Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на бюджетен таблет за навигация.
#1

Здравейте,

искам да взема таблет, който ще използвам предимно като навигация и евентуално за интернет/филми.
Предполагам, че 7 инчов дисплей е достатъчен, може и да няма камери, 3Г модул.
По-важното е да има надежден ГПС модул и да не прегрява зверски при продължително използване , примерно при едно 5-6 часово шофиране.
Бюджета ми е до 200 лева максимум.
За момента съм се спрял на :
Acer Iconia B1-770
Lenovo Tab2 A7-20, 7”
HUAWEI MEDIAPAD T1

Има ли нещо по-отимално в този ценови диапазон?
Заслужава ли си да се обръща внимание на такива евтини таблети като Vonino Otis QS . Струва 90 лева и като характеристики отговаря на изисквания ми, но пък е с 512 мб рам и тфт дисплей !?

Като алтернатива се загледах и в тази навигация - PRESTIGIO GEOVISION 5056 EU, но истината е , че ме блазни повече варианта  да използвам таблет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тия евтини таблети са с отвратителен зрителен ъгъл, а таблета при шофиране не ти е точно пред очите. Всеки друг ъгъл ги прави почти невъзможни за гледане. Вчера видях Alcatel Pixi 3 и разбрах що го давали за левче с абонамент-ми то си изкревя цветовете дори и право да го гледаш. Да не говорим, че като ги пекне слънцето ще се чудиш какво гледаш. Че е с 512MB RAM, ако е само за навигации и някоя песничка (примерно по bluetooth с car audio-то) е ОК, едно navigation app не заема кой знае каква RAM и ако е само заради това няма значение RAM. Но екраните им са голям минус. Поне да е някое свестно IPS-че, при избор по-добре виж в някой магазин, погледни го острани дали изкревя цветовете (и в каква степен), и тогава прави избор. От гледна точка на безопасност го казвам.
Цитирай
#3

Използвах лг в400 с такава цел,доста добре се справяше,за по стотина лева се намират,идеално е
Цитирай
#4

Щом най-важното за теб е GPS навигацията отиваш в реален магазин, включваш GPS-а и виж за колко време ще те позиционира. Много от евтините телефони/таблети имат много слаби GPS приемници и реално не можеш да ползваш тази екстра. Жена ми има телефон Lenovo S860 и реално не може да ползва ГПС-а си а навигация. Ако можеш да отделиш още 25-30лв. може да разглеждаш и този таблет ASUS ZenPad C 7.0 (Z170C) 16GB.

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)