Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления
#26

Межодругото задното стъкло се драска зверски бързо, като си купите телефона взимайте калъф ли, гръб ли, че целия телефон е някакъв много фин, леко да го чукнеш и се бели. Напомня ми за iPhone 5, дето само в магазина е без драскотина. На светлина като му видях фините драскотинки днес на гърба изтрещях.
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой има ли наблюдения ако се ползва друго зарядно, без бързо зареждане, дали батерията държи повече?
Цитирай
#28

Не, но има вероятност да има по-дълъг живот като цяло.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#29

Че тя така не ти ли държи? Аз съм повече от впечатлен от батерията на Galaxy-то.
Така или иначе след втората година, дали с бързо или с бавно зареждане, батериите все им пада капацитета, дори и с малко да им е. Зареждай си бързо и да не ти пука Wink Аз докато се изкъпя и облека (20 мин. някъде) и си изкарвам половината ден после с този заряд, при постоянно вкл. 4G и данни и активен messenger. Батерията е много добра, или по-скоро софтуера е добре оптимизиран (рядкост, и браво).
Цитирай
#30

Преди седмица качих ММ и докато го рутвах и го бъзиках, взех че го брикнах.
Брикна се зверски хардуерно и беше до там.
След като го брикнах, реших да го отворя и мога да кажа че съм доволен от това, което видях.
Относно WiFi... има ОГРОМНА антена на задната стана под задния "капак" (който е залепен между другото).
Има 2 реални антени които са пак м/у капака и вътрешното тяло. Батерията е залепена с двойнолепяща лепенка (всичко или почти всичко е залепено по този начин).
Рамката е от мека сплав и може да се надере дори с нокът ако натиснете по-силно.
Горилата 4 е бошлаф - надра се финно от няма нищо...
За батерията - аз не зареждам с бързо зарядно. Поръчах няколко от ибей и една джаджа (http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/m...HJhf0Q.jpg) с която може да се следи тока който отива към телефона.
Стана ясно, че дори когато показва 100% все още се зарежда за около 20тина минути.
Телефона ми (новия) е рутнат и една част от приложенията са деинсталирани, а друга част замразени, като в резултат на това достигам до около 9 часа на екран за 4 дни (това с пред, предпоследния 5.1.1). Сега с последния - APE2 още не знам каква е ситуацията.
Без интернет и с по-малко екран изкара 5-6 дена с доста говорене.

Като цяло за тази цена телефона си го бива, ако се къстъмизира - става перфектен.
Обаче без гръб или нещо друго е супер хлъзгав. Не знам как ги мислят тия неща, но без някаква дрешка е целунал асфалта на 2рия ден...
Цитирай
#31

Тия Горили, Дракони и т.н. са си обикновени "закалени" стъкла с имена и маркетинг. Чудя се в тия реклами как едва ли не с тир ще ги минат , а стъклата са като нови, пък това нещо, очаквах повече от две стъкла Горила 4 (предно и задно). Малките драсколяци отзад са много, но се виждат само под директна слънчева, иначе не. Обаче много гадно излезе една черта, сякаш е удрян , а не е. Не ми е ясно от прегряване ли е (чел съм за пукнати стъкла от греене при XPERIA Z серията), щото A5 2K16-а много грее на зарядно и ако решиш и да го ползваш стига до парене. Или пък не е от загряване и е чукнат без да искам, ама все ми е ръцете и не съм го удрял никъде. Пък и за Горила 4, да се сцепи така, щях да забележа, ако го ударя аз. Повече си мисля за загряване. Лайсната е изработена май от нищо, ха-ха. И с нокът можете да я надраскате.
Купите ли го, веднага калъф ли, гръб ли, какво там и един хубав протектор отпред. Там най-важното нищо не му се е случило още, ама като виждам отзад Горилата ква маймуна е, ще взема да му сложа един.

Всичко друго иначе е перфектно. Просто му трябва защита.

А за антените-обхвата е много добър точно с A5 2K16. Значи, там където живея повечето места са с по 1 чертичка 2G, много рядко 3G. Из половината село така. Има места, на които досега никога не съм виждал да има какъвто и да било обхват. Изненада-това нещо ми хваща 1 черта 4G, която е достатъчна дори за Youtube 480p ! WiFi-то хваща отдалеч, спокойно си седя в града пред блока и си хващам рутера на затворени прозорци, което досега не съм го правил с друг телефон. Перфектен е за места с нисък обхват, перфектен.
Цитирай
#32

