Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

какво ще стане с вътрешната памет? този ъпдейт се тегли после ти се трие всичко и се заместват системни файлове с нови,не се трупа отделно 950mb.
Цитирай
Аксесоари

If you have previously downloaded and installed a high number of applications, the available memoty spece will be further reduced.
Цитирай

Толкова памет имам с толкова риложения. [Изображение: 900a6597dfebbb5647f6b3b146b51a00.jpg][Изображение: 30f41ee8dcb4389fd044707b216db393.jpg][Изображение: 7d174543093a1d1493cc3c7955cf4d98.jpg]

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

    Здравейте, купих си нов Samsung Galaxy A510F (2016), пиша защото батерията ми пада, докато телефона ми е изключен.

     Като цяло съм доволен от модела и нямам забележки.

     Искам да разбера, дали някой е имал същото наблюдение за батерията на изключен телефон и как може да се оправи?!?

     Обаждах се на К&К сервизи, казаха ми, че не е нормално и може да има софтуерна или хардуерна грешка...


Последният случай който мога да опиша е следният:
Телефона ми остава на 13%, изключвам го и след 20 минути не мога да си го включа(батерията беше паднала, така че не можеше да се включи).
Трябва да отбележа, че тези 15 процента издържат цял ден, докато го ползвам.
Заредих го до 100% на изключен телефон - включих го и го оставих да се зареди още 10-15 минути.
Изключих го на пълна батерия и на сутринта, като го включих беше паднала с 10%...
 

 
      
 
 

 
Търся причини, обичайно ли е за А серията и заслужава ли си да го оставя на сервиз?
Видях че има теми за модела, но на въпросите и съответните теми не ми беше обърнато внимание, освен което никъде не видях конкретна тема за батерията на модела...

try -‘๑’-
Цитирай

Това с не точното отчитане на батерията е много странно за чисто нов телефон.
Относно него това със пълното зареждане на изключен телефон би трябвало да го е оправило.
Относно 10те % през нощта явно нещо  точи батерията, вариянтите са много.
Слаб обхват в района, наскоро инсталирана програма, някоя синхронизация.
Полека и систематично можеш сам да откриеш от къде идва дрейна на батерията.
Няма как някой да ти каже коя е точната причина при теб.
Аз бих оставил телефона вечерта напълно зареден и на сутринта бих погледнал в батерия,  консумация на батерията, скорошно използване за нещо съмнително, за нещо което държи телефона буден съмнително дълго време. Отделно ще допълня поста с разни функции на самия телефон, които не използвам и съм спрял и предполагам имат отношение към живота на батерията

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Извинявам се,че пиша пак.Но някой незнае ли как да махна този надпис при отключване? ,,Плъзнете екрана да отключите,,
Цитирай

В един форум мернах това.


Цитат:I solved this. There are two ways:
Method 1.go to Settings 》 Lock Screen and Security 》 Screen Lock Type and look for Option:None

Method 2. Settings 》 Accessibility 》 Direction Lock 》 Screen Lock Type and look for Option:None

Both of these will warn you about security blah blah just yes in my case it was saying it will remove fingerprint etc. I don't remember setiing one up before.
I have set up Fingerprint now it does want a second login type for when phone has been restarted or not used for 24hrs. But no more swipes!
Цитирай

Демек да махна всякакво отключване и нама да има и надпис,на galaxy A5 2015 имаше опция махане на помощен текст,а тук нищо
Цитирай

Къде му се намира на това чудо опцията reactivation lock( заключване за реактивиране).
Въобще има ли такава защита която да предпазва при кражба телефона да се нулира от рековърито и да се активира от новия "собственик".

