Анкета: Притежавате ли този модел? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
53.13%
17
53.13%
Не, искам само да видя резултатите
46.88%
15
46.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

И моят MI MAX 3/64 пристигна. Неразопакован с китайски стейбъл ром и тия дни ще се минава към глобал, предполагам без да дочакам да се отключи буутлодъра.
Въпреки добрата DHL-ска опаковка, закаленото му стъкло, което беше в комплекта от TO беше на сол и предполагам, че може би жълтият събрат го е натоварил още от китай счупено.

Дръпнах си веднага гугълския плейстор от китайския маркет. Малко зор видях докато синхронизирам гугълските контакти.. оказа се че проблема е в неразрешените пермишъни на апп-а за контактите от секюрити центъра на МИУИ.
 
Като цяло бързо се свиква с големия дисплей. Ютуб вече не е същия, както и игрането на игри (не съм фен на игрите, но нямаше как да не го пробвам с Monument valley).

Със стара версия на MIUI 7 съм, открива ми няколко нови версии но по-късно ще ъпдейтвам.

За времето от 1:00am до 6:40am тази сутрин батерията ми беше паднала само 2% с включен wi-fi (но не съм сигурен дали Miui не си го гаси, след като се заключи екрана).

Камерата не е нищо специално, но с включен HDR снимките изглеждат една идея по-приемливи. Ще я тествам пак след ъпдейта на 7-цата, както и след като сложа миуи 8-ца.  

Виждам голям потенцял в тази джобна плазма, дано не греша.

ПС: Давайте да ставаме повече притежателите и да се отцепваме в собствен подфорум Big Grin
ПС2: Колегите който са си набрали някакви закалени стъкла за MAX-a да дават линкове. Като видях любимите ми стъкла на Nillkin как стоят на 5мм от краищата на телефона се отказах да си поръчвам и сега съм със лепенката от ТО, защото въпреки че дисплея е горила глас, срещнах доста мнения в нета, че без да е видяла много зор китайската горила се е надрала доволно.
Цитирай
Аксесоари
#77

Пиши на търговеца относно стъклото - може да ти даде отстъпка за друго или да прати друго безплатно
Цитирай
#78

Моя още не е тръгнал от китай. Днес даже ми се обади съпорта на ТО да ме пита какъв ром искам. Аз бях писала стейбъл или дев глобъл. Казаха че дев не може щели да ми сложат ЕУ ром каквото и да е това. Ясно ми е че ще се уча после аз сама да слагам. Даже тази неделя ще се пробвам на едно Ноте 4.
Поръчах си и калъф, няма да чакам 11.11 и едно стъкло, но не е на нилкин. В другата тема има линк към него.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#79

@salai, по-добре искай Global Stable, той има OTA ъпдейти, xiaomi.eu - не.

 
Цитирай
#80

(2016-11-04, 16:06:03)optybg написа:  И моят MI MAX 3/64 пристигна. Неразопакован с китайски стейбъл ром и тия дни ще се минава към глобал, предполагам без да дочакам да се отключи буутлодъра.
Въпреки добрата DHL-ска опаковка, закаленото му стъкло, което беше в комплекта от TO беше на сол и предполагам, че може би жълтият събрат го е натоварил още от китай счупено.

Дръпнах си веднага гугълския плейстор от китайския маркет. Малко зор видях докато синхронизирам гугълските контакти.. оказа се че проблема е в неразрешените пермишъни на апп-а за контактите от секюрити центъра на МИУИ.
 
Като цяло бързо се свиква с големия дисплей. Ютуб вече не е същия, както и игрането на игри (не съм фен на игрите, но нямаше как да не го пробвам с Monument valley).

Със стара версия на MIUI 7 съм, открива ми няколко нови версии но по-късно ще ъпдейтвам.

За времето от 1:00am до 6:40am тази сутрин батерията ми беше паднала само 2% с включен wi-fi (но не съм сигурен дали Miui не си го гаси, след като се заключи екрана).

Камерата не е нищо специално, но с включен HDR снимките изглеждат една идея по-приемливи. Ще я тествам пак след ъпдейта на 7-цата, както и след като сложа миуи 8-ца.  

Виждам голям потенцял в тази джобна плазма, дано не греша.

ПС: Давайте да ставаме повече притежателите и да се отцепваме в собствен подфорум Big Grin
ПС2: Колегите който са си набрали някакви закалени стъкла за MAX-a да дават линкове. Като видях любимите ми стъкла на Nillkin как стоят на 5мм от краищата на телефона се отказах да си поръчвам и сега съм със лепенката от ТО, защото въпреки че дисплея е горила глас, срещнах доста мнения в нета, че без да е видяла много зор китайската горила се е надрала доволно.

