Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Извинявайте колеги че не съм споменал.Телефона е гаранционен.Взет е от голяма техно верига.
Цитирай
Аксесоари

Е, проблемите не са при всяко у-во явно. В GSMarena чета мнения на хора с различни проблеми, има и такива, дето споменават, че ъпдейта им е бил ОК, има и такива с проблеми с мрежата и губене на обхват след това. Проблемите в приятелския телефон ги споменах какви бяха, нямаше обаче губене на сигнала, какъвто се споменава от потребители в GSMA. Има и доволни. На късмет. И един reset след това, за по-сигурно. Всеки си преценя дали да ъпдейтне и дали ще има времето после да се занимава да връща стария софтуер, ако 6 не му хареса, да прави пак настройки и да тегли. Всеки с преценката си.
Цитирай

(2016-09-10, 21:41:36)alisali1234 написа:  Е, проблемите не са при всяко у-во явно. В GSMarena чета мнения на хора с различни проблеми, има и такива, дето споменават, че ъпдейта им е бил ОК, има и такива с проблеми с мрежата и губене на обхват след това. Проблемите в приятелския телефон ги споменах какви бяха, нямаше обаче губене на сигнала, какъвто се споменава от потребители в GSMA. Има и доволни. На късмет. И един reset след това, за по-сигурно. Всеки си преценя дали да ъпдейтне и дали ще има времето после да се занимава да връща стария софтуер, ако 6 не му хареса, да прави пак настройки и да тегли. Всеки с преценката си.

При мен ъпдейтът е добре. Имам само един бъг, който е когато цъкна бутона за скорошни приложения и като се отворят много приложения и не мога да ги swipe-на за да ги махна и трябва да цъкна затвори всички за да се махнат. Появява се рядко и най-вероятно ще се оправи след някой ъпдейт. Иначе телефонът за мене е същият както си беше с 5.1.1.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Този телефон има ли OTG/MHL support ?
Цитирай

(2016-09-12, 16:21:24)aladin написа:  Този телефон има ли OTG/MHL support ?

OTG - да
MHL - Нямам идея, пробвай и кажи.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

Няма MHL. OTG - тествано и работи.
Цитирай

(2016-09-09, 23:42:12)TheLiquidGuy написа:  Искам да попитам, дали някой ползва стъклен протектор и ако да какъв? Аз имам един ама по ъглите се събира прах, защото самият протектор е за целия екран, но не е извит на краищата и има място м/у протектора и стъклото на екрана. Някой случайно да използва протектор, който пасва с огънатото стъкло?



Измежду многото места на които попитах за протектори и нямаше,
попаднах на един малък локален магазин с две много компетентни девойки,
които ме предупредиха за стъкленият дисплей.

Предложиха ми силиконов който отговаря на ударната издръжливост на стъкленият и тънкостта на прозрачният,
няма проблеми с ръбовете, потърси си такъв Wink

try -‘๑’-
Цитирай

.png 20160913_155031.png Размер: 53.58 KB  Сваляния: 55
Не мога да достигна в менюто до историята на батерията (там където показва колко и кога е бил буден, GPS, WiFi и мрежата са били включени). Преди се достигаше като се кликне на зелената графика на батерията, сега не става нищо. Всъщност не помня и дали преди ъпдейта до android6 можеше. И при вас ли е така или проблема е при мен. Имам и А5 2015 с ъпдейт до 6, но при него си влиза без проблем.
За това от дясно на снинката става въпрос.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Аз съм с 5,1 и аз не мога да достигна,явно е премахнато като опция.
Цитирай

Предполагам, че в някое приложение за батерии е възможно да я има тази опция която те интересува.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Ясно. Явно е премахната за модела.
Просто да видя дали спи нормално или се буди често. ? Иначе беше удобна екстра за проследяване на качеството на мрежите, събуждането и като цяло разхода на батерията. Иначе батерията си е екстра.
И нещо друго. Досега на всичките си телефони съм деинсталирал приложенията, които не ползвам, а които не могат да се премахнат съм забранявал. Същото направих и сега. 
В опции за разработчици, изпълняващи се услуги се появяват интересни приложения които хабят ресурс. Погледнете си ги и дактивирайте ненужните.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

(2016-09-09, 23:35:03)alisali1234 написа:  Мой приятел ъпдейтна и резултата хич не е приятен.
Екрана е с по-бледи цветове дори в режим Cinema, батерията пада по-бързо, зарежда се по-бавно и не показва кога е зареден (винаги пише "зареждане" и няма надпис "приключено зареждане", дори цял ден да е в зарядното), има лаг в някои игри (играеше нещо футболно, но не се сещам какво беше, PES ли , FIFA ли, та сега лагва доста, преди това нямаше лаг), сензора за отпечатъци не разпознава в повечето случаи (оправя се като се изтрият всички пръсти и се сканира наново) , абе като цяло не беше приятно това, което видях. Видимите разлики бяха няколко нови иконки, разместване из настройките и други леки неща.

