Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с разговорите
#1

Здравейте,

Няколко пъти вече ми казват, че не чуват добре. Все едно говоря през фуния, тунел или нещо друго.
Преди няколко седмици телефона беше в сервиз (беше му се разлепил дисплея и гърба), но и преди 
това съм чувал подобни отзиви. Друг път съм питал хората как ме чуват - кристално.
Самия аз съм правил няколко опита (да говоря срещи моя телефон) и наистина се чува кристално.
Ползват WCDMA (сега отскоро цъкам на 4г), рутнат съм, бл заключен, всички аудио оптимизации за говор са спрени.

Имате ли подобен проблем и съвет какво да пробвам ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно ми е със стоков firmware дали ще имаш такъв проблем?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#3

Моят е стоков 23.4.А.1.264 рут и рековъри има качени върху него.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#4

Всички настройки за оптимизиране на звука са изключени, mic noise suspension, също е off
Ключа бил към новото приложение на google. Махнах му ъпдейтите и го забраних.
Някои хора ме чуват повече от кристално, други казват, че имам проблем.
Не мога да го определя, но вече си мисля, че проблема е хардуерен и трудно се хваща
за да ми го приемат в сервиз.

На сервизните проверки, микрофон едно е ок, микрофон две се чува малко по-смотано.
При Вас подобни проблеми ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#5

(2016-06-06, 13:31:38)nikolae написа:  Всички настройки за оптимизиране на звука са изключени, mic noise suspension, също е off
Ключа бил към новото приложение на google. Махнах му ъпдейтите и го забраних.
Някои хора ме чуват повече от кристално, други казват, че имам проблем.
Не мога да го определя, но вече си мисля, че проблема е хардуерен и трудно се хваща
за да ми го приемат в сервиз.

На сервизните проверки, микрофон едно е ок, микрофон две се чува малко по-смотано.
При Вас подобни проблеми ?

Колега и при мен е така, отлепи се предния дисплей(!), такова чудо за флагман телефон не бях виждал...
След сервиза, сложиха последния ъпдейт андроид 6.1 и оттогава почнаха проблемите ми: не ме чуват добре като говоря.
Самият микрофон очевидно има софтуерен проблем с чувствителността, защото ако записвам звук - записва кристално.
Проблема идва когато говоря по телефона, което съгласете се е и основната фукнция на един телефон.
Два пъти в сервиз го пращах и ми го връщат със забележка: не се проявява описания дефект.
Куриозното е, че говорих със сервиза и постоянно ми казваше госпожата да говоря по-силно, защото не ме чувала добре Smile
Еми добър ден и казах - това е 'оправения' ми телефон...
Цитирай
#6

Аз затова пробвам да ми сменят телефона гаранционно от мтел,
но го изпуснах на плажа един ден и сега няма търговски вид.
Съвсем малко се отлюпи в края, не е кой знае какво.
Да ти кажа аз си стоя на 5.1.1 (заради рута), махнал съм онова приложение
google voice, talk , махнал съм noise cancellation-а 4г-4г никаква разлика
и като цяло разговорите вървят. Когато говоря в шумна среда - улица, мол, сред хора
е ок, защото има страничен шум. Ако съм сам в стая или на тихо място, не се чува толкова гладко.
Тествал съм няколко пъти да набера моя апарат от друг апарат а уж има HD voice.
Същото нещо и при мене - от сервиза ми казват, че не ме чуват и на мен ми върнаха телефона
като казаха, че дефекта не се проявява. Ще пробвам с едно КЗП писмо честно казано.
Досега съм 2:0 срещу подобни институции, ползвайки кзп.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#7

Аз подадох жалба до Мтел да видим какво ще стане.
Освен това съм и бизнес абонат, повече от 10 години.
Нямат дори и оборотен телефон, дадоха ми Нокия с фенерче първия път.
Дори телефонните номера не успях да си прехвърля, телефона е мега стар (Нокия-та) и не може повече от 100 номера да помни...
Да не говорим, че не мога да го използвам за нормални бизнес цели...
И това се случва няколко месеца преди да ми изтече договора.
Ще видим как ще се развият нещата.
Основно седя при Мтел заради бързия интернет (ползвам телефона и като рутер когато се наложи), аз съм на най-високия план...


(2016-08-18, 10:55:45)nikolae написа:  Аз затова пробвам да ми сменят телефона гаранционно от мтел,
но го изпуснах на плажа един ден и сега няма търговски вид.
Съвсем малко се отлюпи в края, не е кой знае какво.
Да ти кажа аз си стоя на 5.1.1 (заради рута), махнал съм онова приложение
google voice, talk , махнал съм noise cancellation-а 4г-4г никаква разлика
и като цяло разговорите вървят. Когато говоря в шумна среда - улица, мол, сред хора
е ок, защото има страничен шум. Ако съм сам в стая или на тихо място, не се чува толкова гладко.
Тествал съм няколко пъти да набера моя апарат от друг апарат а уж има HD voice.
Същото нещо и при мене - от сервиза ми казват, че не ме чуват и на мен ми върнаха телефона
като казаха, че дефекта не се проявява. Ще пробвам с едно КЗП писмо честно казано.
Досега съм 2:0 срещу подобни институции, ползвайки кзп.
Цитирай
#8

Интересен ще ми бъде отговора на молбата. Сега не знам да изчакам ли развитието на твоя казус
или и аз да пусна сега ?
Само, че както казах моята може да не я уважат, защото е увреден физически, макар и минимално.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#9

Същият казус и при мен - след гаранционна смяна на дисплей, всички се оплакват, че ме чуват слабо, все едно през хендсфри. В сервизното меню при микрофон теста се чува много слабо, дрезгаво с някакъв страничен шум. Другата седмица пак ще ходя в Мтел за рекламация, тази съм зает. Ще пиша какво се случва, интересно ми е и вашите казуси как се развиват.

