Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

Честито и със здраве да си го ползваш.Фабрично ли ти дойде с 6.0 или ти го ъпдейтна?
Цитирай
Аксесоари

Забелязвам една разлика в анимациите м/у 5.1.1 и 6.0.1 - при 5-цата са бързи и плавни, докато при 6-цата са лагващи и бавни, без телефона да е бавен привидно го карат да прилича на такъв. Не знам дали при всеки е така, но много ми е бие на очи.
Цитирай

Който е със андроид 6 може да си сложи програмата на самсунг Good Lock. По принцип тя е налична само за някои устройства (по-висок клас от нашите) и дамо за някои държави в Galaxy apps. С нея могат да се управляват шорткътите на заключения екран, може да се сменя часовника на заключен екран, да се слага уоджет на заключен екран, чветовете и текста на шорткът менюто а самото то е с повече опции. Ето от тук http://www.apkmirror.com/apk/samsung-ele...-download/
Цитирай

(2016-10-27, 10:19:35)alisali1234 написа:  Забелязвам една разлика в анимациите м/у 5.1.1 и 6.0.1 - при 5-цата са бързи и плавни, докато при 6-цата са лагващи и бавни, без телефона да е бавен привидно го карат да прилича на такъв. Не знам дали при всеки е така, но много ми е бие на очи.
На мене ми е точно такъв проблема. Това е единствения ми проблем с 6.0.1.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2016-10-27, 10:22:22)anonim4o написа:  Който е със андроид 6  може да си сложи програмата на самсунг Good Lock. По принцип тя е налична само за някои устройства (по-висок клас от нашите) и дамо за някои държави в Galaxy apps. С нея могат да се управляват шорткътите на заключения екран, може да се сменя часовника на заключен екран, да се слага уоджет на заключен екран, чветовете и текста на шорткът менюто а самото то е с повече опции. Ето от тук  http://www.apkmirror.com/apk/samsung-ele...-download/

Пробвах го доста е интересно....

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай

Здравейте колеги!
Голяма греда от 3 дена помогнете!?
С последнят ъпдет на 6.0.1 съм искам да се върна на последната 5ца за БГ A510FXXS2APE2_A510FOXX2APC1_A510FXXS2APE1_HOME
но один почва да зарежда и ми дава FAIL даже последния път го омазах влезе в някакъв режим ,че с Киес го оправих.
Сега дръпнах едно Андро 5 руско (A510FXXU1APA3_OXE1AOL3_Russia_v5.1.1_Repair_Firmware) който е с 4те файла ( AP , BL , CP , CSC ) и пак греда НЕ стана пак FAIL.
Одина който винаги съм ползвал е Odin3_v3.10.6 и Odin3-v1.85
Имам драйвери на самсунг всичко е ок , намира ми ком порта и БАМ- Греда.
A преди с Один съм флашвал над 200 пъти други апарати...
С тоя защо се получава така колеги? Искам си Андро 5 пак ? Sad

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

Може проблема да е във файловете които теглиш, от кой сайт ги теглиш, официалния ли ? Ако е от друг може и да не са стоковите.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Ползвам http://www.sammobile.com/firmwares/ от 10 години . Българския 5 от там го дръпнах.
Но той е само 1 файл.
А руския с 4те файла от един руски форум.
Но и двата не стават?
Ако някой го е връщал да каже с кое и как и да даде линкове?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

(2016-10-26, 19:41:07)i770514 написа:  Честито и със здраве да си го ползваш.Фабрично ли ти дойде с 6.0 или ти го ъпдейтна?

Мерси колега и да фабрично запечатана кутия не отваряна така си дойде с андро 6. Само някъв малък ъпдейт направих след това.
Цитирай

Още от началото когато съм с телефона и си инсталирах приложенията, които ми трябват, Snapchat ми дава, че имам 1 известие, или по точно седи 1 оранжаво кръгче и в него пише 1 Big Grin но като отворя приложението и го затворa винаги си седи, трих приложението пак го теглих и се си седи та как да го махна това известие.

Някой с идея по въпроса? Cool Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Та пак, някой с идея по въпроса?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някакъв ъпдейт ми дойде днес,някой знае ли какво оправя или разваля Big Grin
Цитирай

Месечният секюрити ъпдейт за октомври - A510FXXS3BPJA.Кръпки за сигурността на гугъл и самсунг.Реално няма нищо ново като функции.