Честито колега! Моя го ползвам все още със протектора на TO, но страшно лесно се драска от прозореца на оригиналния им калъф. Имам протектор на Nilkin от Amazon но не съм го иползвал още.
Цитирай
#81

Минах от miui 7 към miui 8 chine и все още нямам време да сложа global, но пуснах заявка за отключване на бутлодъра, но ако не пишат скоро ще го направя през EDL.

За сега единствения проблем който имам е с едни блуту слушалки на АНКЕР. Със старото леново като ги включа, телефона автоматично се закачаше към тях.
Сега на MAX-a трябва да вляза в блутут менюто и специално да сканирам за тях и след като ги намери, да му ги посоча, за да се закачи към тях.

Освен това въпреки че съм дал пермишън на Spotify да пуска и спира блутута, от време на време както си слушам телефона се разкача от слушалките...
Някой друг с подобни пролблеми с нестабилен блутут или някакви идеи как би могло да се оправи това.

Със MIUI 8 съм (8.0.3.0 MBDCNDG Stable / Android 6.0.1 MMB29M)
Цитирай
#82

А бе гледам ги аз тея телефони и си смятам

цените са от TO без черен петък

2GB 16GB - $168.99 - 297.35 лв.
3GB 32GB - $207.99 - 365.72 лв. (11.11 - $179.99 - 321.85 лв. с неизвестна за мен доставка от Dreamy)
3GB 64GB - $239.99 - 422.73 лв. (11.11 - $229.99 - 411.26 лв. с неизвестна за мен доставка от Dreamy)
4GB 128GB - $296.99 - 522.57 лв.

Има ли смисъл от 4/128, като е 100лв по-скъп от 3/64 като има слот за карта..

През деня и вечер не го ползвам, а само когато пътувам. Обикновено на него само се пускат Chrome с 2-3 таба + Messanger, така че не ми трябва кой знае каква производителност, само искам да е голям екрана. И снимки правя, МНОГО. Камерата май е малко е зле, но може би ще го преглътна.

Другия вариант е Mi5S, също го има сега за $294.99 3/64, ама той пък няма слот за карта и му е малък екрана, само камерата е по-хубава. Сега съм с Redmi 3 Pro 2/32 и за 1 година съм нямал никакви проблеми, така че ъпгрейда за мен няма да е кой знае какъв. С него върша горните неща и нося допълнително с мен Galaxy S6 за снимки Sad

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#83

Аз също се чудих дали да си взема 3/64 или 4/128 Но аз рядко сменям телефони и затова избрах по голямата памет. Едва ли ще го натоваря толкова. Излезна ми 302 евро с доставката, все още го чакам, надявам се в началото на другата седмица да е при мен.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#84

От кои сайтове ги поръчвате?
Цитирай
#85

Аз от алиекспрес. Но търговеца вече ме нервира. Прослдяващия номер от Китай до Англия не е валиден. Нямам си на представа къде ми е телефона, пиша им на тея жълтури, отговор никакъв. До тук е точно седмица от поръчката. Номера на ДХЛ от Англия до БГ имам и е верен, дано най сетне се раздвижи този телефон.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#86

Ако поръчката ти е от ТО, трябва да имаш два трек номера за проследяване.

 
Цитирай
#87

От там е. Първия не е валиден, втория е. Пиша им да ми дадат валиден не отговарят. Вече го сънувам тоя пуст телефон.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#88

А имейл с трек номера от продавача получи ли, след като ти е пуснал пратката?

 
Цитирай
#89

Всичко си имам. Мейли, съобщения, но пак казвам първия не го разпознава системата на ДХЛ. Трети телефон взимам от там в рамките на 2 месеца, баш пък моя запецна. Запозната съм с процедурата.
Сори за спама.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#90

Ами с този 11.11. нещата дано да не се забавят много в този план.

 
Цитирай
#91

Дано, моля се само да е тръгнал преди лудницата, аз затова го поръчах по-рано.
Сгреших, че поисках и ром. Да бях си го поръчала с китайски, да го шипнат веднага.

Тамън оревах орталъка за телефона и статуса на втория код от УК до БГ се размърда. Алелуя телефона е в Англия, понеделник сигурно ще е при мен.

Първия код си остана все така грешен, ТО все така не отговарят.

Преставам със спама в понеделник ще пиша когато си получа заветния Макс.

Телефона пристигна. Снощи се появи в англия, ей сега си го взех.
Много е студен и не смея още да го пусна.
[Изображение: 4d28033dc68a361bc825dfbd335b6d90.jpg]

Рома е някакъв гаражен с 5 цифри, пише глобъл стейбъл, но CN в името.

