Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Калибрация на батерията.
#1

Добър вечер,колеги

Имам запитване относно как да калибрирам най-успешно и сигурно батерията на телефона.ПОМАГАЙТЕ.Устройството е рунтнато
Цитирай
Аксесоари
#2

Това 'калибриране' за мен е пълна глупост, само ти взема от RAM паметта, а нищо не прави.
Цитирай
#3

(2016-06-07, 22:30:16)Buczor написа:  Имам запитване относно как да калибрирам най-успешно и сигурно батерията на телефона...
Някакъв проблем ли има, че искаш да го правиш?


Sent from my XT1580

 
Цитирай
#4

(2016-06-07, 23:47:02)person написа:  Това 'калибриране' за мен е пълна глупост, само ти взема от RAM паметта, а нищо не прави.

Глупост са приложенията, да.
Особено без роот права са чисто хабене на батерия.
Но от калибриране, но ръчно,  тръвдя че полза има и то доста осезаема.
Отнема 1-2-3 часа но после печеиш доста бонус часове батерия Smile
Цитирай
#5

и как става цялата работа
Цитирай
#6

Здравейте!
Има си хардуерен начин за калибриране на показанията и изпълване на пълния капацитет на батерията на всяко преносимо устройство:
Изтощавате батерията докато апарата се изключи, изчаквате поне 15-20 минути и опитвате да го включите, той най-вероятно ще заработи отново, защото през това време батерията възстановява част от капацитета си, докарвате го пак сам да се изключи (без да се водите от показанието за процентите на батерията), и така докато откаже да се включи отново.
Не се притеснявайте, не можете да издъните батерията напълно, това са така наречените "умни" батерии, самата тя си има чип (управляващ процесор), който не позволява да бъде разредена напълно, в нея винаги остават минимум поне 5% от капацитета и.
След това си включвате зарядното и оставяте да се зареди до 100% без да включвате телефона.
Когато покаже че е на 100% - проверява се с бързо еднократно натискане на Power бутона (внимавайте да не го задържите и да включите апарата), го оставяте още 15-20 минути, за да завърши така наречения overcharging (свръхзареждане), за да се изпълни наистина пълния капацитет на батерията.
След това  му изключвате зарядното и го оставяте на мира за около половин час, включвате си апарата и си го ползвате, тази процедура е желателно да се прави поне веднъж на месец или поне на два, аз лично го правя през нощите, по напълно разбираеми причини, когато телефона е най-малко вероятно да ми потрябва.

П.П.Леле че ферман пак се получи, просто нямаше как да го обясня с по-малко думи!  Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)