Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] (7-Ми юни 2016)

Батерията как е?
Аксесоари

Преди 3-4 дни го заредих. Иначе кара по около 30 дни до 10тина процента.

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер

А други телефони виждат ли гривната?
Не е задължително да е през ми фит

Да, тествах и един Галакси гранд прайм я вижда без Мифит.

Пуснах гривната да се зарежда пак , макар че имаше ток. Рестартирах пак телефона и след като се зареди и изтрих всички сдвоени блутут устройства се получи.
Благодаря suffer, явно гривнта не е била в настроение днес Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер

При мен пък след последния ъпдейт спря да отчита крачки.
Версия на приложението: 2.11.
Firmware: 1.0.1.28
Algorithm: 1.0.82
Firmware се обнови 2 пъти, след това обнови шрифтовете. Това е след като пристигна и се опитвам да я свържа.

Edit: Оправи се сама Smile

Другото странно е, че не можеш да имаш 2 гривни примерно, логнати с един акаунт, дори и да са на 2 различни устройства.

https://www.olx.bg/ad/smart-fitnes-grivn...699y2.html
Има ли някой идея дали това не е менте?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Изглежда нормално. Бялата кутия е глобалната версия. А и ше имаш преглед и тест по всяка вероятност. Ми фит ще каже дали е ок

(2017-01-21, 22:01:17)suffer написа:  Изглежда нормално. Бялата кутия е глобалната версия. А и ше имаш преглед и тест по всяка вероятност. Ми фит ще каже дали е ок
Как да я тествам с ми фит?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Свързваш я през програмата и то ще познае ако е ми банд (стига да има батерия). При запечатана кутия може да видиш в някой сайт за проверка дали е оригинал...


Прикачени файлове Миниатюри
   

абе хора как става да ти изписва кой те търси гривната? Аз нямам такава опция и съм с последната версия от app.mi [2.2.12]? Нямам такава опция при повикванията. Мога само да сменя секундите и излюча известията. Разрешил съм всичко дето иска апликацията [контакти, камера, телефон...]!!

Трябва да имаш добавена тази опция:


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2017-01-23, 21:11:03)user32 написа:  абе хора как става да ти изписва кой те търси гривната? Аз нямам такава опция и съм с последната версия от app.mi [2.2.12]? Нямам такава опция при повикванията. Мога само да сменя секундите и излюча известията. Разрешил съм всичко дето иска апликацията [контакти, камера, телефон...]!!
включи английски на телефона и ще стане Wink

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

 Xiaomi Mi5 Prime 3/64 , Mi9 SE 6/128 , GTR 3 Pro Infinite Black
 кешбек :  Backit , MegaBonus

Включих, стана, благодаря.... много!
Информацията събирана от гривната може ли да се бекъпне по някакъв начин или ако телефона почине внезапно всичко почва от начало?

Ами тя си седи в акаунта, тъй че си е бекъпната Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер

Може би не му е тук мястото но искам да попитам, за тази цена това ли е най-доброто на пазара?

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Зависи за какво ти трябва.
Последната ми излезе 22.79$ (42лв)

Имам известия за най-често ползваните приложения:
viber, skype, messenger, telegram и Abv поща, като всяко от тях може да се различи според иконката на гривната. Естествено на ABV пише APP, Но всички останали си имат икони.
Показва кой те търси, ако не е записано на кирилица името
брои крачки, може да измери пулс, следи съня, можеш да си отключваш телефона с нея.
Освен това може да те извести, в работно време, ако се заседяваш повече от 1 час без да мърдаш, има опция да следиш на приятели постиженията, има режим бягане, който ползва и GPS И данните вече са акуратни....
лека, удобна, водоустойчива - тествано и в бяло море - работи без проблеми...

Малко се отплеснах, но след 1 път Mi band 1 (с цветните диоди), 2 пъти mi band 1s, 2 Пъти Mi band 2 и 4 смарт часовника (китайски) реших да си остана с ми банд 2, която ми върши идеална работа за всичко, от което имам нужда.
Нагоре някои много се оплакват че не следяла правилно крачките или не отчитала коректно разстоянието.. - мен тези неща не ме интересуват.
Ако според гривната съм направил 14000 крачки на ден, то 100% съм минал препоръчителните 8000, така че все тая.
ако искате да ви се следят калории и по-акуратна информация - има Garmin, JawBone (не знам дали така се пише) и други, за по 2 до 10 пъти повече пари...
Взимаш - тестваш, ако не ти хареса - продаваш (дори на печалба), Най-евтината в ОЛХ е 55лв, във виваком е 89.99 (с отстъпката) иначе е над 100

Как е новото обновление? Някой има ли впечатления? Гледам има добавено ново приложение за "навици"!

Според мен това е начин да научиш гривната на твоите движения, за да е по-точна

Алармата бих казал, че вече си работи доволно добре. За всеки случай съм си сложил 2 аларми през 5 мин. След това ако не съм станал през 10 мин пак вибрира.

Аз да се похваля и да благодаря на преводача на MIUI на Български -  Тодор Младенов за инструкцията:



Цитат:Ето и подробно обяснение за кирилицата на ми банд. Пробвайте и дано тоя път се получи:

Правя езика на телефона на китайски. След това отварям Mi Фитнес, гривната се ъпдейтна с нов firmware. След това сменям езика на телефона от китайски на английски. Влизам отново в Mi Фитнес, проверявам дали е пусната опцията за показване на номер и име при входящо обаждане. Рестартирам телефона. След като зареди сменям езика от английски на български. Това е. При отваряне на Mi Фитнес, докато телефона е на български, се прецаква работата.

При мен след рестарта си остана на Английски, понеже не ползвам Български на телефона.
Още докато беше на китайски сработи кирилицата


Прикачени файлове Миниатюри
       

Как да изклщюча Mi Fit да изговарв името при входящо повикване. При мен контактите са на латиница.

Play - incoming call....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Благодаря за отговора, но с тази опция се премахва и името от гривната. Аз искам само телефона да не изговаря входящия контакт. Явно това не е от приложението както си мислех, а от настроиките на андроид. Досега бях с локалилизация на български и не изговаряше контактите.

Оправих го от настройките на андроид било
Settings-Sound-Message/call voice notifications

Вярвам, че със следващите ъпдейти ще оправят и проблема с кирилицата.

Виж нещо от Accessibility да не е включено или text to speech

Някои знае ли как да си настроя mi band&tolls да ми излиза името при повикване?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)