Аз лично стоя на 5.1.1 и не виждам смисъл да обновявам. Телефона е уникален във всяко едно отношение. Скоро дойде обновление на самия музикален плейър през Google Play (самите приложения си ги обновявам) и звука е дори още по-добър (усеща се разликата, има нови настройки на Soundalive). Не обновявай според мен и си стой на 5-цата. Така е перфект. За една цифра разлика няма смисъл.
Здравей,
извинявай,че ти пиша тук но доволен ли си от звука през слушалките,когато слушаш музика,защото аз не.Може би само аз имам този проблем,тоест звукът е отвратителен на предпоследното и последното стъпало.
Цитирай

И в GSMArena четох за този проблем. С 6.0.1 ли си, щото проблема на някои се с появил след Marshmallow?

Аз си с 5.1.1 и звука е уникален, и през слушалки, и всякак. Пробвай с друг плейър като Poweramp или Jetaudio със собствени еквалайзери, и ако пак е така, не знам. Или е хардуерно, или софтуерно. Ако си на 6.0.1 върни на 5.1.1
При мен проблем с каквото и да е няма.
Цитирай

Още нов като го взех на следващия ден раших да слушам музика,тогава бях с андроид 5.1.1,но проблема си беше същия.Надявах се,след апдейт до 6.0.1 и музикалния плейър да се оправи,но уви все си е същото.
Цитирай

Вероятно е хардуерно. Пробвай с Jetaudio и Poweramp, и ако пак е така го върни , в случай, че има гаранция. Има смисъл да чакаш - телефона свири уникално добре, слушалките в комплекта определено са на ниво. Не са High-End, но наистина си заслужава. Дори слушалки за 2 лв. звучат прилично на този телефон. Толкова добро и изчистено audio в телефон не бях чувал от iPhone 3GS/4.
Цитирай

Пробвал съм с всякакви плеъри,дори и тези които спомена проблема си остава.Вероятно е хардуерен, но има малко съмнение за софтуерен защото в повечето случаи,когато слушам музика през слушалките звукът е задоволителен до тогава докато получа някаква нотофикация,обаждане или го спра за малко и го пусна отново.
Цитирай

Удари един reset за всеки случай, ама предполагам вече си го правил, така, че не знам и аз...

Според мен, ако има гаранция се възползвай. Щом и на 5.1.1 , и на 6.0.1 ти го прави , и ако и reset не помага, значи е хардуерно.
Цитирай

Ако искам да се върна на 5.1.1, трябва ли да имам 4-файлов стоков РОМ и пит файл за да мога да се върна успешно? Аз намерих 4 файлов РОМ и с тези 4 файла идва и един пит файл. Не мисля да се връщам на 5.1.1, но ако реша искам да знам как да го направя. Мисля, че може и с Smart Switch, ама там е много работа.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2016-09-18, 21:09:07)TheLiquidGuy написа:  Ако искам да се върна на 5.1.1, трябва ли да имам 4-файлов стоков РОМ и пит файл за да мога да се върна успешно? Аз намерих 4 файлов РОМ и с тези 4 файла идва и един пит файл. Не мисля да се връщам на 5.1.1, но ако реша искам да знам как да го направя. Мисля, че може и с Smart Switch, ама там е много работа.

Пит файл не ти е необходим. Слагаш четирите файла в Один и не забравяй да маркираш опцията "Phone bootloader update". Изпробвано е и работи на 100 процента.
Цитирай

        Здравейте. От една седмица съм притежател на  А5 2016 и телефефончето е супер, но тази батерия......
С андроид 6.0.1 съм не знам дали причината идва от там. Вчера вечерта заредих телефона до 100%. Днес сутринта е паднал до 80%. 20% надолу без телефона да бъде ползван. Погледнах консумацията на батерия и най много батерия дърпа екрана, при положение че не е използван. Ще прикача снимки. Много ви моля за съвет как да се справя с проблема, че започвам да се отчайвам.
Цитирай

Върни до 5.1.1 и не ъпдейтвай повече, от опциите направо му спри известията за ъпдейти. Просто сложи 5.1.1 и ще видиш и почувстваш друго у-во... батерията е уникат и е от силните страни на този апарат, за жалост прецакани яко с един ъпдейт до 6. Върни на 5 и ще видиш за какво ти говоря.
Цитирай

Незнам как да върна до 5.1.1 а и не се наемам да го направя сама. Ако някой знае решение на проблема мш, моля нека сподели. 
Ако има някой, който знае как се връща до 5.1.1 в София или Велико Търново ще му бъда изключително благодарна ако се отзове и ми помогне
Хубав ден! Smile
Цитирай

Връщането става лесно с Odin и 4-ри файлов ром. Аз също го върнах на 5.1.1 заради батерията. Имай предвид, че ще ти се изтрие всичко от телефона. Самата процедура трае около 10 минути със зареждането на телефона. Аз лично използвах 4-файловия ром от тази тема http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=720519. Там може да намериш и подробна информация как става самото флашване. Да не те притеснява, че рома е за Русия, гаранцията ти ще важи. Ако нещо те притеснява, пиши, от София съм и бих могъл да помогна.
Цитирай

Снимките и клиповете от този телефон къде се падат като качество- S5, S6, S7. Или е далеч от тях като качество?
Цитирай

Tук може да прочетеш и сравниш А5 и S6 http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a...1369p8.php

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)