Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смартрфон 200-250лв
#1

Здравейте , спрял съм се на Samsung Xcover 3 . Гледам също и Lenovo Vibe P1m , Lenovo A6000 . Споделете вашия опит с Андроид смартфони - да няма лагвания и т.н , батерията да държи повечко и така . Знам ,че за тази цена трябва да се направят компромиси . Предложете и други модели . Ще се купува от OLX ( с оставаща гаранция ) .
Цитирай
Аксесоари
#2

До колко инча и какви са ти изискванията? И в други теми съм писал за Huawei G6-добра камера (и предна, и задна), добър 4.5" IPS, мега добра батерия и никакви лагове, забивания и темподобни (с 4.3).
Другото за което се сещам е Sony E4 , който е 5", но като камери отстъпва на Huawei-я-2 предна и 5 задна 480p срещу 8MP FULL HD задна и 5 720p предна. И качеството на екрана на Huawei-я е в пъти по-добро на Sony-то, макар, че е с 0.5" по-голям. Но това е субективно-всеки с предпочитан размер. E4 също не лагва. И двата може да ги намериш в 3G и LTE варианти, и двата са с несменяема (или не-лесно сменяема) батерия, и от двата ще получиш това, за което си даваш парите. И на двата съм тествал игри като Asphalt 8, San Andreas, No Limits и т..н и работят перфектно, дори при Huawei-я се включват ефектите при игра на No Limits (blur, хеликоптери и т.н. , смисъл не е на low, а на medium).

Lenovo A6000 няма да го препоръчвам, защото комбинацията SD410 и 1GB RAM със 720p дисплей е много лоша при игрите-всички изброени горе лагват, като San Andreas е със зверски лаг на най-ниска графика, No Limits-а е на low настройка, лагва и изглежда тъпо на 720p , и изобщо... абе в момента съм с тая конфигурация и SD400 е по-добрия вариант от 410-личен опит. Ходи разбери...
Иначе ако оставим настрана гейминга е ОК.

За P1m нямам впечатления, но съм чел мнения за софтуера и като цяло положителните са рядко (то като цяло Touchwiz е върха на оптимизацията сравнен с Vibe). Батерията на хартия е ОК, не знам как се държи реално. Но ми се вижда сносен избор.

XCover 3 е по-нишов, той е за по-активен начин на живот, не е най-красивото нещо, но пък е по-издръжлив на изпускания, прах и темподобни (подходящ за планина и пр.).

Обмисли тези които ти предложих-Huawei G6 и Sony E4. Както казах, лично за мен втория води само с 0.5"-те си инча отгоре, като първия е по-добрите камери, по-компактния и много по-издръжливия като батерия. Имал съм и двата-Е4 просто е смешен с тази батерийка. А, да, и на места с ниско покритие едва хваща, докато Huawei-я хваща, може една черта, ама хваща и дори влиза във face през Opera. Е4-ката най-културно си слага x-а отгоре и това е. Но ако държиш на 5" и няма да ходиш на такива места с лош обхват...а, и като звук е по-добър, Е4 е с къде по-силна и добра колонка. G6 ще те изненада с батерията си.

Моят личен избор в този ценови диапазон хич не е колеблив-G6. Личен опит.
Цитирай
#3

Ако искаш най-доброто за 250 лева, погледни Xiaomi Redmi 3 или Moto 2nd/3rd.
Цитирай
#4

Xiaomi Redmi....... Tова е истината!
Цитирай
#5

С нито един от тия обаче няма да стигнеш батерията на G6,а гледам си написал, че искаш да държи. Ако батерията ти е на първо място без да се замислям-G6. Иначе бях забравил Xiaomi, тук има много техни фенове, като цяло са ми леко странни.
Цитирай
#6

G6-2000 ma,Redmi 3 -4100 ma.Мисля,че няма нужда от коментар!
Цитирай
#7

Колега твоето мнение ме накара да се смея от сърце. Как може телефон от доста години с 2000 mAh батерия да надмине телефон от 2016 с батерия 4100 mAh. Смешно е...
Цитирай
#8

Щом батерията ти е приоритет или Lenovo P1m или пък ако искаш да спестиш някой лев и пак да имаш читав телефон - Allview P6 Energy с 5000 mAh батерия. Има го за 180 лева в продавалника гледам (всяка обява над 200 лева е пълен абсурд), а даже и върви промоция в момента в емаг на 260 лева. Има малко по-слаб, но напълно достатъчен за базови нужда хардуер от P1m, но пък софтуерно е доста сносен, камерата му е читава, има супер говорител, а и е с 25% по-голяма батерия.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#9

Мисля, че можеш да вземеш и Z3 compact за под 300лв. с гаранция. Аз моя го взех преди няколко месеца с оставаща гаранция.
Вярно, че трябваше да ходи в сервиз, защото му се разлепи екрана, но знаеш, че при всеки телефон може да излезе нещо подобно.

Другото, което ми харесва и пак е под 300лв. е Huawei P8 lite

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)