Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Заслужава ли си смяната?
#1

Имам Lg g2, от който съм много доволен. Харесва ми много, но обмислям да го заменя с нещо по-ново.
Бюджета ми не е много и предполагам, че телефона ще се купува от чужбина, ако намеря нещо, което си заслужава смяната.
В България мога да закупя устройство до около 500 лева с гаранция към официален сервиз.
За втора ръка също съм навит.
Спрях се на xiaomi redmi note 3 pro и letv le 1 pro
Letv-то вмомента е на намаление за 180$. По всички показатели бие шиаомито. Ще получи, дори вече има ъпдейт до андроид 6, докато ноте серията на шиаоми най-много да получи още един ъпдейт до андроид 6 в най-добрия случай, но е по-вероятно да си остане с лолипоп, защото все пак е бюджетно устройство и ноте серията им не се ъпдейтва. Не ги съдя, защото за ~180$ предлагат много. Letv е доказана марка, софтуера казват, че бил доста подобрен в последните версии и самият телефон е предназначен да бъде флагшип. От мненията на хора, които имат телефона не съм видял някой да се оплаква от проблеми, независимо дали са качество на сглобка или софтуер. 
Много позитивни мнения намирам  за това letv, дизайна му е много хубав  и най-важното дисплея. Нормално е да бъде по-добър от шиаомито, защото е предназначен да е флагман. Качеството на сглобка също е на много високо ниво. Гледах видео, което съпоставя oneplus 2 със letv-то и накрая нещата бяха на кантар 50-50, който повече ти харесва и устройва. 
Много съм навит за това letv.  Шиаомито също е добро, но дисплеят няма да е толкова хубав, камера не ме интересува, дизайна на х800 ми харесва повече, софтуера също изглежда добре. Също така х800 е по-компактен  и двойно повече рам
Имате ли предложения и какво мнение ще изкажете? По принцип мога да си остана с г2, защото ми върши перфектна работа и съм доволен, но за малко пари отгоре мога да взема по-добро?. Неофициалната поддръжка на х800 е малка, но хората не се оплакват, защото стоковия софтуер си е достатъчно добър. 
От чужбина мога да закупя телефон до около 200$, докато от България до около 500 лева.
Аксесоари
#2

Или просто можеш да си вземеш чисто нов LG G3 за 420 лева (16 GB ROM/2 GB RAM) или 520 лв (32 GB ROM/3 GB RAM) и да не се занимаваш с китайци. Ако ли пък си се заинатил с китаец, по-добре Xiaomi-то най-малкото заради читавата софтуерна поддръжка. Не знам какво му е "доказаното" на производител като LeEco, за който никой не беше чувал до преди 1 година.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
#3

Като цяло на хартия Letv-то изглежда супер-признавам-и все пак аз не бих го взел,но това си е мое мнение.Защо не боднеш един LG G flex 2?Гледам в нета се намира за 450 лв. чисто нов,което според мен е супер.Говоря за варианта 16/2.Другия ще да е по-скъп.Мисля,че получи Андроид 6.0 вече.Това е по-оправдана покупка от Летв-то.Летв-то изобщо не е доказана марка още,така че ..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#4

ХА ХА ХА .Ще падна от смях ,като ви чета коментарите.Изобщо си нямате представа за какво става въпрос.@Forsi a Allview да не е американец.Стига с тия смешни телефони ,които предлагате.LG са прочути с проблемите си.Каква софтуерна подръжка бе хора.?Вижте във форума на Leeco и в xda ,че има и AOSP и MIUI   куп други ромове.Телефона е суууупер за парите си.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#5

(2016-06-17, 09:11:13)venes написа:  ХА ХА ХА .Ще падна от смях ,като ви чета коментарите.Изобщо си нямате представа за какво става въпрос.@Forsi a Allview да не е американец.Стига с тия смешни телефони ,които предлагате.LG са прочути с проблемите си.Каква софтуерна подръжка бе хора.?Вижте във форума на Leeco и в xda ,че има и AOSP и MIUI   куп други ромове.Телефона е суууупер за парите си.

