Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон
#1

Привет имам въпрос за избор на телефон
Досега бях с galaxy s4 но нещо дисплея се скапа или поне като го включа дава черен екран и лека полека целия става на пиксели червени зелени сини все едно е поръсен с брокат Big Grin. Върнах го за гаранция в емаг но така ли ианче ми омръзна , а и едва ли ще я признаят заради knox-а.

Та колеба се за избор на нов телефон на изплащане от емаг LG G3 2GB ram или Meizu MX5 го има разпечатван
http://www.emag.bg/smartfon-meizu-mx5-du...resigilate за 450лв уж намален от 800(знам че реаланта му цена в alixexpress е 180eur нищо че тук е писан на промиоция от 800лв)
или втора ръка има  galaxy s5 за по 300лв

В 4pda гледам бая плюят камерата на меизуто уж не фокусирала,но аз го гледах вчера във виваком и нямаше проблем или поне денем снима добре.


Та телефона ще се ползва предимно за интернет и снимки. Камерата не държа да е супер, но поне да е на нивото на galaxy s4. Знам че от изброените горе май самсунг е най добре в това отношение, а също и от към батерия сравнен с другите 2.
Като бързодействие пък меизуто бие все пак е с 3gb рам.


Все пак още ми се върти в главата да си взема s5 втора ръка на риск ама не знам колко ще укряква досега съм си патил 2пъти е по скоро съм вземал в еконт счупени телфони, но дори и да внимавам и да е в гаранция оставаща 2-3месеца не се знае при мен колко ще укряка. Идеята е телефона който взема да изкарам с него близките 2години. Затова съм резервиран дали в днешно време телефон втора ръка може да изкара толквоа смисъл аз като го взема да речем е ползван 2г, и ще трябва да укряка и при мен още 2. Та не знам дали това бе само при нокиите едно време или е въпрос на бройка.

Общо взето вече съ мрезервиран към вземането на втора ръка освен ако няма поне година гаранция.
Цитирай
Аксесоари
#2

Думата "укряка" ми е непонятна и интересна...
Втора ръка телефон е чист късмет. Може да попаднеш на много пазен телефон, а може и да се прецакаш жестоко.
Не бих взел мейзуто или пък г3-ката.
С5-цата е добър избор. Супер камера и батерия. Проблема е, че се води водустойчив и хората може да са го топили, ако купуваш втора ръка. Почти забрави за гаранция, 2 пъти съм давал с5-ци и двата пъти уж имали корозия на платките, защото са топени във вода без да са затворени капаците. Не бих препоръчал да се купува втора ръка точно този модел. Да не коментираме за проблем със сим картата, който го има и при с4-ките. Просто пиновете на мадърборда към сим слота се прецакват и почва една безкрайна драма...
Честно казано никой от телефоните изброени от теб не ми изглежда перспективен за 2 години напред.
Върти ми се в глава нещо като мото екс плей или някое xiaomi, въпреки че имат доста слаби камери. Ама ще трябва кеш пара поне 400-500 лева, за да си купиш нещо сносно.

Choosing...
Цитирай
#3

Какъв е бюджета,като цяло?

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#4

(2016-06-07, 11:52:01)borisov87 написа:  ... е ползван 2г, и ще трябва да укряка и при мен още 2.
Общо взето вече съ мрезервиран към вземането на втора ръка...

Обиновено укрякват повече от 2 години. Имаш право да си мрезервиран, разбира се.

Последно, като гледах цените на G3, той беше 420 лева нов. Не знам за какъв лизинг става дума

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

^ E може човека да иска да си го вземе за 3 месеца по 150 лева, всеки има мераци за ново, ама понякога финансите издишат... Както и да е, аз съм с 2 ръце за чисто новичък LG G3, за тази цена избива рибата. Ял съм го един път големия със втора ръка телефон и не бих препоръчвал да се рискува.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)