Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Стоков ром посредством MiFlash
#1

Здравейте, в тази тема ще обясня всичко нужно за флашване на РОМ посредством MiFlash.

ЗАБЕЛЕЖКА - при флашване в EDL режим, телефоните със заключен Bootloader губят всичките данни и настройки, независимо от типа на избрания скрипт за инсталация!!!


Oсновни стъпки:

1. Изтегляне на необходимите файлове и програми - MiFlash, Fastboot ROM във формат .TGZ (от тук или тук)
2. конфигуриране на телефона за работа с ADB и EDL/Fastboot
3. Koнфигуриране на MiFlash


1. За да продължим напред с флашването е нужно да имаме по възможност последната версия на МiFlash, която включва в себе си всички драйвъри и необходими файлове за свързване между телефон и компютър/лаптоп.
При неуспешна връзка между устройствата е добре да проверите дали при вас не е включена Опцията Driver signature Enforcement на вашия компютър.
Изключва се по този метод: http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html (най-лесно е временно да я спрете чрез рестарт на компютъра и натискане на f8 преди зареждането на WINDOWS. Избира се опцията показана на снимката:
 [Изображение: 213434blxjbdzybbl5bl7k.jpg.thumb.jpg]
Като не на всеки компютър става от всеки път и не винаги е F8, понякога е F5).
Taзи стъпка я правите само и единствено ако в Device manager-a ви стои неинсталирано устройство с име Android, което по никакъв начин не желае да направи връзка с ADB независимо от методите, по които му избирате с кой драйвър да борави.
За сваляне ви трябва единствено последната версия на MiFlash, която към дадения момент е 20160401:
http://en.miui.com/forum.php?mod=attachm...M3Ng%3D%3D
Не мога да предоставя друг линк. Предната версия можете да свалите винаги от тук: http://en.miui.com/a-234.html (под Step 1 -> Download MIUI ROM Flashing Tool)

- След успешното сваляне и разархивиране инсталирате програмата.
В зависимост дали сте с 32 или 64 битов Windows обикновено инсталацията се извършва в
C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone или в C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone.
Нарочно ви давам тези пътища, защото (поне за мен) това е най-лесния начин да си намерите adb файловете и съответно да можете да направите проверки за свързаност с ADB, FASTBOOT и съответно да си инсталирате ръчно CUSTOM recovery, чрез команди в терминала. А терминала ще ви е нужен на 100%, така че без ADB няма да минем по никой начин.

2. Вече сме инсталирали програмата. Време е за проверка на Driver-ите:
Първо активираме Developer Оptions на телефона.
Това става като се отиде в Settings-About phone и се натисне няколко пъти (5 или 7) на реда MIUI Version.
Tам ще видите неколкократно съобщение, че ще станете разработчик след конкретен брой натискания - не спирайте докато не ви изпише "No need, you are already a developer"
След това отивате в Settings - Additional Settings - Developer options. Вътре позволявате USB Debugging

Tук е момента, в който може да свържете телефона към компютъра. Ако имате отворен Device manager проверете дали всичко е инсталирано или остава нещо от гореспоменатите "жълти" устройства без драйвър
Докато не накарате компютъра да разпознае телефона като Android ADB Interface (или нещо подобно)

 - няма смисъл да продължавате нататък, защото по всяка вероятност в терминала няма да ви излиза нищо. Четете по-нагоре за Disable driver signature enforcement докато се оправят нещата или тествате на друг комп.
Понякога има значение Windows 7, 8, 8.1, 10 и дали е 32/64 битов. Аз лично досега проблеми с Driver не съм имал, но винаги има първи път.[Изображение: 195047x19nglzaa1le1i99.png.thumb.jpg]

- Ако все пак успешно се запознаят устройствата помежду си отивате:
32 битовите в : C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Google\Android
64 битовите в : C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Android
На празно място в самата папка натискате SHIFT от клавиатурата и докато държите този бутон натискате Десен бутон на мишката. В появилото се меню ще имате опция:
"Open command window here", с която ще отворите Teрминала или така наречения Command prompt и ще видите един ред, който ще отговаря на пътя до текущата папка.
Време е за въвеждане на първата команда, която е
adb devices
Добре е при въвеждането телефонът ви да е включен и отключен, защото при успешна връзка трябва да ви запита дали вярвате на този компютър. Независимо дали ще сложите или не отметката да не ви проверява следващия път, трябва ДА позволите на компютъра връзка с телефона.
Като отговор трябва да ви излязат няколко букви и цифри последвани от текста "device"

[Изображение: 135920tiror8cr1z4vvw15.png.thumb.jpg]

Ако не ви връща нов ред или пише "offline" вероятно или сте пропуснали въпроса, или нямате инсталиран гореспоменатия драйвър
Няма как да продължите напред, без да оправите този проблем

При успешно свързване обаче вече ще сте готови за следващата команда, която е
adb reboot edl
Пиша EDL с големи букви, за да знаете, коя е последната. Най-добре си копирайте командата (ctrl+v не работи в терминала, така че поставянето става посредством десен бутон на мишката и "paste").
Aко командата мине телефонът ще угасне и ще започне да мига червения индикатор само.