От 1 седмица съм горд собственик на това устройство! Телефонът е уникален за парите си! Първите 2 дни след като го взех го използвах без защита и нямам никакви драскотини нито по стъклата нито по металната рамка. Не мисля, че рамката е толкова мека колкото казвате. След първите дни си взех прозрачен силиконов гръб и стъклен протектор. Телефонът е страшно бърз и няма лагове. Много рядко се случва да усетиш лаг. Телефонът прави страшни снимки за цената си. Говори се ясно с телефона, а тонколонката няма пръщене. Като цяло съм много доволен и нямам забележки към телефона. Сега остана да пуснат 6.0.1 за България и всичко ще е 6.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#33

Ми реагирал си бързо, аз съм втора седмица и наистина това нещо се бели яко без защита. Само при най-леко чукване в друг предмет. Просто на тоя телефон му трябва калъф/гръб и това е.
А колонката на макс. не изкривява грам звука, няма пращене и е перфектна, често си го ползвам за колонка и си слушам от него, приятно е. Има и мек, приятен бас. Е, от телефон де. А камерата вечерта ги вади страшни.
Само ме е яд за рамките и лесно надраскваемото стъкло, щото телефона е много красив и хич не искам да му слагам нищо. Няма и да го правя де, само протектор. Да се драска там, по-добре драскан (отзад), колкото с калъф. Много ме дразнят тия гърбове, калъфи и особено ония флип-извращения. Въпрос на вкус.
Цитирай
#34

(2016-07-08, 19:33:41)alisali1234 написа:  Ми реагирал си бързо, аз съм втора седмица и наистина това нещо се бели яко без защита. Само при най-леко чукване в друг предмет. Просто на тоя телефон му трябва калъф/гръб и това е.
А колонката на макс. не изкривява грам звука, няма пращене и е перфектна, често си го ползвам за колонка и си слушам от него, приятно е. Има и мек, приятен бас. Е, от телефон де. А камерата вечерта ги вади страшни.
Само ме е яд за рамките и лесно надраскваемото стъкло, щото телефона е много красив и хич не искам да му слагам нищо. Няма и да го правя де, само протектор. Да се драска там, по-добре драскан (отзад), колкото с калъф. Много ме дразнят тия гърбове, калъфи и особено ония флип-извращения. Въпрос на вкус.

Имаш предвид, че се бели рамката ли? Дай някоя снимка ако може да видим за какво става на въпрос. Иначе да и на мене не ми харесват много кейсовете ама по-хубаво с тях, от колкото без. Поне според мен.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#35

Нямам в момента с какво да снимам, и не мога да го снимам телефончето. Лаптопа ми пък е стар и няма предна камера. Когато мога, ще направя снимки.
Да, рамката се бели и при най-малкия допир с каквото и да е. Леко да е чукнеш в нещо и се бели. Предното стъкло засега няма проблеми, но няма да се учудя, ако се прецака нещо и там, за това другата седмица ще слагам протектор (колкото и да не желая). Задното ми има една черта пукната, а телефона на хиляди проценти не е удрян и не мога да си обясня откъде стана тази черта, до преди 3-4 дена сутринта я нямаше и по обяд се появи. Преди това зареждах телефона, а не знам дали е до бройка, но моя загрява зверски (хубаво,че зареждането е бързо и като се охлади след 40 мин. зареждане може да се ползва, а то 40 мин. зареждане го изкарват цял ден после). И май от прегряване се е сцепило отзад, иначе не е удрян и няма начин да е от това.
Яд ме е , че такъв красив телефон се налага да се слага в такива неща, хич не ги обичам. Едно време Sony Ericsson-ите и нокиите да не ги носихме в калъфи я, падаха, батерии и капаци хвърчаха и пак нищо им няма. Тия телефони в момента ако не са протекторите и кейсове умират.
Цитирай
#36

Не съм сигурен, че от топлината при зареждането се е пукнало. Моя също грее доста като се зарежда, обаче като стигне 100% не зарежда повече, защото съм го бил забравял включен и е бил студен. На всичкото отгоре каквото и да е стъкло би трябвало да издържа на топлина, а и не грее чак толкова много, че да се спука. Може да се спука ако е нагрято много и след това рязко се охлади, но не мисля че може да се случи такова нещо на телефон. Най-вероятно си го чукнал някъде без да внимаваш.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#37

Не съм, 99% съм сигурен. Нали ще усетя, как ще го чукна това стъкло, та да го счупя, като други телефони (стъкло пак) са ми падали на земята и са се пукали по-малко...а и е Горила 4 уж, какво пречукване трябва да е било...
Или отзад не е Горила, както се пише, или тая горила никаква горила не е. Не съм удрял абсолютно никъде, не го нося в чанта или подобно, в ръцете ми е винаги и знам какво правя с него. Или ако съм го оставял на масата се е чукнал в горещо състояние (извод-горилата е евтина и само името и е здраво), или е топлината. Друго не виждам.

