Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръчайте Android телефон на който мога да разчитам!
#1

Здравейте до преди няколко години използвах Android телефони, но ме разочароваха и преминах на Windows. Андроидите постоянно забиваха, не можех да приемам повиквания, не ми звънеше алармата сутрин. Използвал съм Samsung Galaxy Ace2 от което бях сравнително доволен, докато андроида не остаря, после минах на LG G2 Mini което беше пълен провал и ме подтикна да мина на Windows. Купих си Lumia 735 който се оказа много добър телефон докато беше с Windows 8.1, откакто ъпдейтнах към Windows 10 имам постоянно проблеми със забиване. Мога да се върна към 8.1 но липсата на елементарни неща в тази версия и общата липса и слаби приложения ме карат да изоставя windosw-a.

Та препоръчайте ми телефон, на който ОС не започва да забива след 1 месец, не се налага да проверявам телефона през 15 мин дали е забил и не се налага да го рестартирам постоянно заради забивания, трябва ми телефона на който мога да разчитам че като ми звъннат ще ме намерят и че сутрин няма да се успя за работа!
Телефона го използвам само за разговори, сърфиране, фейсбук, вайбър, за снимане и понякога за навигация. Не играя игри, не гледам филми, не инсталирам всякакви приложения.

- Предпочитам компактни телефони до 4,7";
- не ме интересуват топ хардуер, ИНТЕРЕСУВА МЕ СТАБИЛНА ОС!!! 
- добра камера
-да е под 800лв. защото ако минава тази цена предпочитам да си купя Iphone SE

Накратко трябва ми телефон за нормална употреба и пак повтарям на който може да се разчита!
А да видим сега какво ще ми препоръчате или направо да си поръчвам Iphone SE
Цитирай
Аксесоари
#2

Поръчвай айфона направо!
Няма Андроид телефон, който да не забива поне по 4 пъти на ден. Това е минимумът, заложен от Гугъл, като се адмирират усилията на производителите да достигнат поне 6 пъти на денонощие.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

@ferrarko, да, мисля, че Xiaomi MI4 ще ти свърши добра работа в този план, само малко е по-голям.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#4

Щом изискванията ти за размер се ограничават до 4,7, освен Iphone, друга алтернатива няма. Ако се прежалиш и увеличиш малко размера, бих ти препоръчал телефоните Nexus - андроид, който не забива.
Цитирай
#5

@ferrarko, но ако толкова държиш на  сантиметрите, може и Motorola Moto X XT1052 да си вземеш, точно толкова му е размера.

 
Цитирай
#6

Пффф, нещата вървят към айфон. Никога не съм предполагал, че ще се стигне до момент в който ще дам 900+ лв. за телефон и то, за да не забива и да е стабилен като старите телефони с копчета !!! Винаги съм си купувал телефони до 400лв и съм мислил че няма да мина тази граница.
Моделите които ми предлагате са от преди 2г. което при Андроид не знам колко е удачно. 

Какво ще ми кажете за Sony Xperia Z5 compact? Как се справя Sony със стабилността на андроида?(ма времето имах Sony-Ericsson и бях МНОГО ДОВОЛЕН, заради този телефон си купих SMART TV- LCD SONY и изобщо НЕ СЪМ ОЧАРОВАН)!

Много ми хвалят моделите на Huawei и Lenovo, много били стабилни ,само дето основно са 5"+ , а Lenovo май всичките са дуал сим !?
Цитирай
#7

Lenovo и Huawei стабилни... Xperiite нещо прегряват много и трябва да чакаш да се охладят. Ако искаш стабилна ос - ios Smile
Nexus 5x погледна ли ? От андроидите са най-стабилни според мен.
Цитирай
#8

@ferrarko, "пфф-то" го остави за себе си - ще ти потрябва. Вземи тогава пак и си прочети изискванията за телефона, който мислиш, че търсиш. Искаш сега да си намериш телефон с размер  4,7', пък и да е произведен тази година и сигурно и да е с последната версия на ОС? Ами няма такъв - всичко което излиза сега или е излязло преди 2-3 месеца подлежи на оптимизация, костомизация и промени за да работи след това, както ти искаш да работи, а това изисква и време, както едва ли ще намериш телефон от 2016 с такива параметри. Така че си взимаш такъв, ако искаш да е актуален към днешния ден и търпиш известни неудобства и бъгове или си взимаш такъв, който е излязъл преди година или две и на който се предполага, че всичко е оптимизирано и работи към този момент без забивания според твоите изисквания. И точно затова ти се предлагат, нищо че моделът е от преди 1-2 години. Изборът си е лично твой!

 
Цитирай
#9

Търсиш Нексуса.
Относно екрана- силно вярвам, че като свикнеш с 5+ инча дисплей, после ще се чудиш как си живял с по- малко. Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#10

Идол 3 мини е 4.7 и съм много доволен малък компактен и доста добре се справя с всичко в момента чакаме 6.0 ъпдейта и телефона става звяр на антуту вадя 40к до 45к което за телефон от този клас си е перфектно не ми забива само малко се затопля при продължителна игра на някоя тежка игра, но си е стабилна машинка дори и ще спестиш пари

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#11

Още един глас за Алкатела.
Цитирай
#12

Още 1 глас за Алкатела

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Moto g или Samsung A5 2016

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#14

Автора на темата е време да се премести във средата на 2016 и да се огледа какво предлагат производителите.Само не знам защо си мислиш,че като е 4,7" той е точно 4,7"?Та той може да е във обвивка на 5,2" и да е със 4,7" дисплей.Препоръчвам ти да си вземеш Nexus 5X и да се насладиш на Андроид без проблеми.Със размера ще свикнеш почти 100% съм убеден.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

(2016-06-28, 08:21:13)vesoisthebest написа:  Автора на темата е време да се премести във средата на 2016 и да се огледа какво предлагат производителите.Само не знам защо си мислиш,че като е 4,7" той е точно 4,7"?Та той може да е във обвивка на 5,2" и да е със 4,7" дисплей.Препоръчвам ти да си вземеш Nexus 5X и да се насладиш на Андроид без проблеми.Със размера ще свикнеш почти 100% съм убеден.

+1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)