Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Контрол на приложенията
#1
Wink 

Здравейте,
изчетох темите, но не намерих решение на моя проблем.
Аз съм на Теленор с 2000 МБ на месец, до сега мобилния интернет винаги ми е стигал (почти не използвам Wi Fi) Тази сутрин обаче ми написаха, че съм изчерпала мегабайтите. Влязох в следене на интернета и видях, че Facebook ми е глътнал 1 ГБ. Та питанката ми е има ли опция от където да спра дадено приложение да използва интернет когато не се ровя в него. Само ако вляза във ФБ, messenger или някое друго тогава да се обнови?
Дано съм се изразила добре
Цитирай
Аксесоари
#2

Не ползваш приложения - няма разход на интернет. Просто и ясно.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

А информацията в приложението не се ли обновява на определен период? Примерно messenger, за да имам известие че ми е писал някой би трябвало да работи и във фонов режим?
Цитирай
#4

Да, повечето приложения работят във фонов режим, но на някои за получаване и опресняване на информацията им трябва за това постоянно и интернет. Като вариант може от всяко приложение да се излиза с "изход". А това с опресняване може в случай, ако в самото приложение има такава опция, и където може да бъде заложен определен интервал. Провери в настройките на фейса и други подобни приложения, аз не го ползвам и не знам дали има такава опция. Като вариант може и самия интернет да се включва през определен интервал за опресняване на въпросните приложения - тествай green power.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#5

Messenger не е проблема. Проблемът е Facebook приложението. И то на всички платформи.  Аз използвам последната версия на Messenger, заедно с Viber, Skype и Hangouts на телефон с много по-слаб хардуер от G3 и не забелязвам абсолютно никакви проблеми откъм преразход на данни и лагване на телефона. В момента, в който инсталирам Facebook приложението нещата се променят рязко. Имам същите наблюдения за телефона на дъщеря ми - iPhone 5. Като гледам статистиките повече от половината и интернет отива за Facebook приложението, а тя има май 4,5 гигабайта месечно. Също и батерията на телефона и се разрежда най-вече от Facebook. Това приложение под всички платформи не се съобразява с никакви конвенции, нито със здравия разум - явно разработчиците му си мислят, че трябва да е единственото приложение, инсталирано на телефона... За себе си съм решил проблема, като използвам Facebook Light на всичките си устройства под Андроид.
Цитирай
#6

Пусни икономичния режим на телефона и ще спре да хаби толкова интернет, но сложи и отметка на "ограничете приложенията на заден план"
П.С. имай предвид че фб няма да се обновява дори и когато отвориш приложението, така че  спирай пестенето на енергия ако искаш да го използваш  по някое време

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#7

Благодаря Ви за отговорите. Относно Facebook видях, че основно той хаби  интернет. Аз имам 2ГБ месечно, той хаби 1. 
Сложих му ограничение и наистина не се обновяват новините, за сега не съм решила как ще процедирам с него. Може би ще пробвам Facebook lite. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)