А за батерията-има разлика м/у 100% и зареден. Примерно, като е на зареждане, пише "бързо зареждане-100%", но не пише , че е готов. Чак след 5-10 мин. изписва "бързо зареждане приключено" (или нещо от тоя сорт в превод, че ми е на турски и не мога да го преведа с точност).
Цитирай
#38

Беше си заредена и стоя в зарядното няколко часа. Като го взех в ръка беше студен. За стъклото не знам, обаче каквото и стъкло да е, изпуснеш ли го, удариш ли го ще се счупи. Те горилата я водят, че трудно се драска, а не че е нечуплива. Аз много много не вярвам като цяло на стъклото и си взех и стъклен протектор и кейс.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#39

Трудно се драска, да...
Ще изнамеря с какво да снимам и да ти покажа колко е надрано, обаче си личи само под директна слънчева, иначе така в ежедневие не се личи. Под слънчева обаче или директно под лампата под ъгъл си личат десетки драсколяци.
Но пък това не ми разваля кефа от телефона, 6/6 си е и си е перфектен.
Цитирай
#40

Ползвам телефона от 3 месеца и съм страшно доволен! Сложих му само силиконов гръб и за сега нямам драскотини на предното стъкло,като изключа една микро драскотина. Работи перфектно,единствено след майския ъпдейт батерията започна да изкарва по 2 дни вместо по 3 (преди ъпдейта) , някой да знае лек за това?

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#41

От малките ъпдейти ли?
Зареди на 100% (но когато изпише, че зареждането е готово, а не "бързо зареждане-100%), и изхаби батерията до положение да не можеш да пуснеш телефона (сам да се изключи и се увери, че повече не тръгва). Изчакай малко и пробвай пак-ако пак не тръгва значи наистина е паднала батерията. Сега в зарядно и до 100%, докато е готово (без да го ползваш, чисто). После го пускаш и докато е на 100% го рестартираш. Това е калибрация. Може да го направиш още веднъж. И аз след ъпдейта усетих някакво падане, направих това веднъж и сега имам чувството, че ще сваля задния капак и ще целуна батерията. На нон-стоп игра от по 6 часа на пълна яркост и пак имам над 35-40% батерия. Животно. Уникално добре оптимизиран софтуер. Не знам кой се смее на TouchWiz-а, но това е най-добре направения софтуер, който съм видял в телефон. На едно карам NFS No Limits, GTA Liberty City Stories и пиша в Меssenger-а, без нито едно приложение да се зарежда отначало. А и музика слушам. При това без грам забавяне, лаг по игрите или подобни.
Не вярвах никога, че ще бъда впечатлен от Samsung. Единствено греенето ме дразни леко, но кой телефон не загрява вече, те станаха ненормални тънки, а хардуера напредна доста и като няма какво да охлажда...нормално. Но пък и изстива бързо,
Цитирай
#42

(2016-07-10, 11:39:58)alisali1234 написа:  От малките ъпдейти ли?
Зареди на 100% (но когато изпише, че зареждането е готово, а не "бързо зареждане-100%), и изхаби батерията до положение да не можеш да пуснеш телефона (сам да се изключи и се увери, че повече не тръгва). Изчакай малко и пробвай пак-ако пак не тръгва значи наистина е паднала батерията. Сега в зарядно и до 100%, докато е готово (без да го ползваш, чисто). После го пускаш и докато е на 100% го рестартираш. Това е калибрация. Може да го направиш още веднъж. И аз след ъпдейта усетих някакво падане, направих това веднъж и сега имам чувството, че ще сваля задния капак и ще целуна батерията. На нон-стоп игра от по 6 часа на пълна яркост и пак имам над 35-40% батерия. Животно. Уникално добре оптимизиран софтуер. Не знам кой се смее на TouchWiz-а, но това е най-добре направения софтуер, който съм видял в телефон. На едно карам NFS No Limits, GTA Liberty City Stories и пиша в Меssenger-а, без нито едно приложение да се зарежда отначало. А и музика слушам. При това без грам забавяне, лаг по игрите или подобни.
Не вярвах никога, че ще бъда впечатлен от Samsung. Единствено греенето ме дразни леко, но кой телефон не загрява вече, те станаха ненормални тънки, а хардуера напредна доста и като няма какво да охлажда...нормално. Но пък и изстива бързо,

Ми да, последно дойде някакъв ъпдейт на версията и от тогава пада по-бързо батерията. Ще пробвам с калибрацията,мерси!