Успях да го флашна със стейбъл версия.
   

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#92

Моят пристигна преди 2 седмици - 3/32, с Global 6.10.13 beta, android v. 6.0.1 MMB29M. По едно време ми предложи ъпдейт, но преди да видя за коя версия иде реч, го отхвърлих по грешка и все още не ми е оставало време да го пусна ръчно. Батерията заредих за пръв път миналия вторник, вечерта, в момента, 5 дни по-късно, е на 63%, при 1-2 разговора на ден, от време на време малко браузване, или цъкане по настройките, без да го изключвам нощем. Всички ненужни неща държа изключени, докато ми потрябват, включително мобилни данни, WiFi и т.н. Като цяло обаче доста впечатляваща батерия! Дисплеят също ми харесва много, интерфейсът е много приятен, рингтоновете и останалите звуци също са много приятни. Голям е дори и за моите ръце, трудно се носи в джоб, но това е цената на удобството да имаш дисплей, който наистина става за четене.

При протекторите и стойката за автомобил обаче все още не намирам най-подходящото. Моя го поръчах от TO с твърд гръб Nillkin в подаръчния пакет, но ми пратиха черен, и няма да го ползвам. Сложих TPE гърба от комлекта на TO и с него е добре, само дето отворът на изхода за слушалки е твърде тесен, и слушалките ми не влизат напълно, и не правят контакт. Мисля да го изрежа малко, но ако не стои добре, ще поръчам Nillkin Nature, който изглежда да има по-голям отвор.

По-голяма е драмата с протекторите за екрана обаче - там и двата от подаръчния комплект на TO ми оставиха множество мехурчета и стоеше грозно. Купих от Modatel един, който уж се водеше стъкло, и не трябваше да остави въздух, но пък той, освен, че оставя по 2-3 мм до ръба на телефона, оставя и въздушни ивици по 4-5 мм. отдолу, около всяка страна. Внимателното търсене в Aliexpress ме наведе на мисълта, че май още няма читави стъкла за тоя модел, които да го покриват напълно и едновременно да залепват напълно по екрана. Ако греша, моля за някакви предложения за стъкло. Аз накрая поръчах от Али още две различни, по $2 бройката, но отзивите и за двете са смесени, и очакванията ми не са големи.

Накрая питанка и за стойка за кола - старата ми го хвана на ширина, и на височина беше горе-долу ОК, в смисъл, че го държеше, но самата стойка, се килваше назаед, върху таблото на колата, при всяко по-рязко спиране. Ако някой вече е намерил нещо читаво, моля за предолжения, че нещо трудно откривам подходящи онлайн, а искам и да я видя на място първо.
Цитирай
#93

Аз не съм слагала протекторите от ТО. Карам само със силиконовия калъф. Поръчала съм си друго калъфче и един стъклен протектор. Когато дойдат ще пиша.
Моята батерия издържа по 2 дена, но аз използвам активно телефона за браузване, четене, игри, гледам и НВО. Не изключвам нито мобилните дани, нито нета. На мен не ми е толкова голям. По размер е незабележимо по-голям от самсунга ми.
Стойка за кола имам, но не съм я ползвала, ще пробвам утре.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#94

Аз си поръчах стъкло на Mocolo и го чакам да дойде и ще пиша как е.

Пак ще питам, че предния път никой не сподели. Някой има ли проблеми с телефона с miui 8 (последния китайски, стейбъл) с някакъв вид блутут периферия (слушалки, автомобилно аудио, смарт часовници)?
Цитирай
#95

И мойто стъкло което чакам е Mocolo. Нямам аз проблем с блутута, но съм на глобъл стейбъл. Пробвах стойката за кола, едвам се хвана телефона и не е много удобна. Но там седи на мъжа ми телефона, така че нова нова няма да купувам.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#96

На старото ми Леново което беше 5.5' му бях взел ето такъв ХОЛДЪР за кола и се оказа доста удобен. С него можеш да сложиш телефона кеф ти хоризонтално, кеф ти вертикално, а магнита държи доста здраво.
Само малко се вдига грамажа от металната пластина , но не е нещо фрапиращо.
Цитирай
#97

За аксесоари моля да си пуснете отделна тема, както и за всеки проблем всъщност.
Цитирай
#98

Има нов ъпдейт за глобъл стейбъл.
[Изображение: b200345a927b4a3d9ae0c9d21fb946eb.jpg]

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#99

BETA e. Няма всички да го получат
Цитирай

Пише си Стейбъл. 8.1.3.0(MBDMIDI)
Засега забелязах, че нотификейшън бара се дърпа надолу за да се появят всички иконки и в сетинг менюто иконките са цветни като на дев версия.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)