Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Устройството не се включва
#1

Здравейте!
Главният проблем е, че устройството е като мъртво и не иска да се включва изобщо и по никакъв начин.
Един ден падна целият заряд на батерията и от тогава насетне, устройството не иска да се включва по никакъв начин.
Отворих капака със специални инструменти (този модел се отваря по-трудно от стандартните устройства) и видях батерията и останалите компоненти.
Разкачих батерията и отново свързах буксата на батерията, но ефект нямаше никакъв.
Реших, че трябва да поръчам нова оригинална батерия, защото старата батерия, без това започна да създава проблеми.

http://www.aliexpress.com/item/100-origi...78551.html

Новата батерия пристигна вчера, след почти 1 месец.
Свързах новата батерия и с радост видях, че устройството се включва... но радостта ми рязко спадна, когато изведнъж екрана стана черен тоест изключил се е.
Опитах отново да го включа и отново същия резултат тоест зарежда логото и тамън да показва иконките (работния плот) и угасва.
Така опитах 4-5 пъти, но от 6-тия път вече не искаше да се включва.
Напълно същата история като с първата батерия с тая разлика, че на първата батерия при опит да включвам устройството всичко се зареждаше нормално и след около 1-2 мин. работа устройството се изключи веднъж и завинаги, поради слаба батерия, което е напълно нормално.
Обаче е много странно защо с новата батерия устройството се включваше и зареждаше до логото и угасваше, а на 6-тия опит, дори не искаше да се включи вече?
Логично е да си мислим, че новата батерия просто не е била заредена, което е странно защото, когато купуваш нова батерия в нея задължително има заряд поне 50%, а често дори е с пълен заряд.
Най-странното от всичко това е защо, когато включвам зарядното устройство, светва само синият индикатор, а реално батерията не се зарежда?
Може би проблемът не е в батерията, а някъде другаде?
В момента се опитвам да направя две неща.
- да намеря начин да заредя батерията и да бъда сигурен, че в нея има заряд.
- да намеря причината поради, която батерията не иска да се зарежда, чрез зарядното устройство.

Зарядното устройство (оригиналното) работи, но за всеки случай използвах и друг който със сигурност си работи.
Ще се радвам да ми помогнете да разреша двете задачи или да ме насочите към нещо, което евентуално би помогнало да разреша проблемът или поне да намеря главната причина за да знам и да установя дали със сигурност е за боклука така, както ми каза човека в сервиза, който хвърли, само един поглед и каза с леко завишен тон "който го е отворил, той да си го оправи"... това беше достатъчно за да установя, че този човек, е смешник и просто няма нужния опит за да се справи със сложни задачи или поне да открие причината за проблема с моето устройство. Даже съм сигурен, че самият аз имам повече умения от този човек и от много други подобни на него, а нямам сервиз като него Big Grin
В един сериозен сервиз би трябвало да могат да се справят с далеч по-сложни проблеми (би трябвало да имат и необходимите измервателни уреди и инструмети), освен само с инсталиране на приложения, преинсталиране на устройствата със стоков ром, хард ресет и т.н.
Вярвам, че повечето сервизи в страната са безнадеждни и дори могат да ти откраднат някаква част от устройството, без простите хора да забележат това, но пък устройствата им да заработят. Найстина, има и много добри сервизи с компенетни хора, но такива са рядкост, а в моя град (Лом) със сигурност няма такъв сервиз.

Снимки
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да го включиш в компютър и виж дали компютъра го вижда като някакво устройство изобщо и кажи какво става
Цитирай
#3

Можеш ли да премериш волтажа на батериите?

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

(2016-05-29, 19:54:34)MOHTbOPA написа:  Пробвай да го включиш в компютър и виж дали компютъра го вижда като някакво устройство изобщо и кажи какво става

Не го разпознава изобщо!

(2016-05-30, 16:47:16)jorrddan написа:  Можеш ли да премериш волтажа на батериите?

Изпратено с пощенски гълъб

Използвах обикновен мултицет и показва стойност 3.08.
Опитах и при свързано зарядно устройство и стойността се променя постепенно от 3.08 и стига до максимум 3,26, след това заряда пада изведнъж.
Какво трябва да означава това?
Цитирай
#5

трябва да е 3.6 v минимум
батерията си е заминала

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#6

(2016-05-31, 15:53:05)krasicvetkov написа:  трябва да е 3.6 v  минимум
батерията си е заминала

Това е нова оригинална батерия поръчана, преди няколко дни.
В началото се включваше и зареждаше до логото, докато не угасне, а след 5-тия или 6-тия опит, спря да се включва дори.
Явно, някъде другаде е причината, а не в самата батерия.
Цитирай
#7

Не,има проблем с батерията дефектирала е щом и е паднало толкова много напрежението.Няма ли шанс да сложиш старата батерия и да оставиш телефона на зарядно поне 5-6 часа и тогава да пробваш да го включиш.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#8

(2016-05-31, 18:24:44)krasicvetkov написа:  Не,има проблем с батерията дефектирала е щом и е паднало толкова много напрежението.Няма ли шанс да сложиш старата батерия и да оставиш телефона на зарядно поне 5-6 часа и тогава да пробваш да го включиш.
Старата батерия е същата работа. Дори е с по-нисък волтаж спрямо новата.
Казваш, че новата батерия се е дефектирала?
Това значи ли, че ако купя нова батерия и тя ще се дефектира?
Ако е така, значи нещо съсипва батерията... което значи, че проблемът не е в батерията, а нещо по-кабелите или платката.
Цитирай
#9

А преди смяната на старата батерия телефона пак лине можеше да се включи или батерията си падаше по бързо.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#10

(2016-05-31, 19:03:53)krasicvetkov написа:  А преди смяната на старата батерия телефона пак лине можеше да се включи или батерията си падаше по бързо.

