Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G настройка на LG G2 .....
#1

Здравейте,съфорумници!
Имам нужда от помощта ви относно настройките за 4G.
Малко характеристики за телефона:
Android 4.4.2
Kernel: 3.4.0
Софтуерна версия: D80220f-EUR-XX

Да започна с това,че в първоначално в "Мрежов режим" нямах опцията "GSM/WCDMa/LTE"
С четене на няколко теми стигнах до успех с активирането му:
С Root explorer-папка system-редактирах ред от файл build.propt и вече имам избрана опция за "GSM/WCDMa/LTE",но за съжаление нямам 4g :Sad
На виваком съм с нова сим карта (за 4G),мястото на което се намирам има покритие,но в лентата си стои само H+.
В една от темите пишеха,че трябва да съм с андроид 5,0+,в дуги-не,та реших да се допитам и до вас!

Има ли начин да го подкарам без да флашвам?
Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Правилно си прочел-При 4.4.2 имаше 4G,но трябва да си го активираш от скритото меню. Разрови се тук е някъде, не помня точно темата. Другия, по-лесен вариант е да минеш на 5.0.2,там си го има катищо опция.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#3

Благодаря ти,но за да мина на 5.0.2 би ли ми обяснил най-лесния начин Smile ?
Иначе ако става въпрос за менюто от *#*#4636#*#* там съм го оправил.Имам го и вече като опция "GSM/WCDMa/LTE" но не се случва нищо.Явно аз се бъркам.....
Цитирай
#4

Най-лесно ше ти бъде като изтеглил програма на LG, и провериш за наличен ъпдейт, вероятно ще има, ъпдейтваш, задължителен Хард ресет(или Възстановяване на Заводски настройки) и си имаш LTE. Има важни теми относно официалния 5.0.2,преминаване към него, плюсове и минуси. Разчети се, та ако решиш да минеш да не останеш изненадан от нещо

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#5

4G LTE Switch има я в маркета. Подкарах го на един познат без други главоблъсканици. Пробвай,дано стане.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#6

След инсталиране и стартиране на програмата ми излиза същото меню като това от *#*#4636#*#* където вече ми е нагласено да е GSM/WCDMa/LTE. Продължава да си стои с H+.
Все пак ти благодаря,че се опита да помогнеш!  Smile
Цитирай
#7

Пробвай ако има-Само LTE

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#8

Избрах на LTE/CDMA но стои "x" на обхвата.
Цитирай
#9

И при мен на киткат имаше драма. Има тема тук в раздела... Но за целта трябва да руутнат телефона, едитва се build.prop и си излиза като опция. При мен е gsm/wcdma/lte auto и няма проблем. Работи си. Ето линк, мнение 15 https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79551
Аз едитнах build.prop с друга програма от маркета, build.prop editor.
Цитирай
#10

(2016-05-29, 15:28:14)Machiavelli написа:  И при мен на киткат имаше драма.  Има тема тук в раздела...  Но за целта трябва да руутнат телефона, едитва се build.prop и си излиза като опция. При мен е gsm/wcdma/lte auto и няма проблем. Работи си. Ето линк, мнение 15  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79551
Аз едитнах build.prop с друга програма от маркета, build.prop editor.

Колега,пробвах и това.В първия пост съм описал как съм редактирал въпросния файл,след което ми се появи желаната опция gsm/wdma/lte.
Настройвам го,но....стои си H+ и не тръгва 4г-то.
С руут съм,но явно трябва да бягам на по-висок андроид.
P.S. Странното е че и на жена ми с z1 при активирани настройки не се получава.Започвам да се замислям да не би да не сме спокритие,въпреки че за Казанлък има.
Цитирай
#11

Според мен се обади на оператора и питай дали за твоето място има 4G покритие

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#12

За кой град става въпрос защото на много малко места има 4джи на Виваком, на сайта им има карта.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#13

Аз съм подкарвал 4г на киткат-а и единственото,което трябваше,беше да се пусне от скритото меню. Така като гледам какво си правил мисля,че няма покритие на 4г покрай теб. За по-сигурен тест ако можеш намери карта на теленор и пробвай дали ще се свърже.

HTC Sensation -> one of the best EX
LG G2 32 GB -> gone for parts
LG G2 16 GB 
Цитирай
#14

За Казанлък става въпрос.Преди малко погледнах картата на виваком с покритието им и установих,че има.Пробвах на две отдалечени точки в града-без успех!

От два дена се случва нещо странно с телефона.Не знам дали е от редактирания файл или настройките на мрежата,но индикацията на гърба не спира да свети докато не рестартирам телефона.Оправя се,и след известно време,може би след провеждане на разговор-отново светва постоянно!!!
От какво може да е?
Цитирай
#15

Извинявам се , уж съм гледал 1вият пост ама какво съм гледал и аз ... Виждам че си с D802...
Ако имаш възможност колега тествай твоята карта на друг апарат с 4г за да видиш дали е същата работа . Иначе за индикатора и идея си нямам . Другият вариянт е да флашнеш 5.0.2 .
Цитирай
#16
Thumbs Up 

Явно е от обхвата!
Вчера минах на 5.0.2 и настроих мрежата на GSM/WCDMA/LTE авто ,но продължава да си показва H+.Днес ще пътувам и ще тествам мрежата на друго място.
Само където ъпдейтнах Big Grin .Сега ми се загуби руут-а и ще съм ви благодарен ако ме насочите към бърз и лесен начин,както беше с towelroot .Пробвах с него,но не ме огря Big Grin.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички помогнали ми по-горе в темата Storstark Buga Buga Buga Buga



P.S. Да попитам работи ли този метод за руут без компютър?
[url=http://www.iroot.com/how-to-articles/how-to-root-lg-g-2.html][/url]
Цитирай
#17

(2016-05-31, 08:17:10)stefkoP.S. Да попитам работи ли този метод за руут без компютър? написа:  [url=http://www.iroot.com/how-to-articles/how-to-root-lg-g-2.html][/url]

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73026

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#18
Sad 

Процесът мина,но след опит да инсталирам SuperSU ми изписа "Instalattion failed! Please reboot and try again."
Опитах да инсталирам с "normal" и с "TWRP/CWM" но не се инсталира.
Цитирай
#19

Винаги можеш да се върнеш на КК, да руутнеш и да изтриеш файла LteConfigs.apk в system\app (само за D802/5/6) и след това да рестартираш Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#20

(2016-06-10, 13:18:31)dancho2000 написа:  Винаги можеш да се върнеш на КК, да руутнеш и да изтриеш файла LteConfigs.apk в system\app (само за D802/5/6) и след това да рестартираш Wink

Да се върна на 4,4,2 ? Значи да разбирам,че с 5.0.2 не мога да руутна след направеното по-горе?
Цитирай
#21

Нещо си омазал. Флашни си на чисто 5.0.2 и руутвай колкото искаш.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#22

Сигурно е омазал нещо ма моя телефон нещо не харесва root + recovery на LP. Просто се бриква, изкарва security errorи и тем подобни чудесии. С G3 проблеми няма, тоест, едва ли е от компа. А и като се рестартира го чакам 1 мин, вместо 30 сек. Та идеята ми беше, че ако не му се получат нещата и няма нищо против KK, да се върне и да изтрие файла Wink

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#23

Явно ще връщам 4.4.2 .
А ще споделите ли най-лесния начин, и има ли възможност да си запазя приложенията?
Цитирай
#24

Приложенията с титаниум.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#25

(2016-06-14, 00:00:21)degman написа:  Приложенията с титаниум.

Sent from my LG-D802

ОК,а за титаниума не ми ли е необходим руут?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)