Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Albosh75, писах ти на лично за малко помощ... ще се радвам ако отговориш  Smile
Цитирай
Аксесоари

Колеги от вчера съм собственик на Samsung Galaxy A5 2016 Gold .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Честито, да си го ползващ с кеф и да не ти създава проблеми.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Днес пробвах да върна до 5.1.1, ама нещо не ми се получи. Сложих 4-файловия РОМ и маркирах Phone Bootloader Update и след 2 секунди изписва, че е failed и изписва нещо такова в червено sw rev check binary 3 software 2 (нещо такова), и спира и нищо не става. Пробвах с Smart Switch да инсталирам уж най-новата версия за моя регион, т.е. българския 6.0.1 тегли и като започне инсталирането пак дава тази грешка в download mode. Ако някой е успял да се върне на 5.1.1, моля да сподели. Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2016-10-07, 21:29:35)TheLiquidGuy написа:  Днес пробвах да върна до 5.1.1, ама нещо не ми се получи. Сложих 4-файловия РОМ и маркирах Phone Bootloader Update и след 2 секунди изписва, че е failed и изписва нещо такова в червено sw rev check binary 3 software 2 (нещо такова), и спира и нищо не става. Пробвах с Smart Switch да инсталирам уж най-новата версия за моя регион, т.е. българския 6.0.1 тегли и като започне инсталирането пак дава тази грешка в download mode. Ако някой е успял да се върне на 5.1.1, моля да сподели. Благодаря предварително!
Някой? Не че имам проблеми, обаче анимациите не ми харесват, плюс това не да толкова плавни, колкото бяха преди това.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2016-10-10, 16:12:54)TheLiquidGuy написа:  Някой? Не че имам проблеми, обаче анимациите не ми харесват, плюс това не да толкова плавни, колкото бяха преди това.  

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Преди 2-3 дни мина нов ъпдейт на A510FOXY3BPI2 от септември месец, явно сменя бутлоудера, защото опита за даунгрейд води до брик на телефона. Преди това аз лично бях свалял от 6.0.1 билд август на 5.11 но с новия билд от септември месец това е невъзможно вече. Вчера пробвах 5.11 и 6.0.1 август билд но резултата е брик на телефона, също така пробвах с едно файлов и четири файлови ромове но винаги се стига до брик. Единствено може да се сложи и няма проблем 6.0.1 септември, сега съм с руски билд 6.0.1 защото в sammobile.com няма български 6.0.1 септември.
Успех.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2016-10-10, 17:13:26)Mikk написа:  Преди 2-3 дни мина нов ъпдейт на A510FOXY3BPI2 от септември месец, явно сменя бутлоудера, защото опита за даунгрейд води до брик на телефона. Преди това аз лично бях свалял от 6.0.1 билд август на 5.11 но с новия билд от септември месец това е невъзможно вече. Вчера пробвах 5.11 и 6.0.1 август билд но резултата е брик на телефона, също така пробвах с едно файлов и четири файлови ромове но винаги се стига до брик. Единствено може да се сложи и няма проблем 6.0.1 септември, сега съм с руски билд 6.0.1 защото в sammobile.com няма български 6.0.1 септември.
Успех.
Аз също съм на руския 6.0.1. Последният ъпдейт, който дойде беше преди 10 дена (този, за който споменаваш). Еми, ще си стоя на 6.0.1, аз нямам проблеми, освен анимациите де, така че всичко е наред. Иначе ако намеря начин да се върна на 5.1.1, ще го направя. Анимациите карат телефона, да изглежда бавен, макар че не е така.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Влез в Developer Options и си забързай анимациите или ги спри напълно.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

След преглед на всичко на пазара се спирам на А5 (2016). Имам питане само относно светлинния индикатор разбрах, че липсва такъв. Има ли някаква алтернатива за това?
Цитирай

Има приложения в маркета които известяват чрез дисплея за различни събития по твой избор за приложения и време на известяването. Предимството на амолед дисплея е че можеш да настроиш фона да е черен и не се хаби енергия. Светят само пикселите за известието т.е надписа.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=85427

Иначе в самия телефон има опции за избор на известяване със звук и/или вибрация за пропуснати събития. Отново можеш да избираш от кои приложения искаш да ти сигнализира както и периода на известяване.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Мерси за отговора
Цитирай

А къде се намира тази опция за известяване със звук?
Цитирай

(2016-10-12, 20:30:09)i770514 написа:  А къде се намира тази опция за известяване със звук?
В достъпност напомняне за известие


