Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] (7-Ми юни 2016)

А точно тоя недостатък отдавна ме е отказал от тази джаджа за сега... Аз забравям да си заредя телефона камо ли още едно устройство да зареждам през два дена... Носейки часовник го свалям в изключително редки случаи не мога да си представя да го зареждам... или ако го зареждам трябва да държи поне 10 дена... нямаше да се насоча и към miband ако не ме изумиха с твърдението че държала по 30 дена. Сега си нося нормален часовник плюс гривната на другата ръка. Ако оправят недостатъка с известията ще ми е перфектна.
Аксесоари

Здравейте колеги. Ето и едно кратко ревю от вчера:
Най- напред няколко думи за изработката на гривната:
Както споменава колегата в по-горен пост - гривната създава усещането за премиум клас. Чипът доста по-надеждно и сигурно се захваща към каишката с което до голяма степен е намалена вероятността от изгубването му - нещо което се случваше в по-ранните версии.
Относно приложението:
1.Добавена е функция с която може да избираме от няколко предварително зададени опции, какво точно да се изобразява на дисплея на гривната.
   
2.Добавена е фунция за напомняне при отсъствие на активност, времето на което също може да бъде променяно.
3.Добавена е функция с която може да избираме дали когато вдигнем ръка към лицето, дисплея на гривната да ни се активира или не.
   
4.Добавена е синхронизация с google fit.
Мисля, че това са основните различия от предните версии.
Относно точността на крачкомера:
При направени 8 обиколки на писта с дължина 400м (8Х400м=3200м), приложението sports tracker отчете изминато разстояние 3.24км.
     
измерената дистанция с гривната беше:
Преди започване на обиколките - 986м.
   
След завършване на обиколките - 4.2км.
   
Или обобщено - 3214м, с тази уговорка, че не проверих точно колко на 4200м е отчела гривната.
Оставям на Вас да прецените задоволява ли Ви точността на измерване на гривната.
За всичко по-горе написано може да се уверите от снимките.
И последно ще Ви помоля да пропуснете коментарите за "бързото" време с което съм пробягал 3-те километра. (това в рамките на шегата). Темата е по-скоро за МиБанд 2, а не толкова за спортуването.
Успешен ден желая на всички колеги от форума.

В МiFit нали има опция там да ти засича бягането с GPS - можеш да видиш там как мери също

Това за вдигането на ръката го имаше и на Miband 1. Просто показваше крачките. Малко странно е докато свикнеш как да си я вдигаш ръката, но след това е като навик Smile

А тоя sleep assistant какъв е ?

(2016-06-17, 11:27:23)suffer написа:  В МiFit нали има опция там да ти засича бягането с GPS - можеш да видиш там как мери също

С версията от google play съм и не я виждам тази опция. Мисля, че я имаше на версиите от Ми маркета. Там нямаше обаче картни подложки за нашия район.

Toва ли го нямаш в твоята версия?


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2016-06-17, 11:57:10)suffer написа:  Toва ли го нямаш в твоята версия?

Точно. Сега инсталирах ми стора и ще го фиксна проблема. В китайската версия на приложението се появява и функцията DND.

Ето за автоматичното активиране на дисплея:


Прикачени файлове
.zip VID_20160617_160956.mp4.zip Размер: 1.26 MB  Сваляния: 30

http://www.aliexpress.com/af/mi%252Bband...isrefine=y

Това ми хареса.....

Под струята на душа бутона доста често се активира

Днес и моята пристигна поръчана на 06.06 и изпратена на 11.06 доста бързо за 9 дена от същия търговец за 29,57$ вече мина промоцията и е 45$,алчни китайчета!

PocoF2Pro

Значи и моята ще дойде до края на седмицата Smile

За тези 5-6 дни ползване съм успял да бутна батерията от 78 на 41%, което е горе долу по 30% на всеки 5 дни, което означава 15 дни - 90% с това ми темпо на ползване.
Ще видим като я заредим до края как ще е


Прикачени файлове Миниатюри
   

Сега въпросът е кога да очакваме пак нормални цени (до 30-35$). @suffer, батерията на телефона как е?

Според мен блутуута нищо не хаби


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2016-06-17, 10:44:33)Angel1999 написа:  Здравейте колеги. Ето и едно кратко ревю от вчера:

Относно приложението:
4.Добавена е синхронизация с google fit.

Здравейте колеги, които вече имате мибанд 2 Wink) и моята днес пристигна и това което искам да ви питам е от точките по-горе.

Къде е тази синхронизация с google fit ?

btw: След вкл. се ъпдейтна фърмуер-а и сега е  V1.0.0.11, а версията на Mi fit ми е 2.1.3


Huawei Mate 20 Pro

(2016-06-20, 14:11:14)m0m0 написа:  Здравейте колеги, които вече имате мибанд 2 Wink) и моята днес пристигна и това което искам да ви питам е от точките по-горе.

Къде е тази синхронизация с google fit ?

btw: След вкл. се ъпдейтна фърмуер-а и сега е  V1.0.0.11, а версията на Mi fit ми е 2.1.3

Имаше я в приложението от Плей стора. Колеги, някой успя ли да снима флагчето което се появява при достигане на първоначално зададените крачки ?

Не. Това и Sit alert-a все ги пропускам, а са забавни Wink

Моята кацна Smile Утре или в Понеделник ще отида да си я взема от пощата Smile

(2016-06-23, 08:29:58)NikolaZ написа:  Моята кацна Smile Утре или в Понеделник ще отида да си я взема от пощата Smile
Честито. Ще останеш приятно изненадан :-)

Някой да е пазарувал от tom top? Mi Band 2 ? Само тук я намерих за под 40$. Или пък Mi band 2 + red strap + 2 display protectors
само дето на 2-рото пише pre-order
.
Благодаря!

Е 32$ е в Али:

http://s.aliexpress.com/3aamY7fM

Тази оферта е малко менте, първо няма име на продавач, и при контакт отговарят че всъщност ги нямат налични.



Тази е най евтината. Не твърдя, че е легитимна, ама има много под 40$
Продавачът се казва Lucy Li

(2016-06-23, 12:17:31)Angel1999 написа:  Честито. Ще останеш приятно изненадан :-)

След работа ще ида да я взема Tongue    Че няма да мога да спя иначе Big Grin
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)