Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Z5 Compact, Huawei P9 Lite или Moto X Play?
#1

Привет, отново въпрос, за който ми е нужна помощ.
Кой от телефоните в заглавието е най - доброто съотношение цена - качество.
Сонито ще се взима за 38 лева на месец за 2 години, Huawei е около 18,а Мото е 22.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#2

P9 lite ми се струва доста "по-евтин" от P9. Корпус, камера, дисплей и т.н.
Не че Сони е с най-готиния алуминии на света, но на мен ми се струва най-удачен.

По мое наблюдение Сони и Самсунг май най-много си поддържат телефоните (версии на андроида)

Аз съм за Z5 compact :_)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#3

Моето лично мнение е, че компакта не си струва парите и се опитвам да склоня човека на Moto X Play, но той твърди, че Сонито много му харесва.
Като цяло въпросът не беше кой телефон е по - премиум (много ме кефи тая дума).
Въпросът е кой си струва, като на първо място са качество на изработка (няма нищо общо с материалите) и качество на работа

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Според мен Moto X Play. Отлична изработка, отлична работа, най-бързи ъпдейти.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

По начина, по който е зададен въпроса, отговорът е ясен - Moto X Play. На второ място Huawei-a и на трето - SONY-то. Няма разумна причина да струва двойно повече от другите два.
Отделно, телефоните са доста различни и като размер, и въобще. Един има водоустойчивост, друг скенер за отпечатъци, трети голяма батерия. Има значение и какво иска човека, по-точно какво му трябва. Но като цена качество победител е твърдо мотото.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#6

И аз съм за моторолата със сигурност. Както @bobyn каза, не си споменал какви са потребностите на ползвателя, за да има смисъл от включването в схемата на сонито и хуавея.

Choosing...
Цитирай
#7

А Z3 compact няма ли да му свърши работа, в общи линии няма пръстов ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#8

Z3c малко му се разлепва масово екрана, а и мисля, че не се предлага от вива вече.
Човекът не си знае потребностите защото това ще му е първия смартфон, нищо че е на 39г.
Предполагам, че ще използва интернет, мултимедия и може би GPS.
Пръстовият отпечатък не го инетересува, харесва Сонито на дизайн и затова, че е по малко.
Аз не го харесвам по същите причини Smile

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#9

Обясни му, че не може пълноценно да ползва мултимедия на екранчето на СОНИ-то. Интернет също.
Не че е лошо СОНИ-то. Просто не си струва тези пари. BTW, до миналата седмица ми се налагаше да разубеждавам една колежка да си го вземе, точно поради несъответствието цена-качество.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#10

Марката си е марка и доста често това натежава , независимо дали характеристиките са по-слаби или по-силни .
Цитирай
#11

И аз съм твърдо за Moto X Play. Отличен софтуер и добра поддръжка.
Цитирай
#12

Човека ако клони към СОНИ-то,то тази тема е абсолютно излишна.И все пак-аз бих избрал Мото-то.Телефона лети,качеството на изработка е съвсем на ниво,както се очаква от Моторола в това отношение.Ако смята,че ще се справи като за първи смартфон със 5,5" дисплей,нека взема него.Мое лично мнение е,че тия СОНИ-та са абсолютно безсолни като дизайн,съпорт и какво ли още не,а за цена да не говоря.Това си е мое мнение и не ангажирам никой със него.Друго важно е,че Мото-то е поне 3 пъти по-здраво и защитено от евентуален удар или падане.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

Аз бих избрал Сонито.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

E ти би го избрал щот явно не разбираш...

Choosing...
Цитирай
#15

Човека на Данчо вече може да му се покаже темата. Че ще вземе сонито, е почти сигурно (поради размера и цената) 😎

Sent from my Moto X Force using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#16

Сонито е с най-готин дизайн от 3те. Трябва като го погледнеш да е готин телефона Wink
Цитирай
#17

Доста субективни мнения.
Като го е харесал - да го взима. това е все едно да искам да си купя Ауди, но заради евтенийката, да си купя Дачиа (нищо, че са сходни примерно цена - характеристики, защото качеството е доста относително нещо).
Визията си е визия, марката - марка..
Като има възможност - да си купува Сони, като няма - да не го купува. Мисля, че на 40г слабо го вълнуват актуализации, чист андроид и такива подобни. Достатъчно е да е хубав на външен вид, като го отключиш също, бързо и да е компактно вероятно. (аз срещам трудности с 5,2 инча, Да не говорим за 5,5)
Сонито отделно като го изцапаш - можеш да го измиеш.
Много би ме е било яд да искам Сони и да си купя Леново примерно, защото е по-евтино. Докато е в ръцете ми това Леново, всеки път ще се изяждам от яд защо съм го купил - само заради по-малкото пари. Таа... пари за кола и телефон не се жалят. 
Само да вметна, не че има отношение за случая с господина търсещ телефон- за съпорта не сте прави, понеже се поддържат доста дълго във времето (средните класове дори - вземете една М-ка - две години поне),  Z ( над две години) и отделно при ремонт поради наводнение - замяна на модела, на някои дори са подарявали докингстанция. На една позната й замениха Z1 за Z3 от Сони, затова че нямали части за Z1. Не изкарвайте, че гроздето е кисело.
Цитирай
#18

Данчо, има ли резултат темата?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#19

Имам сонито и ако ще се гледа много видео на телефона, по-добре да не се взима тъй като резолюцията е ниска и дисплеят малък. Всичко друго е супер- уникален дизайн, водоустойчив, много ярък дисплей, силни и качествени говорители, тлефончето лети, батерията е солидна  (въобще не гледайте капацитета 2700 mah+ HD= 5 часа екран),
 интерфейсът зависи  от преценката, но за мен е най-красивият изобщо (особно приложенията за галерията и музика са много готини), камерата прави много добри 23МP кадри на светло, на тъмно 8МP, 4K и 120fps видието е уникално, приложението е ужасно. Малко загрява заради тъпия процесор. Разлика между Сонито и другите е твърде голяма и бих взел Huawei-я.
Цитирай
#20

Човекът е взел Sony Z3 Compact.
Благодаря ви!

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)