3. Тук вече е момента, в който трябва да стартирате MiFlash и да натиснете бутона REFRESH.
Трябва да ви излязат пак няколко букви и цифри, a в другите колони нещо от рода COM2, COM4 и т.н - това означава, че вече имате връзка между програмата и телефона и е време да зададете пътя до IMG файловете от предварително сваления ROM (ВЪВ ФОРМАТ .TGZ)
ТGZ архива се извлича посредством WinRAR или 7z.
Крайният резултат е папка, в която имате няколко файла завършващи на .bat или .sh + папка images
Нямате ли такава папка - по всяка вероятност не сте свалили правилния или целия РОМ
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да не оставяте празни места в имената на папките, от които избирате ROM-a
Правилно е да е : C:/Users/Atanas/Desktop/kenzo_images_global1238dsjh4
Неправилно C:/Users/Atanas/Desktop/Nov Rom/Redmi note 3 global stable/kenzo_images_global123iosadah

В Мi flash след Refresh ще видите нещо от този род:
[Изображение: 142921ddrlz80evz6u1kdu.png.thumb.jpg]


Избирате в ляво бутона Browse и задавате пътя до папката Images:
[Изображение: 223712oduxk1on7ux0wwok.png]

По мои впечатления, независимо от това, къде ще сложите точката долу (Ha Flash_all, Flash all except storage и т.н) в edl режим се затриват всичките данни.
Правете си backup и копирайте бекъпа на компа преди флашване, защото може да изчезне при флашването.
Ако все пак флашвате през Fastboot там нещата са други - bootloader-a е отключен и вече ще има значение какво сте избрали.
Остава да натиснете бутона Flash и да изчакате 240 секунди.
Ще ви изпише, че е приключил процеса
[Изображение: 142933mq9vuu1osccvkweh.png.thumb.jpg]
 и остава да отстраните кабела и да задържите бутона за включване на телефона около 10 секунди. Тогава вече ще започне да се включва телефона, като при първо включване може да се наложи да чакате и около 5 минути.

Успех!.

Темата подлежи на промяна и допълване


Източник: лични впечатления.
Допълнително инфо и повече картинки има тук http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html
Цитирай
Аксесоари
#2

Брей хорца, май много се омазах Smile
Голяма тъпотия...
Май телфона който съм взел е бил "временно" отключен Sad
Флашнах къстъм ром, не ми хареса и върнах бекъпа от стоков девелопър с който си беше и тела само примигва и това е...Показва МИ и зигася...Голямо мазало стана...Ма поне има фастбут все още, надявам се, че ще се флашне девелопър ром, тегля го в момента...
Ако има някой идея да подсказва Sad
Гогато е на зарядно мига само червения диод.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#3

Щом мига червения диод, значи си е edl,а не fastnoot
Цитирай
#4

Да де, но влиза във Fastboot mode...с MiFlash дали ще може да се мине?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#5

Може, и ще изгубиш всичко обаче
През фастбуут можеше поне да провериш дали е заключен наистина
fastboot oem device-info e командата
Цитирай
#6

Няма к'во да пазя, всичко е на СД карта винаги.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#7

Успех тогава. Мисля че бях дал линк за ънбрик някъде...
Цитирай
#8

В този форум ли е, че вече се омотах...чета 3 форума и търся подобно решение...само в Миуи.бг има некъв начин с разглобяване, но не мисля че съм за него...Все още Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#9

http://en.miui.com/thread-285515-1-1.html
Цитирай
#10

Абе човек, не знам к'во се случва....
Цъкам си аз на посоки...
Вкарвам го в мифлашънлок...влзам си в акаунта...цъкам на ънлок...брояча почва...дивайс ънлокед...ребут...телфона иггрява...
Кво става не мога да вдяна? Нито съм пускал за този модел искане за отключване, нито нищо?!?!
Направо ще лудна, къв тоз телефон такъв?

