Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане към 143
#1

Успешно връщане към s143. Благодарности на колегата Иво.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
Аксесоари
#2

Иво е Велик Smile

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#3

Да! Сега си го настройвам и връщам файловете обратно. Направих една снимка и веднага забелязах как камерата снима по-добре.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#4

Ще напишеш ли накратко какво е по-доброто на B143 vs B288 - нещата, които си забелязал?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5
Thumbs Up 

    stenlius
    Без да имам намерение да критикувам някого, но тук във форума върви масова заблуда, че при LENOVO Vibe Z2 Pro, фърмуера 4.4.2 - V143 e по-добър от 5.0.2 - V288. Eдин друг се самонавиват и втълпяват това. Никой не помисля даже защо разработчиците ще пускат нови версии, нали труда им ще се обезмисли. В крайна сметка целта е да се отстранят пропуски и бъгове в софтуера. Всеки разумен човек може да прецени, всяка нова версия, малко или много, е по-добра от предходната. Смело напред и ако имаш необходимост, не се лъжи да си самоотстраняваш проблемите, за това си има фирмен сервиз "Булграм". 
    Желая безпроблемно ползване на всички собственици на този великолепен телефон  Tummenupp
Цитирай
#6

Не винаги по-новите версии са по-добри. Понякога се случват грешки. Да идеята е да се отстраняват пропуски и се добавят функционалности, но понякога може да се окаже , че някоя предходна версия е по-стабилна от последната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#7

Всички сте прави и наистина ми се ще да вървя напред и към по-добре с всеки нов ъпдейт. Но за мен цветовете и екрана е в пъти по-добре при s143! Виждам разликата, направо я усещам и оставам с тази версия, докато и ако изобщо пуснат ъпдейт, с който нещата да са добре. За всичко друго мисля, че може спокойно да се иде на s288. Цветовете-НЕ! Това е мнението ми. Иначе телефона го ползвам с Nova Prime лаунчър, купих го от Маркета, като купих още една програмка за времето и си го нагласих да си прилича на MIUI 7 :-). Нямам никакви проблеми. Всичко работи и лети! Самия апарат го имам от 4 април 2015г и не смятам да се разделям с него!

И само да вметна, че телефонът работи прекрасно с ОЕМ Галерията на Asus. Напълно ми замества вградената, която съм изключил /замразил/.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#8

(2016-06-07, 20:27:24)Rumm58 написа:      stenlius
    Без да имам намерение да критикувам някого, но тук във форума върви масова заблуда, че при LENOVO Vibe Z2 Pro, фърмуера 4.4.2 - V143 e по-добър от 5.0.2 - V288. Eдин друг се самонавиват и втълпяват това. Никой не помисля даже защо разработчиците ще пускат нови версии, нали труда им ще се обезмисли. В крайна сметка целта е да се отстранят пропуски и бъгове в софтуера. Всеки разумен човек може да прецени, всяка нова версия, малко или много, е по-добра от предходната. Смело напред и ако имаш необходимост, не се лъжи да си самоотстраняваш проблемите, за това си има фирмен сервиз "Булграм". 
    Желая безпроблемно ползване на всички собственици на този великолепен телефон  Tummenupp

Проблеми нямам, и бях за кратко с B143 пробно като взех телефона - освен по-ретро интерфейса, другото наистина е по-различно от новите билдове, а и можеше да се руутне безпроблемно, без да чупи системата. Питам колегата да каже след като го е ползвал дълго време какво забелязва - примерно за дисплея имаше повече настройки в стария билд наистина...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

(2016-06-07, 20:27:24)Rumm58 написа:      stenlius
    Без да имам намерение да критикувам някого, но тук във форума върви масова заблуда, че при LENOVO Vibe Z2 Pro, фърмуера 4.4.2 - V143 e по-добър от 5.0.2 - V288. Eдин друг се самонавиват и втълпяват това. Никой не помисля даже защо разработчиците ще пускат нови версии, нали труда им ще се обезмисли. В крайна сметка целта е да се отстранят пропуски и бъгове в софтуера. Всеки разумен човек може да прецени, всяка нова версия, малко или много, е по-добра от предходната. Смело напред и ако имаш необходимост, не се лъжи да си самоотстраняваш проблемите, за това си има фирмен сервиз "Булграм". 
    Желая безпроблемно ползване на всички собственици на този великолепен телефон  Tummenupp

Ти си в голяма заблуда!!!
Много ще ми бъде интересно да ми кажеш някой модел телефон, който работи по-добре с последния андроид (6) например и повечето потребители да не искат да се върнат назад.
Целта наистина е със всеки ъпдейт нещата да са по-добре, но аз поне не знам такъв случай за сега, дано скоро ме опровергаят разработчиците ама надали. Още не са оправили 5-та и излезе 6-ца, нея също няма да я направят и ще излезе 7-ца и така май ще си е!
От всички версии излизали до сега 4-та е най-сполучлива за повечето телефони така, че спрете да пишете глупости и наистина да се навивате, че като е най-ново и най-добро!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Имам два телефона с Андроид 5.0.2 и работят чудесно. Не съм от хората, които ръчкат по телефоните и да им добавям нови функционалности. Обикновен ползвател съм и към момента не е имало моменти, които да ме карат да се замислям за по-стари или пък за по-нови версии на Андроид.
Бихте ли ми пояснили в кое Андроид 4.4.2 е по-добър и в кое е по-лош от Андроид 5.0.2. Разбира се, тово ще е съотносимо към конкретния модел  Леново, защото предполагам, че нещата не са еднозначни за различните марки и модели.
Целта на питането ми е чисто образователна, а и мисля, че ако има синтезиран отговор , който да обхваща всички аспекти от ползването на телефона ще е полезен за хората, които са на кръстопът.
Поздрави на всички!
Цитирай
#11