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2016-09-01, 17:40:33)memmfis написа:  ...
Относно 10те % през нощта явно нещо  точи батерията, вариянтите са много.
Слаб обхват в района, наскоро инсталирана програма, някоя синхронизация.
Полека и систематично можеш сам да откриеш от къде идва дрейна на батерията.
Няма как някой да ти каже коя е точната причина при теб.
Аз бих оставил телефона вечерта напълно зареден и на сутринта бих погледнал в батерия,  консумация на батерията, скорошно използване за нещо съмнително, за нещо което държи телефона буден съмнително дълго време. Отделно ще допълня поста с разни функции на самия телефон, които не използвам и съм спрял и предполагам имат отношение към живота на батерията

Когато е включен нямам подозрителен дрейн.
Телефоните трябва, като ги изключиш на 100% батерия да ги включваш на 100% батерия!...

Вмъквам снимки от същото зареждане, телефона ми е съвсем изчистен от излишни приложения, инсталирал съм само вайбър, фейсбук и месинджър...
   
   
   

try -‘๑’-
Цитирай

Здравейте и аз взех един А5 2016 днес,но като чета и се чудя дали да го актуализирам.Какво е вашето мнение. И друго да ви питам,от къде да му изключа бързото зареждане.на S7 е като влезна в настройките на батерията но тук не ги виждам.
Цитирай

Ако се руутне телефона, след това има ли възможност да се премахне? Big Grin
Цитирай

Най накрая установих че,на А5 2016 не може да му се деактивира бързото зареждане.
Цитирай

(2016-09-08, 22:33:45)i770514 написа:  Най накрая установих че,на А5 2016 не може да му се деактивира бързото зареждане.

Може да се "деактивира" или да го "прекараш" образно казано.
Вместо да го зареждаш с оригиналното зарядно което е 5V/2A, зареждаш го с друго 5V/1A (от Galaxy S3) или по-слабо
както аз правя и така ще го зарежда за по-дълго време и няма да загрява телефона, което става с оригиналното зарядно.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Дайте някакво мнение за актуализацията до 6,0 Huh
Цитирай

Мой приятел ъпдейтна и резултата хич не е приятен.
Екрана е с по-бледи цветове дори в режим Cinema, батерията пада по-бързо, зарежда се по-бавно и не показва кога е зареден (винаги пише "зареждане" и няма надпис "приключено зареждане", дори цял ден да е в зарядното), има лаг в някои игри (играеше нещо футболно, но не се сещам какво беше, PES ли , FIFA ли, та сега лагва доста, преди това нямаше лаг), сензора за отпечатъци не разпознава в повечето случаи (оправя се като се изтрият всички пръсти и се сканира наново) , абе като цяло не беше приятно това, което видях. Видимите разлики бяха няколко нови иконки, разместване из настройките и други леки неща.

Аз лично стоя на 5.1.1 и не виждам смисъл да обновявам. Телефона е уникален във всяко едно отношение. Скоро дойде обновление на самия музикален плейър през Google Play (самите приложения си ги обновявам) и звука е дори още по-добър (усеща се разликата, има нови настройки на Soundalive). Не обновявай според мен и си стой на 5-цата. Така е перфект. За една цифра разлика няма смисъл.
Цитирай

Искам да попитам, дали някой ползва стъклен протектор и ако да какъв? Аз имам един ама по ъглите се събира прах, защото самият протектор е за целия екран, но не е извит на краищата и има място м/у протектора и стъклото на екрана. Някой случайно да използва протектор, който пасва с огънатото стъкло?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Благодаря ти колега за изчерпателния отговор.И аз към момента гледам че апарата се държи перфектно.Снощи го погледнах след като жена ми го е ползвала цял ден.5/10 разговора и еди два пъти му е пускала нета.Еми батерията за близо 20ч.е паднала само с 5%.Такъв телефон съм нямал.На S7 само през ноща ми пада с около 3% без пуснат нет. Smile .При положение че това му е първо зареждане.
Цитирай

Батерията е едно от хубавите неша на този телефон. Ако не си актуализирал Music App го направи от Store-ще стане Samsung Music. Само, че автоматично ще ти активира един музикален lockscreen, който е безсмилен, предвид, че и на самият lock има музикални контроли, така , че после от настройките за плейъра може да го спреш. Новия плейър е по-красив, по-подреден и с по-добър звук (нови настройки на Soundalive, забелязва се по-чистия бас на слушалки, и като цяло по-чистия звук).

