ти
Цитирай
#72

Така, най вероятно ще изглеждам смешно.... ама ще питам.
Както ми се отговори по нагоре РОМ-а ми е някакъв гаражен и затова нямам ОТА ъпдейти.
Да приемем, че чакам до 16.08 когато излиза MIUI 8, моят телефон е със SD процесор значи следвам стъпките за него. Обаче има два подраздела FASТBOOT и RECOVERY.
Кое трябва да изтегля и каква е разликата?
Какво е това bootloader, моят отключен ли е?
При смяната с MIUI 8 ще ми изчезне ли всичко от телефона и после да инсталирам наново?
Като разбера кой РОМ  да изтегля, кои стъпки следвам Как да флашнем Стоков РОМ посредством MiFlash или Custom Recovery (TWRP), ROOT, Oтключване на Bootloader ?

Мале сигурно много смешно звучи всичко, ама благодаря все пак! Angel
Цитирай
#73

Bootloader-a по подразбиране е заключен.
За флашването от гаражен ром към стоков Fastboot метода е препоръчителен. Другия много трудно би сработил, ако изобщо успее да се подкара, защото са 4 начините да се флашне нещо през стоково рековъри:
1. официален ъпдейт - изключваме тази опция, заради гаражния ром
2. Updater приложението - Меню бутон - Choose update package - Няма как да се знае дали текущия ром ще разпознае ъпдейта като съвместим и дали ще минат нещата
3. Mi PC Suite - oтново няма гаранция че ще минат нещата, а се изисква и китайската версия, което допълнително усложнява нещата
4. ADB Sideload - подобен на Mi PC SUite метода, но по... като за напреднали
Извод - FASTBOOT (или както е при заключените буутлоудъри EDL режим)
Цитирай
#74

Благодаря много за отговора!
Как ми се искаше да изтегля тоя РОМ, да го сложа в телефона и да му го посоча Choose Update package.... така най лесно ми се виждаше.
Ако все пак го направя това като начин, какво би се случило с телефона ако не стане работата? В смисъл нещо сериозно ще прецакам ли и как да го оправя евентуално?
Цитирай
#75

Ами ще ти каже, че не може да верифицира пакета и няма да ти даде да упдейтнеш
Реално нищо няма да стане
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)