Камерата и батерията са една две идеи по-добре на 4-та, колкото до цветовете и яркостта там предимството е осезателно пак в полза на 4-та.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#12

Благодаря! Все пак, винаги съм се чудил, защо снимането на камерата е така зависимо от Андроида? Не е ли всичко заложено хардуерно и да се определя от чипа , матрицата и оптиката? Същото се отнася и за екрана, та нали той си има някакви хардуерни спецификации?
Цитирай
#13

Нали трябва софтуер да го управлява тоя хардуер, ако не е написан както трябва...

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#14

@Rumm58 на мен не ми беше необходимо някой да ме "навива". Беше ми небходимо съвсем кратко време - седмица - 2, месец - не помня вече, да претегля нещата и да се върна на 143. Не искам да те обидя, но изказването ти е абсолютно неадекватно и показва пълна липса на какъвто и да е опит в ОС. Виж ако искаш да си "модерен" с това че си с последната версия това вече е друг въпрос.
Цитирай
#15

@VladoOo
   Доказа тезата "Руски форум пишеш - помагат, български форум пишеш - отговарят ти колко си глупав".
   Всеки има право на мнение. Това Леново го ползвам само като бизнес телефон с небходимите за целта приложения. Игри и други подобни въобще не ме интересуват. Въпреки, че съм много взискателен, върши ми перфектна работа с v.5.0.2 .
Цитирай
#16

(2016-06-13, 12:30:19)Rumm58 написа:  Еее, прочети какво си написал в 5-ти пост и тогава говори какво е из форумите, много сте ми странни по някога!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#17

(2016-06-13, 12:30:19)Rumm58 написа:  @VladoOo
   Доказа тезата "Руски форум пишеш - помагат, български форум пишеш - отговарят ти колко си глупав".
   Всеки има право на мнение. Това Леново го ползвам само като бизнес телефон с небходимите за целта приложения. Игри и други подобни въобще не ме интересуват. Въпреки, че съм много взискателен, върши ми перфектна работа с v.5.0.2 .

Извинявай ако съм те обидил, но изобщо не съм казвал че си глупав. Казах че явно нямаш никакъв опит щом правиш такива генерални изводи. Това с ъпдейти на всякакви програми ми е до болка познато, че се е случвало да правя и по 3 на ден на едно и също нещо и лайн@та стават все по-големи. Това че искаш да направиш нещо по-добро не значи че ще успееш. Сигурен съм че ако си върнеш 143 на телефона ще разбереш. То всъщност ти вместо да се замислиш дали няма някаква причина хората да се връщат назад и дали да не видиш и ти защо го правят, казваш колко са заблудени.
Цитирай
#18

Ще съм благодарен някой ако може да ми обясни как да си върна телефона на  s143.Не разбирам нищо от такива неща и ще трябва да е малко по-подробно може и на лични.В момента телефона грее като го ползвам като ГПС и батерията пада за отрицателно време.Предварително мерси.
Цитирай
#19

(2016-06-14, 17:48:45)ГГБГ написа:  Ще съм благодарен някой ако може да ми обясни как да си върна телефона на  s143.Не разбирам нищо от такива неща и ще трябва да е малко по-подробно може и на лични.В момента телефона грее като го ползвам като ГПС и батерията пада за отрицателно време.Предварително мерси.

Инструкция
Файл
Цитирай
#20

Бях с B143 - фърмуера определено работи по-пъргаво от B288, видимо е. Дисплеят е по-контрастен - оттам и "много по-добрите цветове" - не са много по-добри, просто са малко по-наситени заради контраста, ма наистина малко. Камерата снима 1:1 като качество в Pro режим, в автоматичният е възможно да има малка разлика, приложението за камера в B143 е една версия по-старо от това в B288. Съответно нещо, което аз ползвам доста - снимане с бутоните за увел/нам на звука не работи на B143. Телефонията е отлична, батерията се държи може би малко по-добре спрямо B288. Приложението Security дразни доста - филтрира какво ли не и е голяма играчка да се спре каквото може, блокираше ми по дифолт позвънявания от международни номера примерно... заради него и заради снимането с бутоните флашнах на чисто B288 през QFIL - телефона се държи много добре с чистата инсталация, виждам разлики в пъргавината спрямо OTA ъпдейта.
Та, B143 според мен си струва, който иска да извлече максимума от телефона ни - смело може да го слага, гореописаните забележки са строго индивидуални и не са никаква драма.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

Някой има ли линк за qsb файл на последният 288 ъпдейт ? Благодаря

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#22

Има го направо за флашване с qfil в леново-форумс.ру... направо действай с него, най-добре е

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#23

Да,видях го,но търся qsb файл.Благодаря

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#24

sebulba1

https://yadi.sk/d/efIsF2bZc8fsS/%D0%9F%D...1%8B%D0%B5

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#25

Благодаря Иво.Като отворя линка ми дава nothing found.Д а не бъркам някъде?

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)