Сега съм в рековъри и се чудя с къв ром да го оставя да си седи, начисто разбира се, но пък си мисля да е някой който ще се отключва, ако наистина е заключен?!
Чудя се кво да правя...
Малко объркано стана Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#11

Важното е че си го подкарал
Цитирай
#12

Къв е начина да се разбере дали устройството е отключено?
Къде може да се види или провери или каквото и да е там?
И се извинявам предварително че поомазахме темата...ако искаш поизчисти Wink

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#13

(2016-06-07, 22:43:37)dingila написа:  Къв е начина да се разбере дали устройството е отключено?
Къде може да се види или провери или каквото и да е там?
И се извинявам предварително че поомазахме темата...ако искаш поизчисти Wink

Цитат:
(2016-06-07, 22:20:22)suffer написа:  Може, и ще изгубиш всичко обаче
През фастбуут можеше поне да провериш дали е заключен наистина
fastboot oem device-info e командата

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Проверих го...Изписа ми следните редове:

<bootloader>       Device tampered: false
<bootloader>       Device unloked: true
<bootloader>       Charger screen enable: true
<bootloader>       Display panel: OKAY

Май си е отключен гледам...
А някой знае ли как би се заключил пак, с кои ромове би се заключил?


И к'во се случи снощи не мога да разбера??? Bu

Бях си с последния дев ром...всичко 6.
Някой беше пуснал нова версия на Resurection Remix в XDA, викам ще я пробвам...ок
Влезнах рековъри - направих си бекъп на дев рома нали, после - уайп на всичко - флашнах рома RR - флашнах гаппс - рома си изгря всичко 6
 Нещо не ми хареса всичко и викам ще си върна бекъпа, пак уайп хубаво и върнах бекъпа, но тела нещо му стана, святка само MI и изгася черен екран, не се пуска повече сам.
Когато го закача за зарядно само мига червен диод, нищо друго и единствено влизаше във фастбут.
Седях като наакан... :Smile
Докато чакам да се изтеглят няколко рома за MiFlash...цъкам на MiFlash Unloker и давам му Unlock и хоп, взе да върти процентите, айде до 100%, Sucsesful, тела извибрира и изгря?!?!
Седя като чук, щото нито съм давал заявка за отключване, нито нищо.
Изгря но беше поомазан, влезнах в рековъри, уайп пак на всичко и флаш на последния дев ром - всичко си работи 6

Що тъй се получи обаче и к'во да си мисля?!
Сега мога ли да си играя с тела, не мога ли???

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#15

Не знам точно с кой, на мен ми се е заключвал само Медиатек след флаш с flashtool, ама там мисля че се маха една отметка от lk и няма заключване повече
Цитирай
#16

При мен в device manager си пишеше само Android и въпреки това при въвеждане на командата adb devices ми изписваше > device.
Току-що флашнах global версията. За сега телефона ми харесва и то много!
Цитирай
#17

Здравейте!
Изпълнявам всички стъпки за флаш с MiFlash, но нещо не се получава флаша?
Тръгва да инсталира рома и след малко изписва: ERROR loading type library/DLL.(0x80029c4a:wait port ready to use 9)
Моля помогнете да флашна телефона, защото със сега действащия ми ром: MIUI Global 7.3.2.0.0 не мога да си вляза в контактите, набраните номера до момента и приложението за актуализация?
п.п. Извинявам се на модераторите, ако леко съм се отклонил от раздела!
Цитирай
#18

В Device manager на компютъра разпознава ли ти правилно телефона или има нещо с жълта въпросителна? Другия въпрос е посочил ли си правилно пътя до папка images?
Цитирай
#19

(2016-07-15, 07:20:43)Friz написа:  В Device manager на компютъра разпознава ли ти правилно телефона или има нещо с жълта въпросителна? Другия въпрос е посочил ли си правилно пътя до папка images?
Да разпознава го.
Но като почна флаша следя дали драйвърите са си на мястото и виждам, че изчезват от дивайс менаджера?
Ако е важно  съм със снапдрагон процесор.
Пътя също мисля че е правилен. Няколко пъти проверявах.
Цитирай
#20

ами щом изчезват значи или не стоиш в едл режим или телефона нещо се рестартира...
Цитирай
#21

С какъв уиндоус си 32 или 64 битов?
Цитирай
#22

(2016-07-15, 08:49:40)Friz написа:  С какъв уиндоус си 32 или 64 битов?

Мисля, че съм с 64 битов.
Намирам папката в " C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone" ?

(2016-07-15, 08:18:45)suffer написа:  ами щом изчезват значи или не стоиш в едл режим или телефона нещо се рестартира...

Телефона не се рестартира.
Стои си в ЕДЛ режим.
Цитирай
#23

Смени USB порта на компютъра и пробвай пак, ако не стане пробвай с друга версия на mi flash.
Цитирай
#24

ОК!
Сега ще пробвам!

Пробвах и не става.
Сега първия път като натиснах да флашва ми изписа че трябва да инсталирам някакъв фреймуорк?
Цитирай
#25

С какъв уиндоус си XP, 7, 8, 10? Според мен почни от начало с драйверите и качи един скрийншот от mi flash.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)