Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Брутално харчене на мегабайтите с 4G?
#1

Здравейте. Казусът ми е следният. От днес съм на нов план на M-tel с 4G - имам 3 GB на максимална скорост. Казвам си давай да го пробвам - наистина лети. Изгледах точно 2 клипа от общо 15 минути с YouTube приложението и отворих 4 български обикновени сайта. След това казвам - "дай да видя колко MB са изхарчени", отварял M-tel менюто и се шокирах... 486 mb за 20 мин. браузване. Телефонът ми отчита също толкова. 429 mb са от двата клипа на YouTube, а 50 mb от отварянето на 5 сайта (и то само първите им страници, без браузване). Това ми се струва абсолютно ненормално. Преди бях с кошмарен тарифен план със 150 mb като ги изхабявах за около 10-на дена със сърфиране, гледане на клипчета в Ютуб, Фейсбук и т.н.
С LG G2 802 съм и с оригинален 4.4.2 Kit-Kat. Някой има ли си представа на какво може да се дължи това ужасяващо точене на мегабайти?
Цитирай
Аксесоари
#2

То зависи и клиповете с какво качество са били?

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#3

хохо това е нормално,аз съм също на мтел с 5 гб интернет и ми свършва за 2-3 дни (понякога и по-малко) Big Grin

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

Съвсем нормален трафик.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

За мен пък не е нормален трафикът. На Теленор съм с 4 GB на максимална скорост и съм на 4G и не мога да ги изчерпя, а се ровя доста. Виж за клиповете съм съгласен, че доста изразходват, особено ако е в HD качество.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#6

Има разлика определено. От 10 дни съм на 4г и разхода на трафик е два пъти по голям, като си ползвам телефона по същия начин както на 3г.
Цитирай
#7

Ми нормално. 2 пъти по бързо зарвжда...

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#8

Ами аз ползвам от 3-4Gb до към може би 30 - 40 GB ако го ползвам активно и тегля торенти примерно, ползвам го за хотспот и т.н. Това на месец нали, сега този за момента преди да ме занулят съм ползвал 27GB. Просто тия данни си вървят много бързо ползваш ли активно телефона Smile

Sent from my LG-D802
Цитирай
#9

2 пъти по-бързои при мен, потвърждавам

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)