Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с безжично зареждане
#1

Имате ли следния проблем - по време на безжично зареждане, екрана безпричинно се включва и седи светнат. Дори и да мине 1 минута, колкото ми е времето което съм задал за самоизключване, продължава да свети. Трябва да го изключа ръчно, за да изгасне и след малко пак се светва сам. Това ме вбесява. В същото време обезмисля безжичното зареждане, защото докато е включен екрана, процентите падат вместо да се вдигат.
Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?
Някакви идеи от какво може да бъде?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Каква марка е зарядното? Може да е от него. Пробвай с друго.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#3

Какво е зарядното, какъв е задния капак и имаш ли някакъв протектор на гръбчето ?

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#4

Ето това е зарядното - http://www.ebay.com.au/itm/172208242773

Имам и друго - кръгло, хоризонтално. Но нейм. На него също прави този номер, но много по-рядко.

Пластмасов гръб (този, който се води златист и се намира в кутията като втори резервен гръб на кожения телефон).

Нямам протектори и калъфи.

Подозирам да не е от сензора, който засича дали телефона е поставен близо до ухото. Това сигурно е инфрачервен сензор и засича движенията. Често се включва при някакво мое движение на метър - метър и половина от телефона. Но друг път се включва и без тази хипотетична причина.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#5

До колкото знам тоя сензор действа само на близко разстояние десетина сантиметра.
Цитирай
#6

Проблема идва от proximity сензора. Тествано. Като го закрия с хартия, екрана не се включва докато се зарежда безжично. Като махна хартията, започва както преди да ми лази по нервите.
И тук иде резонния въпрос защо по дяволите, само при безжично зареждане става това?

Някой знае ли друг код за вход в системните менюта освен този - 277634#*# че не работи при мен?

Искам да вляза да рекалибрирам сензора.

Друг начин е да му лепна отгоре черно тиксо, ама ще е грозно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#7

Е ми ако си с Android 6.0 кода е *#546368#*815#

написано е ясно тук:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79632
Цитирай
#8

Прекалибрирах сензора. Изглежда засега проблема се оправи. Ще трябва по-дълго наблюдение, за да съм категоричен. Тези дни ще пиша пак.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#9

Да не би да имаш залепен протектор върху този сензор отпред, че при такива изпълнения съм срещал описания проблем.
Другото което се сещам е, антената която си залепил на пластмасовия заден капак, защото той идва само с NFC антена. Да не е нещо тя калпава или да не пасва добре конектора и. На моите две безжични зарядни, нямам описания от теб проблем, но пък която и LG G3_ка да сложа на тях и ефекта е точно описания от теб, но придружен с надпис - Бавно зареждане.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#10

След две седмици още не знам как да отстраня проблема. След прекалибриране на proximity сензора се оправи за известно време и пак започна.

Проблема със сигурност е в сензора, защото като го закрия с хартия не се проявява.

Появи се след смяната на дъното.

Не ми се отстранява въпросния сензор физически, въпреки, че е сравнително лесно. Все пак има нужда от него и е полезен в някои случаи. Поради това не ми се и руутва телефона, за да го блокирам софтуерно.

Още един минус за G4 - след смяна на дъното, предстояща смяна на дисплея, сега и разочарование от безжичното зареждане.

Твърде много проблеми в рамката само на година. Много ме е яд, защото иначе е хубав телефона, харесва ми концепцията, параметрите, извития екран и външния вид. Но започва да ме изнервя с проблемите си, а не виждам с какъв да го заменя.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#11

И аз доста се бях зачудил, но в момента на пазара няма друг, който да ме кефи повече.
Пък и другите си имат разни болежки.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#12

В крайна сметка реших проблема като се върнах на Андроид 5.1. С всичките версии на 6 (включително последната за сега 20i) проблема съществува.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#13

По този метод ли си калибрира сензора ? link.
На телефона на брат ми, LG G3 се появи описания от теб проблем, точно след смяна на дънната платка, но там менюто и метода за калибрация са малко по различни.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#14

Отскоро възникна нов вид проблем при безжичното зареждане - на около 55% зареждането спира. Единствено след рестарт започва да се зарежда отново безжично - до около 88%. Следва втори рестарт, за да го докарам до 100%.
Сменял съм антената, защото подозренията ми паднаха върху нея - и новата прави същия проблем. Преинсталирал съм и андроида с "рефурбиш", различни версии, проблема е перманентен.
Което ме кара да мисля, че може би батерията е за смяна, но много не съм убеден в това, тъй като на жично зареждане не създава проблеми и издържа колкото и преди.
Сблъсквали ли сте се с такъв проблем?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#15

Пробвай, вместо да рестартираш телефона, да рестартираш безжичното зарядно. Изключи го от usb кабела за поне 30 сек. и после пробвай дали ще зарежда телефона.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)