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei p10 lite 
Цитирай

Някой има ли си идея как да махна call и camera shortucts от lockscreen?
Няма опция за shorcuts като влезеш в lockscreen options... а ме дразнят и искам да ги разкарам и двете неща от там. Особено това за камерата - който набара телефона и веднага в камерата...
Цитирай

(2016-10-23, 11:28:25)alisali1234 написа:  Някой има ли си идея как да махна call и camera shortucts от lockscreen?
Няма опция за shorcuts като влезеш в lockscreen options... а ме дразнят и искам да ги разкарам и двете неща от там. Особено това за камерата - който набара телефона и веднага в камерата...

Заключен екран и защита/ преки пътища за приложения и информация/Пряк път на приложение - избираш ляв и отгоре махаш отметката на включеното същото и за десния.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

https://www.cnet.com/how-to/change-the-g...ually-use/

Като това, нали?

Обаче нямам такава опция. Влизам точно там, но имам само Dual Clock, Owner Information и Weather.
Цитирай

(2016-10-23, 13:09:28)alisali1234 написа:  https://www.cnet.com/how-to/change-the-g...ually-use/

Като това, нали?

Обаче нямам такава опция. Влизам точно там, но имам само Dual Clock, Owner Information и Weather.

Да, същото е. Сигурно на 5.1.1 го няма. Разгледай настройките може да е на някое друго място.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Никъде го няма, разглеждал съм много пъти. Много ме дразни тая камера там, то просто не може който набара телефона да не почне да се селфи с него... айде за call app не съм толкова, но тая камера искам да я разкарам от там...

Четох някъде за бъг, че я няма настройката, ако е активирано пръстово заключване - е, махнах го, няма резултат. Опция липсва...

Прекия път всъщност е полезен и не ми пречи, просто ме дразни, че който види телефона, като разбере, че не може да го отключи почва да се селфи...дразнеща работа.
Цитирай

Здравейте, бърз въпрос към  собствениците на  А5! В момента съм със Samsung note 3. Смятам, че е време за нов телефон. Вчера бяха в офис на Теленор, насочил съм се към Samsung s7 edge, също загледах Iphone 6s. След доста разглеждане на въпросните телефони ми хвана окото и Samsung a5, не можах да повярвам, че не мога да намеря разлика между дисплея му с този на edge! Много се зачудих дали да избързвам с покупката на по-скъп телефон. Въпроса ми е дали е по- добър от сегашния ми телефон и дали си заслужава смяната на Note 3  с А5?
Цитирай

Samsung Galaxy A5 2016 си е много добър телефон за парите си, но не може да се сравнява с Samsung Galaxy S7 Edge , та по-добре S7 Edge иначе ако не искаш да даваш толкова много пари и A5 2016 ще ти свърши работа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2016-10-23, 12:52:24)TheLiquidGuy написа:  Заключен екран и защита/ преки пътища за приложения и информация/Пряк път на приложение - избираш ляв и отгоре махаш отметката на включеното същото и за десния.

Ето как става изключването на преките пътища на заключен екран


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei p10 lite 
Цитирай

Вместо "пряк път на приложение" имам опция за време, това е проблема...
Цитирай

Бъркаш, дисплеят на S7 е много по-добър от А5 . Прави уникално бяло и т.н.
Цитирай

Нормално, къде е midrange, къде е high-end... въпреки,че цветово A5-6 покрива цветовата гама на 100% и контраст - перфект (0% - infinity). Но съм съгласен за бялото - като наклониш леко сивее, но ако гледаш направо няма такова нещо. При S7 ъгъла на видимост е по-добър острани, бялото си остава бяло. Но пак казвам, затова е и high-end.

A за тия шорткъти нямам опцията - Weather и това си е. На мой приятел на съшия тел. я има опцията, защо само при мен вместо Shortcuts има опция Weather не ми е ясно...

Ще си стоя с тях. К'во пък... Big Grin Big Grin Big Grin

Обаче е голям кефа - някой ти взима телефона, опитва се да го отвори, плъзга наляво-надясно, не успява, и като го е срам да поиска да му кажеш кода или да си сложиш пръста вижда единственото нещо, което може да прави с телефона - да се селфи. И почва. И после само трия малоумните им изражения. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

Горд собственик на А5 2016 gold, андроид 6.0.1 фабричен. Много добър телефон за парите сигурно е най- доброто. Никакви проблеми с андроид 6.0.1 !!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)