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#43

Пробвай и виж какво ще стане, ако пак е така може да пробваш с reset, което е доста гадно като цяло.
Също спри това, което не ползваш. Ако не ти трябва синхронизацията с Google и местоположението ги спри-и двете неща пестят доста батерия. Също автоматичното сканиране за WiFi. Тези неща хабят също.
Цитирай
#44

Ще пробвам да. Ще го изхабя до дупка до довечера и ще го включа да се зарежда. Зареждането трябва да стане на изгасен телефон до 100%,нали така,след което го включвам и рестартирам? Интересното е че нищо не съм пипал по настройки и приложения. Държеше си 3 дни с нормално ползване. След ъпдейта последния, го ползвам по същия начин ,но издържа 2 дни.

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#45

Като падне батерията го слагаш в зарядно без да го включваш-само батерията да показва, така се зарежда най-бързо. Поне аз като го направих 1 път и батерията си е ОК. Само,че не го прави повече от 2 пъти, не е хубаво батерия да пада под 5-10% в дългосрочен план, това се прави само за калибрация.

Аз се учудвам колко държи това телефонче, и то на място, на което като тръгнеш да се разхождаш из селото (една обиколка), понеже то не е планинско, но е хълместо такова, и е само нагоре-надолу и се получава 4G>3G>2G>4G и така през улица на антената и се взима акъла да сменя. На Telenor положението е по-добре от на Mtel и повечето държи между 4G и 3G , но пак сменя доста (но никога не губи). И пак батерията си изкарва без проблем, почти не се чувства разликата с места, където обхвата е пълен. Чувства се леко ако си на една черта и теглиш доста, но и тогава не е голям проблема, щото 4G е достатъчно бързо и изтеглянето на каквото и да е няма да е много дълго. Като цяло това са най-добре оползотворените 2900 mAh които съм виждал.
Цитирай
#46

Благодаря ти за съвета, след калибрирането на батерията,както ми описа, всичко си дойде на мястото. Батерията отново се държи както преди ъпдейта и си ме изкарва 3 дни!

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#47

Значи не съм си въобразил , че калибрацията помага. Аз на късмет го бях направил това, четох някъде, че след обновление (особено такова, което засяга батерията-а и двата ъпдейта на 5.1.1 в описанието са относно батерия, сигурност и обща оптимизация) се правила калибрация, която е равносилна на това, дето е в Custom Recovery-тата "Wipe Battery Stats".  И това го прави калибрацията след обновление. Въобще не знам дали е вярно и дали е така, но явно помага калибрирането.

Препоръчвам ти да спреш синхронизацията, ако не я ползваш (аз не ползвам никакви Google услуги, примерно), локационните услуги (ако също не ги ползваш, или да ги ограничиш до Network/WiFi-based),  автосканирането за безжични мрежи и Google Backup. Също и NFC. Това помага много. Разбира се, ако ползваш някое от тези (или всички), не ги барай, но ако не ти трябват-спри ги, има смисъл.

Ако някой е сложил 6-цата да сподели как му работи Smile
Аз още съм на 5.1.1 и на нещо ще си остана, но пък предполагам за другите ще е полезно. В GSMarena в коментарите чета за нисък живот на батерията след ъпдейта (дори след reset и калибрация), лагене и спиране на работата на пръстовия отпечатък.
Цитирай
#48

Мда,въобще не мисля да ъпдейтвам до 6.0 . Телефона си работи прекрасно,а от батерията съм повече от доволен. Дори мисля да спра нацяло каквито и да е ъпдейти. Имам наблюдение че в повечето случаи след ъпдейт до нов андроид, производителноста на почти всички андроид телефони,които съм имал се нарушава доста.

Samsung Galaxy A51 
Цитирай
#49

Така е, на нито един смартфон, дето си спомням да съм имал досега не съм видял хубаво от голям ъпдейт, аз на този едва се престраших да сложа двата малки от по 20mb. 6-цата обаче няма да си я сложа и ще си карам с 5.1.1, не виждам какво има толкова в 6, да пише там, че е 6, друга полза никаква. Това doze ми идва безсмилено, disable-нал съм всички приложения, дето не ползвам и всички функии, дето не ползвам така, че батерията е перфект (а тя и попринцип си е перфект).
След ъпдейт най-честите проблеми са battery drain, a за мен батерията и SAMOLED екрана са двата фактора в телефона, на които държа най-вече.
Все пак ако има обновили, да сподели мнение Smile
Цитирай
#50

Имам някакъв проблем, но не съм сигурен дали е, но ще попитам. Значи, мисля че всички знаят за Pokemon GO и че може да пускаш AR mode като хващаш покемоните, но ако нямаш gyro sensor, не може да ги видиш. Та, проверих с *#0*# и пише, че има такъв сензор, но с други приложения пише че няма. Може би е проблем на Самсунг, не знам. Ако някой знае нещо, да каже.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)