Ако все пак държиш да обновиш , имай предвид написаното от мен, което съм видял на приятелски телефон. Отделно в GSMarena чета в мненията за хора със същите проблеми, че и още. Аз не бих развалил перфектния телефон в момента само за да пише някъде 6.0.1.
Да не говорим, че смисъл от такива Doze и темподобни няма , защото в Samsung 5.1.1 има App Optimization във Phone Manager-а, което върши същото и следи потреблението на приложения, изключването им и т.н. Но всеки си преценя за себе си. Аз предупреждавам, да не му секнат на някой добрите впечатления от телефона до момента.
Цитирай

(2016-09-09, 23:35:03)alisali1234 написа:  Мой приятел ъпдейтна и резултата хич не е приятен.
Екрана е с по-бледи цветове дори в режим Cinema, батерията пада по-бързо, зарежда се по-бавно и не показва кога е зареден (винаги пише "зареждане" и няма надпис "приключено зареждане", дори цял ден да е в зарядното), има лаг в някои игри (играеше нещо футболно, но не се сещам какво беше, PES ли , FIFA ли, та сега лагва доста, преди това нямаше лаг), сензора за отпечатъци не разпознава в повечето случаи (оправя се като се изтрият всички пръсти и се сканира наново) , абе като цяло не беше приятно това, което видях. Видимите разлики бяха няколко нови иконки, разместване из настройките и други леки неща.

Аз лично стоя на 5.1.1 и не виждам смисъл да обновявам. Телефона е уникален във всяко едно отношение. Скоро дойде обновление на самия музикален плейър през Google Play (самите приложения си ги обновявам) и звука е дори още по-добър (усеща се разликата, има нови настройки на Soundalive). Не обновявай според мен и си стой на 5-цата. Така е перфект. За една цифра разлика няма смисъл.
Аз го обнових до Андроид 6.0.1 и нямам горе изброените проблеми, батерията ми изкарва 4-5 дена (не играя игри). А за игри си имам 10" таблет на който си вървят всички игри.
При мен лично обновяването до Андроид 6.0.1 ми се отрази положително.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2016-09-10, 13:31:22)skysoft написа:  Аз го обнових до Андроид 6.0.1 и нямам горе изброените проблеми, батерията ми изкарва 4-5 дена (не играя игри). А за игри си имам 10" таблет на който си вървят всички игри.
При мен лично обновяването до Андроид 6.0.1 ми се отрази положително.

И аз обнових, като съм абсолютно съгласен със @skysoft.
Цитирай

Аз друго си мисля.Дали да не го обновя и ако имам проблеми,ще го занеса в сервиза,и ще им кажа че лагва блокира и др.И би следвало да му прейнсталират софтуера, и ще го върнат дефакто обратно на 5,0,2.  Между другото, някой има ли си на представа със коя версия ще ми го върнат ако го занеса.
Цитирай

Не се занимавай със сервизи! Един господ знае, коя версия, за коя държава ще ти сложат, че и накрая, и пари ще ти искат!
По принцип е по - добре да си го направиш сам. Не е толкова сложно. Само гаранцията да не замине.
Пък и като гледам, колко хора имат проблеми, по - добре не ъпдейтвай!

И само да попитам, тези които са ъпдейтнали, върнали ли сте фабрични настройки след ъпдейта?
Ако не, върнете защото по принцип андроида се бъгва, ако се ъпдейтне без фабрични.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Що да му искат пари - може да е в гаранция? И аз така мисля да направя. Ще им го занеса във Виваком за нова исталация
Цитирай

Той каза сервиз. Не е казал гаранцияз нито Виваком. Както и да е, при всички положения, няма смисъл в цялата процедура. Ще останете около 1 месец без телефон само за една инсталация. Повярвайте, ползвал съм гаранцията на Виваком...

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)