Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] (7-Ми юни 2016)

Само няколко съобщения по-нагоре:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365382
Аксесоари

(2017-01-28, 10:41:37)milstan написа:  Само няколко съобщения по-нагоре:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365382
Идеята е не с mi fit-a, а от mi band tools Wink. Там за сега не мисля, че може. Може би по-натам.

Тоя месец съм много доволен, взе че издържа 27 дни Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2

Днес пристигна и моята гривна. До тук всичко е супер, купих си дори Mi band tools. Имам обаче въпрос - за да се активира изписването на имената при позвъняване задължително ли телефона трябва да е на английски? Моя е на немски и тези превключватели за името изобщо липсват.
Другото, което не ми е ясно, телефона винаги ли е закачен за гривната? Иконката на блутут не показва връзка, но пък съобщенията се показват веднага.

Едит: междодругото заряда показва 13% и 40 дни ползване като я разопаковах Smile

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Здрасти. На английски мини да си направиш настройките, а ако минеш и на китайски ще имаш и фонтове за четене на имена на кирилица.
Блутуут иконката има значение само ако си направил телефона да се отключва с гривната, тогава на заключен екран имаш допълнителен символ.
А иначе връзка има докато е активен ми фит на заден план

Минах на английски, ъпдейтна за секунда някакви шрифтове, активирах опцията и действително работи изписването на повикващия. Обаче като върнах немски, отново спря да показва имената. Има ли решение? Не ми е особен проблем ако е на английски, но предпочитам да е на немски.

Другото, което ми направи впечатление, че откакто инсталирах 2те програми, телефона не минава в режим Dose, съответно яде по малко батерията.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Не мога да го оправя като мина на кирилица да изписва името на входящите обаждания, а на китайски не знам кой от всичките е. [Изображение: 7c97b7478be08b75563650ba12c559b3.jpg]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Предпоследния или последния - едното е традиционен, а другото - опростен

Ще пробвам и с двата, после каква е процедурата?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

А така като избера един от двата излиза под меню[Изображение: 3d0d61d44e1c0e66041354854f9b650f.jpg][Изображение: 6e2e4dd2ff1c59092101b8ede52da114.jpg]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Изчакваш да се ъпдейтне фърмуера
минаваш на английски рестартираш телефона и тестваш дали чете кирилица

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365997

На английски го има, ресгаррирам минавам на кирилица и опцията изчезва[Изображение: 4f13b07b3cc9a23042b4038e5f56df9b.jpg]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Опцията изчезва, но показва ли име при звънене?

Не

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Aми тук вече не знам кой е виновен. Преводачите, MIUI или самото приложение....
Явно е бъг. Може да се репортне през приложението за feedback. Дано да има ефект при бъдещи ъпдейти на фърмуера и приложението.
Важното е че има начин да се излъже да чете и кирилица, вече въпрос на предпочитания за езика на телефона и това колко е важна тази функция

И при мен е така, както вече споменах по-горе. На английски си излизат имената, като върна на немски - показва само слушалка. Изчезва и превключвателя "Show contact information". Контакти на кирилица нямам.

Другото което не ми е съвсем ясно е алармата. При мен е в 7.30. Вибрира, спирам я. След 10 мин. пак вибрира. В 4пда мярнах, че гривната следи активност и ако не мърдаш, т.е. заспал си отново - тогава вибрира 2-ри път. Да ама аз когато ми звънна 2-рия път бях вече в банята и си миех зъбите Smile. Вчера беше същото.

Иначе кефи гривнната. От кратките ми наблюдения до тук - когато ходя отчита що горе крачките добре. Само дето като се въртя в затворени помещения - тогава помпи много крачки и в крайна сметка не е ясно изобщо колко съм минал за деня. За пример вече имам 900 крачки, при положение, че само съм слязал до колата и после от колата до работа и от тогава основно седя. Т.е. не повече от 70-100 метра общо.

Здравейте, и аз вече 2ри ден съм с гривната, доста ми допада. Крачките малко не ги отчита като хората, сутринта като се събудих вече имах 24 крачки без да мърдам от леглото Big Grin. Да попитам, има ли вариант да се активира на два телефона едновременно?

Samsung A52s 

В менюто Play Най-долу Moжеш да покажеш на гривната кога си седиш, както и други активности и тя би трябвало да "научи".
Мисля че няма уред на пазара, който да не отчита от време на време паразитни движения

Да, видях го благодаря Smile. Ясно ми е, че няма как да не отчита, някое и друго отчетено движение не е болка за умиране, за цената гривната си е супер Smile. A по въпроса за активирането на две устройства едновременно май няма решение за момента, пробвах но не стана.
Направи ми впечатление, че като я свалих за известно време и започна да свети от долната страна в зелено през интервал от 3-4мин, но като е на ръката не я забелязвам да светка, някой да знае какво значи това? Smile

Samsung A52s 

Да, опитва се да разбере дали ти е на ръката, за да може да мери сън и други функции изискващи включването на пулсомера

Мерси, и аз така си помислих, че ме "издирва" Big Grin, ама за всеки случай реших да попитам Smile

Samsung A52s 

Mного е "creepy" като светне в пълна тъмница това зелено.
Все едно ще те отвличат извънземни Big Grin

Днес се ъпдейтна Mi band tools . Вече изпраща името когато получиш позвъняване, независимо на какъв език е настроен телефона. Нещо повече - дори при получаване на съобщенията през whatsapp, Hangouts, Sms-и и прочие, показва не само икона, а и съобщението! Тече по екранчето. Много по-функцоонална стана така гривната.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

А е сега с mi band tolls всичко си дойде на мястото!

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

(2017-02-04, 15:30:00)jivkojj написа:  Днес се ъпдейтна Mi band tools . Вече изпраща името когато получиш позвъняване, независимо на какъв език е настроен телефона. Нещо повече - дори при получаване на съобщенията през whatsapp, Hangouts, Sms-и и прочие, показва не само икона, а и съобщението! Тече по екранчето. Много по-функцоонална стана така гривната.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Това "Mi band tools''...Имаш в предвид приложението от маркета с име ''Tools & Mi Band'' ? То е платено щото.
И съобщения на вайбър чете ли?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     

Да, именно него. Аз си го купих веднага, като пристина гривната, после малко съжслих, щото до голяма степен функциите му се припокриваха с на основната програма. Но сега вече стана незаменима, да не говорим за много по голямата функционалност при настройките на вибриране.

Вайбър нямам да пробвам, но предполагам, че ще работи, щото доколкото разбирам, ползват стандартен интерфейс за подателя и съобщението.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)