P.P.
Прочетох тази тема и май проблемът ще се окаже софтуерен с новия ъпдейт...

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#10

@Georgepetrov137, Проблема за който споменаваш, за компилация . 291 ли се отнася?
Ако в момента си с нея, пробвал ли си с включване и или изключване на опцията за подтискане на околния шум от Настройките?
Потребители потвърждават, че има разлика в качеството на звука при разговор, след връщането на тази опция в Настройките.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

(2016-08-24, 22:31:48)Monipeev написа:  @Georgepetrov137, Проблема за който споменаваш, за  компилация  . 291 ли се отнася?
Ако в момента си с нея, пробвал ли си с включване и или изключване на опцията за подтискане на околния шум от Настройките?
Потребители потвърждават,  че има разлика в качеството на звука при разговор, след връщането на тази опция в Настройките.


Да, флашнах с М-телския .291 и поне вече нямам проблем със мрежата. Нямаше ефект и с опцията за поттискане на шума. Снощи реших пак да "поправя" през Cоmpanion-a, без да възстановявам по-ранни настройки и без да ъпдейтвам автоматично гугъл приложенията през Google Play и днес все още никой не се е оплакал от качеството на говора. Ще се тества още малко време, но все-повече съм на мнение, че проблемът е от новия софтуер.
Преди време пак имаше проблем с микрофона - първите 2-3 секунди не се чуваше и се оправи с поредния ъпдейт, мисля, че при 5.02, нямам спомени вече...

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#12

(2016-08-19, 09:00:07)nikolae написа:  Интересен ще ми бъде отговора на молбата. Сега не знам да изчакам ли развитието на твоя казус
или и аз да пусна сега ?
Само, че както казах моята може да не я уважат, защото е увреден физически, макар и минимално.

Както може да се очаква отговора на молбата е че няма проблем, щом така са казали и да, не са длъжни да дадат оборотен телефон, нищо че повече от месец аз нямам телефон...
Цитирай
#13

И аз утре ще нося моя апарат в булграм. За втори път за този проблем.
Оператор описа проблема и сподели, че наистина не се чува добре.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#14

И аз днес оставих телефона в Мтел. да видим какво ще сътворят. Спомням си, че с някоя от версиите на андроид 5 имаше подобен проблем, но там беше това, че ме чуваха малко след началото на разговора, и проблемът се оправи след поредния ъпдейт.
Въпросът ми е - тъй, като този проблем се появи след ремонта, но съответно и с последната актуализация, би ли могло проблемът да е софтуерен?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#15

@Georgepetrov137, На този етап,  при положение,  че вече телефона е в сервиз, трудно може да се отговори със сигурност.
Ако бе в теб, можеше да свалиш версията или компилацията,  с която е бил телефона при появата на проблема и да се отхвърли някоя от възможните причини.
Предполагам,  че ако проблема е в софтуера,  следва и други потребители със същата версия или компилация,  също да имат подобни оплаквания.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

Хубав апарат ама нещо не му върви. Моят от два дена е в булграм (директно го занесох, че от мтела ги карат по два дена)
Следващия май няма да е водоустойчив точно заради тези работи.
Аз си мисля, че проблема с разговорите е точно заради мембрани и куп други кусури от това, че е "затворен" телефон.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#17

Върнаха ми телефона от булграм, освен софтуер друго не са пипали.
В момента е с 6.0.1 23.5.A.1.291

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#18

(2016-09-07, 09:21:34)nikolae написа:  Върнаха ми телефона от булграм, освен софтуер друго не са пипали.
В момента е с 6.0.1 23.5.A.1.291

Е какво стана де, има ли подобрение. Но преди да ми отговориш искам да актуализираш всичко, което има за актуализиране като приложения от Google Play, и тогава го тествай.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#19

Още го вчера го направих. Всичко е на макс - 291, последни версии на всичко.
Доста неща съм забранил като аппове (включително Google App), нищо не съм пипал
по настройки за звук - noise cancellation и т.н. Разговорите ги записвам, на 4г е.
За момента всичките (10на разговора) казват, че ме чуват добре без шумове.
Честно казано не ми се вярва да е от софтуер. Флашнах с това
23.5.A.1.291 - Unbranded - CE1 [Central Europe] (1288-7915)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#20

Не разбрах - след като са ти го върнали си го флашнал отново? CE1 е с LTE и след като ми го върнаха с него от сервиза имах доста проблеми и го флашнах с M-tel ския. Имам чувство, че проблемите с разговорите започват след ъпдейтване на Google app., затова ми е интересно ако обновиш всичко как ще е положението.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#21

Като ми го върнаха беше с последното .291, но не знам дали мтелско или не.
Този път го занесох директно в булграм, а не през мтел (по-бързо става).
Цял ден карах така и беше ок. После реших да се флашна, рутна и т.н. и затова сложих CE1.
И аз имам чувството, че точно Google App прави проблема, затова го махнах.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#22

Получих телефона единствено с преинсталиран софтуер - CE1 с LTE. Не съм ъпдейтвал нищо, свързано с Google и засега ме чуват добре. Което значи, че явно проблемът е софтуерен и това е решението му.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#23

Според мен го махни GoogleApp. Ако имаш рут - disable, ако не с debloater.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#24

Толкова разлепени дисплеи, голям боклук ще се окаже този телефон. Жалко, че човек се подвежда по външния вид
Цитирай
#25

Аз все повече се убеждавам, че това е един страхотен телефон. Съотношение размер, параметри, екстри...
За жалост има доста бъгове, но пък всичко се оправя :-)
Ако ще си взимам резервен тел. сигурно пак ще бъде Z3 compact.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)