Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[XiaoMi MI 5] - Инструкци и процедури
#1

Здравейте, както пише и в заглавието тази тема ще съдържа информация за флашване на стокови ромове посредством MiFlash, Mi PC Suite,  както и каквото мога да обобщя от другите теми за отключването на bootloader-a.

I. Какво ни е нужно за флашване през МiFlash:


След нещата, които знаем за липсващ EDL режим и прочие остава втори вариант за флашване, като той е описан също и като вариант за unbrick, a именно:

II. Флашване на стоков ром по избор (.zip), Unbrick на телефон без EDL и със заключен bootloader




III. OTKЛЮЧВАНЕ НА BOOTLOADER-a



(2016-08-09, 09:00:21)Be6i4 написа:  Малко инструкции и лични впечатления за слагането на xiaomi.eu ROM-a на MI-5 Pro.
1. Със stable unlock процедурата за пореден път се убедих, че не работи, така че през Updater слагате dev ROM. Малко бавно става, аз мислих, че е забило, но след 10-15 мин въртене на updating започна да се инсталира.
2. TWRP се слага лесно през fastboot, но ще ви каже че нямате права на system. Препоръчвам да се направи format data (да не се бърка с  wipe data). Има отделно поле format, където потвърждавате с изпизването на yes. След това дайте рестарт на twrp пак в twrp
3. В този момент нямате нищо на телефона, но в TWRP телефона е разпознат от компютъра и сега вече лесно можете да прехвърлите рома на телефона и да го инсталирате.



(2016-11-22, 09:57:59)milstan написа:  Инструкция как да върнем EDL режима на Ми5:
Как да върнем EDL режима.
След процедурата е важно да се флашне ром, в който EDL все още присъства, например 7.2.11.0, в темата има линк, но ще го пусна и тук.
7.2.11.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата е за раздел "Важни".

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

Добавена още една инструкция за флаш на .zip през Мi PC Suite в режим "Recovery"
Цитирай
#4

Някой има ли впечатления от метода  с Мi PC Suite в режим "Recovery"?

XIAOMI MI4 LTE 16GB
Цитирай
#5

Само да добавя, че при мен до последно не щеше да излезе при командата adb devices и се помотах, но при това клипче
 е обяснено добре. Ако срещна други трудности ще добавям към този пост за да не се трупа.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#6

Малко инструкции и лични впечатления за слагането на xiaomi.eu ROM-a на MI-5 Pro.
1. Със stable unlock процедурата за пореден път се убедих, че не работи, така че през Updater слагате dev ROM. Малко бавно става, аз мислих, че е забило, но след 10-15 мин въртене на updating започна да се инсталира.
2. TWRP се слага лесно през fastboot, но ще ви каже че нямате права на system. Препоръчвам да се направи format data (да не се бърка с  wipe data). Има отделно поле format, където потвърждавате с изпизването на yes. След това дайте рестарт на twrp пак в twrp
3. В този момент нямате нищо на телефона, но в TWRP телефона е разпознат от компютъра и сега вече лесно можете да прехвърлите рома на телефона и да го инсталирате.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Добавено в пост 1
Цитирай
#8

*miFlash - missing  Hello packet, recover ала бала

*miFlash - phone is locked

*Попаднах на тази тема: муи форум

*китайския PC Suite - китайският stable

*google translate на др. телефон през камерата превеждаш директно

Мислех си, че за около 2-3-4 мааакс 6 часа с много четене и лутане ще стане... От този къстъм, който има допълнително .0 накрая вир вода станах тея два дена. Принципно съм спокоен човек. Няма да имам възможност да редактирам тъй като има ограничение. По инструкциите на @suffer нещата не се получиха и при вързан към компа телефон miFlash тая гад ми каза, че не намирала Hello packet. На мен не ми трябва, ама виждате ли без нея няма филм. Свали какви ли не ромове. Че чаках да му дойде акъла след грешката, чаках. Recover-и да, ама не. След като реших, че съм го тухлясъл, поради причината, че пишеше locked, веднага пратих заявка за отключване. Това все още е добра идеа като се има предвид, че не е лошо да си имам. Не съм успял да го брикна в крайна сметка, но по-важното:
 Попаднах на тази тема: муи форум . Хората са обяснили и са дали линкове, че и снимки защото е изцяло на китайски програмата. Както им писах в 2016 има OCR софтуер и с един google translate на др. телефон през камерата превеждаш директно. Работата била, че през китайския PC Suite се инсталва САМО китайският stable. Да знаете. Някой по-нервен може да си докара я кръвно, я главоболие. Сега ме чака или слагане на така желаният global stable или инсталване на GAPPS. Ще изкарам по-важното най-отгоре да не четете романи.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#9

А каква е разликата от процедура номер II от първия пост?
Цитирай
#10

Няма разлика, но никъде не пише, че става само с китайския стейбъл, понеже човекът който ми я даде си сложи global stable по този начин

А това за ми флаш... Очевидно е че телефонът е бил във фастбуут режим, а при заключен буутлоудър в този режим нищо не може да се флашне, така че колегата си е изгубил времето.
ЕДЛ по всяка вероятност е бил недостъпен
Цитирай
#11