Allview-то го взех защото ми трябваше двусимов с огромна батерия и преди година и нещо нямаше кой знае какво по-добро за тея пари, което да си поръчаш единия ден и да дойде на другия ден, без да се занимаваш с гимнастики по ebay или алиекспрес. Иначе говорих за ОФИЦИАЛНА поддръжка, която я няма никаква по тези китайци. Не на всеки му се занимава да рискува с брикване да слага разни правени-недоправени сготвени ромове. Отделно положението с китайските телефони е гаранция-франция в общия случай при евентуален проблем, а и никой БГ сервиз няма да се занимава с китайци. Да не говорим, че има оплаквания за проблеми точно с X800 при GApps, видеозаписа,батерията,говорителя и прочее. Както много добре знаете телефона не е само да сложиш една шепа чаркове вътре, а да ги накараш да работят добре. Автора да си реши все пак, но при положение, че в БГ има предостатъчно кадърни телефони на сносни цени, които да ти покрият на 100% нуждите си мисля, че няма смисъл от такива гимнастики. Но всеки си решава как да си хвърля парите все пак, каквото имах да кажа по темата го казах.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
#6

3 години ползвам китайски телефони и никога не имало нужда от сервиз.galaxy s 4 навремето изду батерията за 2месеца.Това с гаранцията и сервизите в България е пълен т...к.Дойде ли време до български сервиз хвърляй и взимай друг.Пак ти казвам,че LeEco  си има официална поддръжкжа и ъпдейт.Те навлизат на американския пазар бе хора.А за xiaomi  и miui os да не говорим.Няма друг произодител със седмични официални ъпдейти.Поне като не разбирате,не лъжете човека.Това с проблемите ,за които пишеш е изчистено отдавна.Питай например някой с x800 да ти каже.Качеството на изработка на Xiaomi и leEco е далеч над измислените флагмани в България.Говоря ти от опит.Имал съм от много марки и сравнявам.
П.П.Жената имаше lg g3 пълна скръб.Проблеми ,проблеми докато го разкара.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#7

@venes, Xiaomi си имат седмични ъпдейти, но зависи от ROMa.

 
#8

(2016-06-17, 12:35:07)NoMaD написа:  @venes, Xiaomi си имат седмични ъпдейти, но зависи от ROMa.

Точно ти ли го казваш.Знаеш,че говоря за dev.rom.И на мен ми омръзна miui но не мога да отрека че имат супер подръжка.
П.П. Имал ли си хардуерен проблем с твоя "китаец"?

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#9

То един телефон освен за ъпдейти, интернет и игри се купува и за говорене и за навигация който пътува и горе долу да има и батерия да не го включваме през 3ч в контакта и именно за това се отказах от LG. От лични впечатления мога да кажа че тъкмо LG са със слаб обхват на мрежата gps-a им е слаб батерията не е от най добрите също така загряват
#10

Letv-то получи андроид 6.0.1 и казват, че е стабилен. Изглежда много добре, но не съм сигурен, дали батерията ще ме изкарва. Всичко друго му е 6+. Софтуерната поддръжка също е добра. Какво повече да се иска?
Другият ми вариант е redmi note 3 pro. Той също ми харесва много, но няма толкова добър екран,рам,малко по-слаб процесор, по-голям, като габарити, по-малко вътрешна памет, въпреки че има слот за карта памет. Също така е с андроид 5.1 официален, докато х800 вече е с 6.0.1
Lg g flex 2 не ме грабна. Други марки и телефони може да кажете от чужбина или до 500 лева от България. Какво мислите да направя? Най-вече дизайна и екрана много ме радват на летв-то
#11

(2016-06-17, 12:44:15)venes написа:  П.П. Имал ли си хардуерен проблем с твоя "китаец"?
От към хардуера нямам никакви забежки, но от към софтуера останах много разочарован, което ме накара и да сменя бренда.

 
#12

Добре си се насочил.И аз мисля да опитам есента новата моторола.Спомням си,че далечната 2002г имах моторола и бях много доволен.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#13

По-добре се насочвай сега - есента вече няма да са същите Мото, каквито ги помниш оттогава.

Sent from my XT1580

 
#14

+1 за Шаомито, над 2 години с този от подписа ми, батерията държи с 10% загуба (винаги е ползван, докато се е зареждал, и въпреки това е в добро състояние). Многократно изпускан, докато не му нацелих ахилесовата пета... Няма никакво забавяне не съм усетил през това време (игри извън castle clash не съм пускал), рестарти и други подобни започна да ми прави към края на втората година най-вероятно, защото не го бях ресетвал до тогава. След това спря. За другия не съм сигурен дали ще работи така безпроблемно в дългосрочен план без да му пипваш софтуера от време на време...

@rdlegy
 , ако ще продаваш G2-ката ми драсни едно съобщение. Чакам едно mi4, но май няма да ми дойде скоро  Grater

SGNote N7000 - Xiaomi Mi2s - Xiaomi Mi4
#15

Взимай Mi4, адски е стабилен.
#16

Не се занимавай с китайските боклуци. Вземи доказана марка
#17

@Camaro, бъркаш нещо, тази марка е доказана и то отдавна. Това, че ти не си в час относно това, си е лично твой проблем.

Sent from my XT1580

 
#18

Поръчах си ноте 3 про. Темата може да бъде затворена
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)