Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте колеги,търсих във форума информация и отзиви за модела Y 6 на Huawei ,но нищо не намерих.Случайно попаднах на модела в Емаг с 21% намелиние и си мисля дали да не купя един за майка ми.Така като гледам телефона е долу горе  копие на P8 Lite,като има всички глезотийки подобно на лайт версията.Е има и разлики в камерата и паметта и други ,но за 219лв смятам че няма конкуренция която да му се опре.Та въпросът ми е ако някой има впечатления от телефона да ги споделим тук.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам този модел около 6 месеца и определено съм доволен. Голям 5" дисплей, относително актуална версия на Андроид и т.н. Тези неща трябва да си ги прочел в спецификацията на модела.
Не е рутнат.
Акумулаторът при мен издържа около 2-3 дена, според потреблението, а зареждането му също става бързо.
В първия месец имах дребен проблем, около рамката на дисплея се появи червена рамка, но след като го върнах във фабрични настройки и след това рестартирах дефектът изчезна.
Проверил съм почти всички инсталирани приложения (с изключение на игрите) и те работят нормално без лагване. Инсталирал съм и програми, които са ми интересни и нужни и нямам забележки за тяхната работа.
Допълнително му сложих карта памет 8G (10 клас) и допълнително инсталираните програми съм ги преместил в картата.
Имам забележки към програмата за снимане. Някой път снима без проблем, но някой път натискам да снимам, а телефончето не ще. След излизане от програмата и връщане отново си снима без проблем. Предполагам проблемът е софтуерен, но понеже рядко ми се налага да снимам, не се вживявам.

Инсталирал съм Skype, Viber, Messenger, WhatsApp и ICQ. Видео разговори съм правил само с Messenger и Viber и нямам забележка към предната камера. Аудио разговори и чат съм правил с останалите програми и имам забележки повече към Skype. Разговорът със Skype не е качествен и често прекъсва. Към всички комуникационни програми нямам забележки при трансфер на снимки.

Инсталирал съм и няколко навигационни свободни програми и телефонът се е представял добре.

Повтарям, аз съм доволен и препоръчвам модела за ежедневна обикновена употреба от родител.
Ако нещо конкретно те интересува, питай.
Цитирай
#3

Благодаря ти колега за изчерпателния отговор,наистина си се постарал.Телефона е вече в ръцете ми от няма и 1 час и оставам със доста добри впечатления от пръв поглед.Аз съм със P8 lite и наистина този телефон е пълен с такива глезотийки също като lite модела а и на външен вид е доста прилича на него.Интересното е че има и едносимова версия на модела която е със 1GB рам,а двусимовата която купих аз е със 2GB.Имам един въпрос с коя версия на софтуера си и знаеш дали ще има актуализация към androd 6?

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#4

Аз съм с едносимов модел.
Моята версия на софтуера е:
SCL-L01C432B140
От време на време проверявам в страницата на производителя за актуализации, но няма официално обявени такива.
Допълнително проверявам чрез HiCloud и HiSuite, но ефектът е същия.
В обявения списък за актуализация към Android този модел отсъства, дано скоро се появи.

Забравих да кажа за още един проблем.
Когато имам запаметена WiFi мрежа, телефонът не винаги се логва автоматично в нея. Иска ръчно вписване чрез меню WiFi.
Грубо казано, като се влезе в обхвата на запаметена WiFi мрежа автоматично се логва в нея около 70% от случаите, иначе иска да я посочиш, за да се впише.
Цитирай
#5

Моята версия е SCL-L21C432B130.
Ще проверя дали тези проблеми описани от теб ги има и при мен и ще пиша.Довечера ще имам повечко време да го разцъкам и ще видя как се държи телефончето.Явно модела е от месец Юли 2015г. доколкото разбрах а не е много нашумял,щом няма никаква информация за него по форумите.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#6

Предполагам, че вече си си поиграл с телефончето и ми е любопитно да науча за първите ти впечатления.
Цитирай
#7

Да колега поиграх си с телефончето и останах притно изненадан от него.Държи се много добре,нямам проблема за сега с wifi който беше споменал.Батерията държи нормално,с по малко ровичкане в нета спокойно изкарва 2 дни което за смартфон от такъв клас е супер.Резолюцията на екрана е добра и се вижда всичко даже и на слънце-има и функция за да се вижда по добре на слънце.Изненадах се че и този бюджетен телефон има функцията за отключване на екрана с потупване по дисплея.За сега нямам забележки и проблеми с приложения,работи си гладко без да насича клипове или игри.Телефона толкова ми хареса че купих още един за синковеца :Big Grin Прави си хубави снимки ,доволен съм Cool При мен за сега го няма споменатия от теб проблем със снимането.Ако забележа нещо ще пиша тук за да има инфо и за тези които възнамеряват да си купят този телефон.Аз също гледам за актуализации честичко и си мисля че е възможно да пуснат за адроид 6 така че продължаваме да следим за актуализации редовно.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#8

Радвам се, че си доволен.
Относно описаните от мен проблеми, считам че тяхното явяване и изчезване се дължи на някакъв бъг в ОС или конфликт с някоя инсталирана от мен програма.
За тези, кото ще четат темата повтарям, аз съм доволен от телефона и го препоръчвам, като много добър модел в бюджетния клас.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Цитирай
#9

Здравейте, имам проблем с гугъл акаунта...не ми приема паролите...какво да направя?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#10

Странно, би трябвало, ако е точен да го приема. Името и паролата или не ги написваш вярно или по някаква причина акаунта е изтрит.
Пробва ли да влезеш в акаунта през компютър?
Ако не става, върни фабричните настройки и опитай пак.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Цитирай
#11

