Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забавяне при стартиране на 4G на Vivacom?
#1

На телефона ми Asus Zenfone 2 ZE551ML с карта на виваком като пусна 4G често много бавно се свързва. Понякога минават 20-30 сек., дотогава няма нет, само на 3G се свързвам веднага.  Едва ли е от обхвата, центъра на Бургас. Някой с подобни проблеми?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Виваком вече имат ли 4G в Бургас? Доскоро имаше само в София. Възможно е да е от самата мрежа това забавяне.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Имат да, и не само в центъра ами в целия град, както и по някой черноморски градчета също. Лошото поне при мен е, че бавно се свързва и засега си стоя на 3G.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

Още не съм пуснал 4 г но имах грижи с обхвата на 3 г и ми обясниха че поради промените в мрежата се получават аномалии от време на време.
Цитирай
#5

Пробвай с ръчно търсене на мрежи да избереш Vivacom 4G

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Нямам такава опция. Единствено 2/3/4G.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#7

Настройки>>Кабелни и безжични мрежи-Още>>Клетъчни мрежи>>Мрежови оператори ->Търсене на мрежи

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

И там е автоматичен избора само. А и да има някаква възможност ако изляза от обхвата, тогава предполагам няма да имам сигнал. Ще си карам на 3G засега, и без това в 99% от случаите ме устройва.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#9

Не би трябвало да е само автоматичен. Опциите са "Търсене на мрежи" и "Автоматичен избор". След като от "търсене на мрежи" намеря и задам ръчно Vivacom 4G", след това кликвам на "Автоматичен избор" и нямам проблем. Като отида в София, си хваща сам 4G, като се връщам в Плевен си минава на 3G.

Сега се сещам за още нещо: APN настройките по подразбиране за Виваком, които са предварително зададени от Асус, са стари. Примерно - име на точката за достъп е internet.vivatel.bg, a не е internet.vivacom.bg; на потребителско име и парола е празно, а в настройките давани от Виваком името и паролата са VIVACOM.
По принцип работи и с настройките дадени от Асус, но имах един случай, в който не можех да вляза някъде в интернет (вече не помня къде точно), тогава промених настройките и оттогава нямам проблеми. Ще сложа скрийншотове на настройките преди и след.

Настройки>>Кабелни и безжични мрежи-Още>>Клетъчни мрежи>>Имена на точки за достъп>Тап върху "Имена на точки за достъп" - тап върху избраната точка за достъп...


Прикачени файлове Миниатюри
               

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#10

Настройките на APN ми бяха (internet.vivatel.bg) с празно име и парола.
Смених адреса в настройките на internet.vivacom.bg и изглежда се оправи. Засега ще го наглеждам да видя как е. Благодарности! Smile

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#11

Пиши ако наистина има ефект, за да знаем със сигурност дали това е причината - в случай, че и някой друг има проблем. Ако пак прави проблеми, значи е нещо друго. Писах и на Асус да си оправят APN-те, но едва ли някой ще се загрижи толкова Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#12

Сега пак го пробвах няколко пъти и всичко става мигновено. Мисля APN настройките идват от оператора сякаш или се бъркам?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#13

@saint056a, идват автоматично, а също така може да си ги заявиш от оператор с смс.

 
Цитирай
#14

APN настройките са вкарани предварително в системните файлове на телефона - файл apn-conf.xml. Преди време имаше проблем с едно Lenovo A760 - в неговия раздел доста е дискутирана подмяната на този файл, която се налагаше, защото Леновото не позволяваше промяна на APN настройките. Тук е възможна промяна, така че подобни гимнастики не се налагат, просто се коригират настройките.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#15

Някой телефони не поддържат автоматични настройки и от там идва явно проблема.На Лазер-а си ги вкарвам сам.Когато го купих нямаше никакви след поставяне на картата,след ъп на андроид се появиха старите на Виваком но ги махнах и сложих актуалните та нямам наблюдение как се държат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)