Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение относно дисплей на LG G4
#1

Здравейте,

Първо, да знам, че има такава тема, прочел съм я. Второ знам, че има теми относно мнения за LG G4, но създавам тази тема по конкретен въпрос засягащ мен и дисплея на LG G4. Останалите мнения относно характеристиките на телефона съм ги прочел и нямаше да създавам тази тема ако не бях видял темата "Дисплей" състояща се засега от 12 страници. Тъй като доста, изключително доста хора имат въпроси и проблеми относно дисплея на посочения модел реших да помоля всички, или поне повечето, да изразят мнението си върху самия дисплей. В момента сериозно се чудя дали да закупя телефона, но сериозно се дръпнах като прочетох всичките тези недостатъци относно дисплея. Някои хора казват, че проблемите са били прекалено сериозни за да се пренебрегнат, други пък казват, че не са толкова забележителни и да не им обръщаме внимание, а трети казват, че тези проблеми са напълно нормални при този тип дисплеи (LCD). Та ето и някои от въпросите, които ме касаят:
1 - Този проблем с подсветката фабричен дефект ли е, всички устройства ли го имат, прекалено ли е забележителен, създава ли проблеми или не е нещо особено и да не се притеснявам?
2 - Някои устройства имали малки разлики в цветовите гами още от магазина - възможно ли е да се оправи БЕЗ root (разбрах, че "имало добри настройки, но с помощта на root достъп) или отново не е нещо, което преобръща света и е по-скоро до въпрос на вкус и възприемане на цветовете от самия потребител от колкото да е проблем?
3 - Някои устройства също не възпроизвеждали качествено черния цвят? Да, знам, че дислпея е LCD и това е "нормално" за такъв тип дисплей, но все пак някои хора се оплакват, че наистина при някои бройки черния цвят има проблем и има избледнели участъци.
4 - Четох и за някакъв проблем "отпечатване на статус бар-а"? Това често срещано ли е и общо взето останалите въпроси като дали е фабричен дефект и т.н.

И всякакви подобни проблеми относно модела. От мненията имам чувството, че този телефон е изключително добър, но дисплея му е под всякаква критика. Друго което се замисля е, че на никое от ревютата, които съм гледал из интернет форуми или клипове не са критикували толкова много дисплея. Максимум да кажат, че е малко по-тъмен (не толкова ярък сравнен с някои други модели) или че дърпал много батерия заради високата резолюция. Също така някои хора казват, че тези проблеми не ги покривала гаранцията, а на някои хора им се признават такива проблеми? Това предполагам зависи по-скоро от самия сервиз и гаранционните условия. Моля да пишат хора, които наистина са имали такива проблеми и имат опит с тях, как са се справили и общо взето това е. Надявам се не е проблем, че направих нова тема, ако все пак има проблем нека модератор ме информира и да я изтрие, а аз ще добавя въпроса си като мнение в темата "Дисплей".

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти,
притежавам телефончето от ноември миналата година. Изключително доволен съм, но - с едно голямо НО. Бях с дефектен дисплей (отпечатаната лента). Пратих го в сервиза - смениах екрана, в момента буквално имам като нов телефон... което си е по голяма оферта... За другите ти дефекти - при лсд това не е нормален проблем (говоря за изгарянето). За подсветката - виж телефона наживо - ако те дразни не го взимай. При мен проблеми с подсветката НЯМА. ВЪзможно е някои бройки да имат по-студени/по-топли екрани.. в зависимост каква партида си хванал Smile. Черното както всички дисплеи - леко бледнее.. нормално е - LCD.. заразлика от amoled-а, тук е по-светло. Дисплея си е УАУ буквално.. хубаво се вижда навсякъде, добра резолюция.. според мен си е перфектен - повече не ми трябва... (е да трябва ми... ПО ИЗДЪРЖЛИВА БАТЕРИЯ МАМКА МУ Big Grin).. И така - препоръчвам ти го ако те кефи самия телефон... всичко около него.. засега немога да намеря по-добър от него.. (все пак търся си нов, бях споменал в темата "Дисплей", но се чудя дали има смисъл... немога да намеря по-добър Big Grin)

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#3

Моя е сравнително нов, взех го въпреки темата... С две думи засега дисплея няма абсолютно никакви проблеми - нямам проблем с лайт блийдинга (г2 има малко), черното е много по-добро от на Г2, всичко е хомогенно и изобщо не мога да намеря забележка. Г2-ката мина през 2 дисплея тъй засега изобщо му нямам доверие на тоя телефон макар че гоогле има само едно оплакване от ЛГ класиката жълтеница Smile

Добре е да помислиш по други теми, с андроид 6.0 телефона почти не може да се ползва за игри, фреймовете са рядко над 20, много по-зле е от Г2 въпреки че на всички бенчмаркове си е ОК.
Цитирай
#4

(2016-06-23, 17:20:41)100 написа:  Добре е да помислиш по други теми, с андроид 6.0 телефона почти не може да се ползва за игри, фреймовете са рядко над 20, много по-зле е от Г2 въпреки че на всички бенчмаркове си е ОК.

В настройките за батерията има настройка за оптимизиране на игрите, която е за качеството на видеото при играене на игри. Ако е включено е твърде възможно игрите да са ниски фреймове, за да не се хаби толкова батерията. Иначе G2 e с Adreno 330 (както и G3), докато G4 е с Adreno 418. Дали пък видеото на G4 да не е по-доброто а?

току що видях по другата тема, че си писал за това и си на ясно с настройката, така че сори за дублирането. Smile
Цитирай
#5

За съжаление знам отлично на хартия какво пише, обаче реално нещата стоят по друг начин и не Аdreno 330 aми и много по-слаби чипове на други телефони са достатъчни за нормален гейминг, само където тук не става.
Споменавам ги тези неща в тази тема просто за да вмъкна момента, че не само дисплея е за притеснение. В началото, особено след като съм патил от марката точно това ми беше големия страх, обаче по ирония на съдбата други дертове, кой да се сети че такъв телефон може да не става изобщо за игри... Smile
Цитирай
#6

Как гледаш колко е фреймрейта?
Цитирай
#7

FPS Meter и Gamebench. Първото показва в реално време докато играеш, второто има повече информация, но се вижда след като спреш играта.
Цитирай
#8

Благодаря.
Цитирай
#9

Преди време сравнявах екрана на моя G3 с този на баща ми, който е със Samsung Galaxy S6 Edge+. Фен съм на другите корейци, не мога да кажа, че е по-лош, но ми направи впечатление, че бялото му не е така чисто. Просто на G3-Ката беше бяло на сняг, докато онова с леко жълтеникав оттенък, но това в много слаба степен, ако няма с какво да го съпоставиш си изглежда съвсем добре. И сега виждам, че и на G4-ката ми бялото е пак такова. Някакви идеи? Или може би това е някакво подобрение на този IPS Quantuum спрямо предния, може би така е по-реално? Виждам, че масово се обсъжда черния цвят, но ето ви казус за белия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)