Връщах ги 100 пъти. Всичко с акаунта е 6...и през друг телефон влизам няма проблем...и през компа също. Тук пиша си всичко приема го и после пак ме връща да пиша мейла с паролата, а получавам защитен мейл че съм си влезнал в акаунта...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#12

Предполагам, че е нещо свързано с настройките на Гугъл в телефона.
Нека по-знаещите и можещите да помогнат със съвет. Аз лично не съм се сблъсквал с такъв проблем.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Цитирай
#13

Здравейте колеги!
Някой да е пробвал или да е чувал някакви отзиви за HUAWEI Y6II  DS CAM-L21?
Цитирай
#14

@metom, пълно ревю за HUAWEI Y6II може да прочетеш тук

 
Цитирай
#15

(2016-09-20, 14:51:11)NoMaD написа:  @metom, пълно ревю за HUAWEI Y6II може да прочетеш тук

Благодаря за бързата реакция!
Като цяло ми хареса модела-за тези пари,но явно е съвсем нов защото няма още никакви мнения.
Цитирай
#16

(2016-09-21, 15:41:55)metom написа:  Благодаря за бързата реакция!
Като цяло ми хареса модела-за тези пари,но явно е съвсем нов защото няма още никакви мнения.

Прав си, модела е от Юни тази година. Сдобих се с такъв преди около седмица, ако искаш информация за нещо конкретно ме попитай. Като цяло за сега всичко си върви добре - Батерията ме изкарва 2 дни със средно интензивен чат, браузване из нета и музика. На живо телефона изглежда доста по-добре от на снимките според мен, като имам в предвид ценовия клас разбира се - задния капак си е пластмасов. Камерите са читави и имат доста опции. Звука на слушалки е страхотен, а музикалния плейър сравнително лесен за употреба. В няколко случая получих известия с определено закъснение, което не съм сигурен дали от телефона тъй като бях на 2G първите няколко дена. Изскачат и едни известия за приложения, които ти дърпат от батерият по интензивно, които честно казано мен ме дразнят. На тази цена не мисля, че няма по-добър вариант.

Huawei Y6 II CAM-L21
Цитирай
#17

Huawei Y6 2 - 370 лв. Това ли му е цената, че ми се вижда множко за този телефон?
Цитирай
#18

(2016-09-24, 19:46:33)aladin написа:  Huawei Y6 2 - 370 лв. Това ли му е цената, че ми се вижда множко за този телефон?

Моя го взех от Техно***ис за 330, мисля че това е приемливо при положение, че в нета го гледах за по 170 паунда, 200 щатски долара и по 180/200 евро.

Huawei Y6 II CAM-L21
Цитирай
#19

И това е много ! Като е такава цената , по-добре още 60-70 кинта и вземаш един Honor 5C / 7 lite .

Smile
Цитирай
#20

Уфф, това чудо на техниката нямало и компас
Цитирай
#21

1) Teлефона ИМА компас
2) Honor 5C не се продава никъде в България поне не и според кратко търсене с Гугъл, 7 Lite няма 4G и ако гледаме в еМаг, разликата не е 60-70, а 100 лева.

Huawei Y6 II CAM-L21
Цитирай
#22

Honor 5C / 7 lite е един и същ модел , просто названието е различно за различните пазари . В България е под наименованието 7 лайт. Телефона поддържа 4 G свързаност . И действително разликата е само 70 лв. тук  Тия смотаните мамалигари от Е... въобще не са еталон за сравнение .Ако не вярваш на мен , то мисля че поне можем да се доверим на GSM arena .  [Изображение: _zpsnwk3ud1w.png]

Smile
Цитирай
#23

(2016-09-25, 14:00:43)georgieff21 написа:  Honor 5C / 7 lite е един и същ модел , просто названието е различно за различните пазари . В България е под наименованието 7 лайт. Телефона поддържа 4 G свързаност . И действително разликата е само 70 лв. тук  Тия смотаните мамалигари от Е... въобще не са еталон за сравнение .Ако не вярваш на мен , то мисля че поне можем да се доверим на GSM arena .  [Изображение: _zpsnwk3ud1w.png]


Прав си. Точно в на тхнплс сайта търсих и нищо не ми излезе, нещо не съм направил както трябва. Toва за румънците го казах, защото там Y6 II e 309 в момента

Huawei Y6 II CAM-L21
Цитирай
#24

Здравейте, мисля да взема един Huawei Y6 Pro, като колебанието е между двусимовите Р8 lite и Y6 Pro. Двата са с почти еднакви характеристики, но втория е с почти двойно по-голяма батерия и надделява. На Y6 Pro гледам че капак се сваля докато на другия батерията не се вади.
Някой ползвал ли е Y6 Pro DS за да изкаже мнение?
благодаря предварително!

Xiomi Redmi 4 Prime
Huawei Y6 Pro
Samsung Galaxy S4 mini Duos I9191, Samsung Galaxy Core Duos GT 8262
Цитирай
#25

(2016-10-27, 22:56:50)poliboy написа:  Здравейте, мисля да взема един Huawei Y6 Pro, като коле*анието е между двусимовите Р8 lite и Y6 Pro. Двата са с почти еднакви характеристики, но втория е с почти двойно по-голяма батерия и надделява. На Y6 Pro гледам че капак се сваля докато на другия батерията не се вади.
Някой ползвал ли е Y6 Pro DS за да изкаже мнение?
благодаря предварително!

И аз се колебая между тези два модела. При Y6 батерията държи доста повече и има Четец на пръстов отпечатък,но пък като размер е по дебел Yikes
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)