По тази тема пиша за последно. След като успях да махна реселър рома и сложих chinese stable всичко беше забранено или по скоро ограничено. Следвах стъпките от тази тема и в момента съм с глобъл стейбъл. 
А да, пропуснах да кажа, че вчера пратих запитване за unlock и днеска имах удобрение. Незнам колко е важно какво им пишеш, но според мен изигра фактора, че им писах нещо от сорта: " Продадоха ми Xiaomi Mi 5 с къстъм ром и при махането му телефона се повреди и MiFlash иска да се отключи." Споменах и че съм от България. 
Успех на колегите с Xiomi! Let the force be with you Big Grin

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#12

На всички изпращат unlock code. Няма значение дали ти е брикнат телефона или не.
Ако си достатъчно активен в en.miui форума след време няма да ти трябва смс. Но имаш право да отключваш по един телеофон на 30дни.  Angry

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

(2016-08-10, 12:26:16)dj_ceci написа:  По тази тема пиша за последно. След като успях да махна реселър рома и сложих chinese stable всичко беше забранено или по скоро ограничено. Следвах стъпките от тази тема и в момента съм с глобъл стейбъл. 
А да, пропуснах да кажа, че вчера пратих запитване за unlock и днеска имах удобрение. Незнам колко е важно какво им пишеш, но според мен изигра фактора, че им писах нещо от сорта: " Продадоха ми Xiaomi Mi 5 с къстъм ром и при махането му телефона се повреди и MiFlash иска да се отключи." Споменах и че съм от България. 
Успех на колегите с Xiomi! Let the force be with you Big Grin

Лесно ли се прави процедурата с кабелчето? Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#14

Здравей, @Lenks!
По принцип работата ми е IT специалист и през свободното си време пиша уеб насочен код. Казвам ти го защото ме съмнява да се справят едно 70-80% от хората. Всичко е описано, но има и много неща, които може да са пропуснати или променени в следващите версии. За да ти е лесно или трябва да си го правил вече или някой да ти помогне. За да го направиш сам се иска яко четене по форумите и да филтрираш излишната информация. Общо взето желание и постоянство. Това си е като цяло формулата на успеха.

Sharp GX15=>Nokia 6300=>Nokia N78=>HTC Wildfire със Froyo 2.2=>Samsung Galaxy S Advance=>Lenovo P70=>Xiaomi mi5 64gb gold=>Xiaomi mi8 128gb lite
Цитирай
#15

Аз измислих друга схема с преходно кабелче USB Female / USB Male, ако се стигне да го правя, ще пусна снимки. Мисля процедурата така ще е по-лесна, по-безопасна и по-евтина, вместо да купуваш специален кабел. Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#16

Е какво му е на кабела от комплекта?
С него трябва без проблеми да мине всичко
Цитирай
#17

Интересно, не бях получавал известие от Xiaomi, че са ми позволили да си отключа телефона, а днес пробвах и стана. Чух, че имало проблеми с СМС-ите към Мтел, но аз съм на Теленор... Също така инфото от първото мнение трябва да се редактира - не трябва да сте с дев версия, а с китайска версия. Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#18

Версиите на ROM са КИТАЙСКА и ГЛОБАЛНА. Всяка от своя страна има две разновидности: стабилна и дев (developer).
Инфото си е вярно! Бъркаш нещо версиите.
Цитирай
#19

Аз съм с китайски стейбъл и се отключи като пич, не виждам какво съм объркал Smile Може само с глобъл стейбъл да има проблеми.

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#20

Има китайски Stable, Китайски Dev, Global Stable и Global dev, както ти каза колегата по-горе.
Това че при теб се е отключило с китайски стейбъл не означава, че трябва да се добави горе.
Има хора, които отключват и с Global stable, a по инструкция по принцип се иска Dev Версия.
Цитирай
#21

(2016-08-16, 19:32:28)suffer написа:  Има китайски Stable, Китайски Dev, Global Stable и Global dev, както ти каза колегата по-горе.
Това че при теб се е отключило с китайски стейбъл не означава, че трябва да се добави горе.
Има хора, които отключват и с Global stable, a по инструкция по принцип се иска Dev Версия.

Не искам да съм "that guy", но ето от модератора в Miui...

[Изображение: daJcVyf.png]
[img]blob:http://imgur.com/ed9ab9bc-3a75-4c0e-af32-2c22486c2cbe[/img]
[img]blob:http://imgur.com/ed9ab9bc-3a75-4c0e-af32-2c22486c2cbe[/img]

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#22

Това нищо не значи, а и пред мен са отключвали ми 5 с глобален ром, така че.. Край на спора
Цитирай
#23

На Global Stable не може да се отключи, казвам от опит. На China stable може и да се отключи, но ако имам дилема дали да сложа global developer или china stable - ще заложа на global developer.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

Отключвал съм РН3 с китайски стабилен и с глобален девелопър. Предполагам само с глобал стейбъл няма да се отключи.

Sent from my YOGA Tablet 2-830L using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#25

Отключвам си моя с глобал стейбъл.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)