Второто!
Заряда се държеше нормално до 40% и после изведнъж падаше на 15%.
Един ден както падна целия заряд, повече не можа да се включи.
Цитирай
#11

А с друго зарядно пробвано ли е?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#12

Установих, че полюсите на новата батерия са разместени тоест червените кабели се намират в дясно, а черните в ляво.
На старата батерия кабелите са подредени по различен начин.

Така изглежда старата батерия!
[Изображение: New-original-TLP018B2-Battery-for-Alcate...-6030X.jpg]

Така изглежда новата батерия
[Изображение: For-TCL-Alcatel-One-Touch-1800mAh-origin...tery-b.jpg]
Цитирай
#13

Занеси телефона в сервиз,има нещо което предизвиква източване на батерията,късо в куплунга или софтуерен проблем!
Цитирай
#14

(2016-06-01, 11:52:36)stм написа:  Занеси телефона в сервиз,има нещо което предизвиква източване на батерията,късо в куплунга или софтуерен проблем!
Бях в два сервиза и не казват, че не могат да се справят, ами, че телефона е за боклука.
Пълен абсурд!
Цитирай
#15

Я дай 2-те батерийки и телефона да им хвърля един белтък.
При включено зарядно без батерия, на конекторите на батерията колко дава?

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

(2016-06-01, 16:42:26)jorrddan написа:  Я дай 2-те батерийки и телефона да им хвърля един белтък.
При включено зарядно без батерия, на конекторите на батерията колко дава?

Изпратено с пощенски гълъб

Показва 3.62v
Цитирай
#17

Това не може да зареди батерията. Дай ми ги за малко!

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#18

(2016-06-02, 16:57:02)jorrddan написа:  Това не може да зареди батерията. Дай ми ги за малко!

Изпратено с пощенски гълъб

Кое не може да зареди батерията, че нещо не схващам?
Ако искаш снимки на батериите виж по-нагоре двете снимки. Те отговарят напълно на описанието на моите батерии.
Ако искаш по-подробни снимки виж в първия пост, поставил съм линк "снимки".
Цитирай
#19

Много е вероятно да ти се е повредил (изгорял) компонента който отговаря за зареждането на батерията (charging ic) заради същия този компонент не ти го вижда и компютъра.
Давай го на някой да ти го смени.
Цитирай
#20

Колега, ясно се вижда, че батерията дето си купил е фабрично объркана. Цветовете на кабелите не са за украса обикновено, та дори и при китайските изпълнения. Намери си читава батерия, при която подредбата на цветовете на кабелите да отговаря на цветовете на твоята. Принципно дори не е трябвало да я закачаш новата, щом си видял, че са разместени цветовете. Би било фатално ако са обърнати полюсите. Не се мъчи, просто си намери качествена батерия, не такава правена в някой гараж в Турция. Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#21

Ми не са объркани полюсите, иначе нямаше да запали изобщо. Просто китаецът е разменил жичките по цветове.
Искам да видя телефона на живо.
При този волтаж, батерията не може да се зареди, освен ако не лъже защото е без товар

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#22

(2016-06-03, 16:49:04)jorrddan написа:  Ми не са объркани полюсите, иначе нямаше да запали изобщо. Просто китаецът е разменил жичките по цветове.
Искам да видя телефона на живо.
При този волтаж, батерията не може да се зареди, освен ако не лъже защото е без товар

Изпратено с пощенски гълъб

Искаш да видиш устройството на живо тоест да ти го пратя по твоя адрес ли имаш предвид?
Относно това което спомена, че китаецът е разменил жичките по цветове, мисля, че си прав.
Всичко е точно и явно причината не е в батерията, а по-скоро в (charging ic), както спомена колегата по-нагоре в пост 19.
Чудя се дали, пък проблемът е в долната платка?

[Изображение: New-Micro-USB-Plug-Charge-Board-for-Alca...A-6030.jpg]

Цитирай
#23

Не, не е в долната платка. За съжаление
Цитирай
#24

(2016-06-04, 20:03:27)MOHTbOPA написа:  Не, не е в долната платка. За съжаление

В такъв случай какво мога да направя ?
Вече 1 месец се мъча да установя, какво му има и в момента се чудя, каква да е следващата стъпка.
Мисля да го заведа в сервиз на алкател в някои голям град, стига да не излезе твърде скъпо. В противен случай ще трябва да издържа до есента, когато ще си купя нов смартфон.
Цитирай
#25

Не знам дали в тези сервизи извършват такава дейност (смяна на чипове) но можеш да го пратиш на колегата Йордан или на мен или на нкой който може да диагностира проблема правилно и да го отстрани
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)