п.п. Така се надявам да получим always on display с оглед на това ,че нямаме led индикатор.Така също да върнат haptic feedback като функция.И не на последно място ъпдейт на Touch wiz до прословутия Grace UX във Note 7 и А8 2016.
Цитирай

@George_79 съмнява ме да получим Always on display , но ще е добре да стане, иначе и аз получих ъпдейта преди 2 дни.
И пак да питам някой с решение как да махна известието от Snapchat .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

@hazART  
-не ползвам snapchat,но провери дали някой да не те е добавил (It could be that someone new added you. in that case you just have to scroll all the way to the right to see it then it'll go away. )
-друг вариант е да изчистиш комуникациите и разговорите (There is an option that says "clear conversations" and then choose the one that is causing the red notification.)
Ако не помогне,изтрии кеша и данните на приложенито и пробвай пак.Това успях да намеря само Undecided
Цитирай

Да и аз това се съмнявах да ме не е добавил някой, ама не е и изтрих Snapchat после пак го изтеглих и 1 и също, то ми не е проблем, но просто е дразнещо като знаеш, че няма известие и седи все 1 има Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Някой знае ли има ли начин да се спре зареждането при USB връзка с компютър?
Не искам да зарежда от него, имал съм такава опция на една стара Xperia,
но не намирам такава тук. Някакви идеи?
Цитирай

Така, престраших се и обнових до 6.0.1 (А5 2016).

Впечатление - всичко е ОК. Никакви проблеми или бъгове, освен един с датата, но той е само при турския език. При английския датата си е на мястото, но това не е кой знае какъв кусур. При iOS8 също има такъв бъг с турския език и текста на калкуатора

Всичко е много плавно, дори по-бързо и леко, ОК си е телефона. Не съм си играл с никакви reset-и, чисто си го обнових и проблем няма. Мина ми страха Big Grin

Най-хубавото на ъпдейта е екрана при слънце вече не избледнява - преди като вдигаше яркоста на слънце избледняваха самите цветове, не бяха толкова наситени (иначе пак се виждаше). С 6.0.1 няма избледняване, свети и дори светна малко повече веднага след ъпдейта. Никакви избледнявания, на слънце е също толкова ярък, контрастен и наситен, както в тъмно.
Другото е и бързината - определено multitasking-а е подобрен, бързината при app switch е по-голяма.
Откъм батерия ми се вижда същото - издържа си.

Това е бъга с датата:

[Изображение: 15128569_1175795039152425_1897802213_n.p...e=58313B20]
Цитирай

Имаш ли забавяне при анимациите?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Не, никакво, точно това ме учуди. Всичко е мега плавно, моментно и бързо. Не го очаквах.
Цитирай

Хора в developer options можете да забързате или спрете анимациите... За кои път го пиша, никой не се усеща...

Sent from my Moto G using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Не искам да спирам анимациите. Прави телефона хипер дървен!
alisali1234 колко приложения имаш инсталирани и какви са те?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

[Изображение: 15139530_1175872952477967_1520761927_n.p...e=58322F4B]

[Изображение: 15139432_1175873002477962_1452649812_n.p...e=58313D83]

Това са приложенията.

Не знам за забавяне на анимация, при мен е супер гладко, гледах в Youtube сума лагове, затова ме и беше страх донякъде, но не - всичко е мега добре. Това с екрана ме кефи най-много - директно на слънце и цвета е същия, не както при 5.1 да избледнява.
Само това с датата леко ме дразни, но карай....
Цитирай

(2016-11-18, 16:34:28)alisali1234 написа:  [Изображение: 15139530_1175872952477967_1520761927_n.p...e=58322F4B]

[Изображение: 15139432_1175873002477962_1452649812_n.p...e=58313D83]

Това са приложенията.

Не знам за забавяне на анимация, при мен е супер гладко, гледах в Youtube сума лагове, затова ме и беше страх донякъде, но не - всичко е мега добре. Това с екрана ме кефи най-много - директно на слънце и цвета е същия, не както при 5.1 да избледнява.
Само това с датата леко ме дразни, но карай....
Пфф не знам... Това с анимациите мен започна много яко да ме дразни. 15 ъпдейта имаше и никви подобрения. Само дменят датата на месечните пачове за защита. Аз нямам много приложения, и всички, които не ми трябват съм ги деактивирал.[Изображение: 1477a93f192d90559bed3554b9afcb83.jpg][Изображение: 70d97f36e83f4c2e20676e86a58b61bc.jpg]

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

Samsung Pay аз защо го нямам....

А телефона ти да не е SD версията, а не тази с Exynos? За нашия регион имали samsung pay, при мен няма такава иконка...>
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)