Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дали да купя Vibe Z2 pro ?
#1

Здравейте и от мен,тъй като до сега бях с LG G2 но му спуках стъклото,не е нещо сериозно и всичко си работи,но реших след 2 годинки употреба вместо да ремонтирам да го сменя с нов.Видях в техномаркет има Z2 pro за 500 лв. и си мислех да го взема,но все повече се разколебавам.Водещите ми притеснения са спряната подръжка,спряното поизводство(ако се стигне до сервиз може да имам проблеми),но все пак ме привличат цената,голямата батерия и софруера с 3gb рам.Моите критерии са добра батерия,добър хардуер за игри и памет,тъй като главно играя и гледам филми.Диплея не държа да е 6 инча и qhd може и 5.5 fhd но в този ценови клас само това намерих и за това реших да се посъветвам с вас.Гледах и по-новите модели,но не намерих нещо с подобен хардуер на тази цена.Другия варянт ми беше да се жертвам за LG G4 но за сега ме спира цената и батерията.Това е за сега!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона е супер, лично мое мнение, минимални ядове съм имал с него! Взимай го, щом ще има гаранция няма какво да те притесняеа!

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

                               Lenovo Vibe Z2 PRO
                                                                   


                                                                                             
Цитирай
#3

От една страна е цената (500 лв.) ,а от друга това че няма да има ъпдейти,а не мога да го рутвам заради гаранцията.Това значи че ще трябва да карам следващите 2 години със сндроид 4.4.2 при положение че сега съм със 5.0.2

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#4

Къде го намери този телефон...? Преди месеци се убих да търся втори такъв и никъде нямаше.Вече купих Vibe shot и сега ме е яд

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#5

Колега, вземи го и не се кахъри, че няма да си с 5-ца. Всъщност има си и Андро 5 за телефона, но - недей го слага. Карай си с последната версия S143 за КитКат. Лично аз съм супер доволен, наистина, но не и от последните версии на софта за този телефон. Така че днес/или утре ще върна от Андроид 5 към 4 /КитКат/. И като извод: ако е читав телефона, вземай и не мисли.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#6

хора не се лъжете, това на сайта на техномаркет не е истина, аз също се подлъгах, един колега също. информацията не е вярна, става въпрос за обикновения vibe z2 и не е ъпдейтвана от месеци. колегата търсеше такъв телефон декември месец и също се беше подлъгал, ходил там и му казали че няма такова нещо, аз търсих преди месец и направих същото - едва ли не ми се изсмяха в лицето. има идеални бройки с оставаща гаранция по година за по 400 лв, може да вземеш такъв. аз взех преди месец, но нещо не ми допадна и в петък взех S7 Edge, така че моя го пуснах обратно за парите, за които го взех. не си правя самореклама, не го приемайте така, просто споделям, че много се бях навил на този за 500 от техномаркета, отидох с голямо желание да го взема и останах излъган. друг е въпроса, че пак с огромно желание го взех втора ръка, но нещо не ми допадна - обичам големи телефони, ръцете са ми достатъчно големи за да мога да го използвам и с една ръка, но просто е много широк и не ми е удобен. също така и не ми допадана и че на места се забелязва лаг - все пак минах от G4 на него, което о гледна точка на процесор беше стъпка назад.

относно руутването - няма никакви проблеми, при този модел флашването на оригинален 5.0.2 софтуер заключва обратно буутлоудъра и маха руут-а. освен това за разлика от някои други телефони при този не може по никакъв начин да се познае дали е с отключен буутлоудър или не - няма никаква индикация нито при стартиране нито след това. освен това знам от познати, че в сервиза на леново хич не ги грее дали е руутнат или не, ако има хардуерен проблем го ремонтират. най-много да си го получиш префлашнат с махнат руут, но това се оправя много лесно. като цяло това е един от най-лесните телефони за руут които съм срещал напоследък.
Цитирай
#7

В Техномаркет действително предлагат Z2Pro за 500лв., но са останали ограничено количество бройки и всичките са с някакви дефекти. Това съм го проверил лично, защото исках да си купя нов такъв телефон. В крайна сметка си взех втора ръка, но запазен и в гаранция и за сега съм доволен.
Цитирай
#8

Колега ти как разбра че в техномаркет всички бройки са с дефекти?Да не си купил нов от там и да си го върнал?Разкажи по-подробно че тъкмо навих и ти ме разколеба.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай
#9

Исках да купя 1 бр. телефон на изплащане. Имам приятел, който работи в такава фирма предлагаща стоки на изплащане. Понеже в магазина, в който той работеше нямаше бройка такова Леново той отправи запитване към другите магазини в гр.София. След два дни ми се обади по телефона и каза, че всички останали бройки са с някакъв дефект и ме посъветва да не си взимам този телефон. Сега, той имаше интерес да си го купя, тъй като щеше да си прибере някаква комисионна, но щом, въпреки това, ме посъветва да не си купувам телефон, то значи наистина е имало някакъв проблем. Да, телефонът ще е в гаранция, но още щом го купя да търся сервиз за отстраняване на проблема и да чакам неопределено време, това не е за мен и избрах да си купя втора ръка от гр.София. Така намерих един добър и запазен телефон с остатъчна гаранция от една година, пробвах го, подържах го в ръцете си, поиграх си малко и видях, че на "първо четене" не демонстрира някакъв недостатък и го купих, при това на добра цена. Телефонът беше с документи и касова бележка , в пълна окоплектовка и прилично запазен. За сега всичко е наред и съм доволен от телефона, а и е с Андроид 5.0.2 , с българско меню и всичко, каквото трябва.
Пожелавам ти да откриеш твоя телефон!
Поздрави!
Цитирай
#10

Мерси колега,моята идея беше точно такава,да взема телефона на изплащане тъй като нямам тази възможност да го платя на куп,а тъкмо април изплатих LG G2 и взех че го изпуснах и той се спука.Когато взимах G2 той доста се различаваше от конкуренцията,ако не по параметри,то поне по цена.Като се огледах видях това леново със много добри параметри за малко пари,което ми изглеждаше точно като ситуацията със G2.При сегашното полужение ми се струва най-добре да изчакам малко да падне цената на G4 и да взема него,поне съм свикнал с LG а и при новите телефони не намирам нищо интересно,а G4 поне има сменяема батерия и слот за карта.Извинявам се ако се счита за некоректно да пиша във форума на Леново за ЛГ!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)