Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпгред от Nexus 4 на А5 2016
#1

Здравейте! Настоящият ми телефон Nexus 4 ми служи вярно вече няколко години, но е време да го пенсионирам Smile
Започна да се разваля постепенно: бутоните понякога не отчитат, забива и трябва да се рестартира, губи звук при разговори, пука като включа камерата, usb буксата се поразби  и други дребни забележки.
Не на последно място - вече ми омръзна чистият Андроид и дисплеят (4.7 инча) ми омаля.
Бюджет около 600лв.

По принцип за тези пари има доста добри телефони - Nexus 5x, LG G4 са доста препоръчвани в този форум, но аз държа на следното:
- да не е изработен от пластмаса
- да не е с нестандартна форма (извит, гърбав и т.н.)
- добра батерия
- слот за карта памет
- да става за игри
- камерата не ме интересува много - доволен съм и на 8MP Smile

След много ровене из форума и гледане на ревюта в youtube, реших че телефонът който е за мен е Galaxy A5 2016.
Нарочно пускам темата точно в този раздел, защото вече съм решил телефонът да е този. 
Обаче имам няколко въпроса относно телефона:

Единственият минус може би за момента е произведителноста при игрите, но като цяло чета смесени мнения.
До колкото разбирам версията с Exynos (8 ядра по 1.6GHz), която се продава тук, е ОК при игрите, нали така?
По принцип играя 2Д игри, но пък натоварватщи процесора доста (tower defence и подобни с много елементи рендвани наведнъж). 
В момента нексуса се справя отлично (дори и с 3Д игри), а той е 4 ядра по 1.5GHz, обаче грее - не дава да го докоснеш. Темепературата на батерията ми стига 50 градуса.
Как стоят тези неща при А5? 

Друго нещо което ми направи лошо впечатление е мултитасинга - в едно видео показаха как след като бъдат отворени 3-4 програми, телефона започва да ги затваря, ако се отвори нещо друго. Наистина ли е така? Не че ми пречи много, но ми е чудно след като на Нексуса нямам такива проблеми - мога да отворя 3-4 игри и още толкова програми и няма проблем да превключвам между тях. 

Това се сещам за сега.
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам го от началото на годината и съм много доволен за парите които го взех, но това е мое мнение.
Телефона е много добър, няма да сгрешиш ако решиш да си го вземеш.
Но последното решение е твое.

П.П. Виж в тази тема дискутираме точно този модел:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84594

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#3

За А5 2016 ако става въпрос-на едно ми стоят Skype, Messenger и NFS No Limits (само тя яде над 700MB RAM) и телефона грам не лагва, съобщенията от Skype и Face си идват веднага и дори пиша докато играя. Никакви проблеми няма и няма такива затваряния, напротив-в тази ценова категория multitasking-а е перфектен. А5 2016 е перфектен избор.
Цитирай
#4

Ето това говорех за мултитаскинга:

https://youtu.be/i7MnuUe7ERg?t=7m8s

Наистина ли е толкова зле?
Цитирай
#5

Ако държиш за батерия и игри vibe p1 е твоят тел,аз бях с нексус 4 също преди да мина на по малкия p1m и за сега съм много доволен,но подръжката им е малко калпава...Големия е с андро 6 ако те вълнуват ъпдейтите..

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#6

Lenovo е кошмар, ужас, пък ако случайно случиш на нещо хубаво, то ще дойде ъпдейт, и като приемеш ще осереш телефона. Далеч от тия насрарани lenovo, това само на свекърва бих го препоръчвал. Ниските им цени има защо да са ниски, направо даже са високи.
А5 е супер и това от клипа го няма реално-аз съм с този телефон и играя и чатя едновременно. Батерията държи здраво, екрана е перфектен. Гейминга е супер за тази цена-на средни настройки се играят без грам лаг всякакви игри, при все,че е 1080p.
От леново далеч.
Цитирай
#7

Ти още малко и инфаркт ще получиш...спокойно аз съм вече близо 8 месеца и имаше проблем със спането само при мен..то кой телефон няма ядове в днешно време,пък този умрял самсунг 1 час игра и ще умре Smile човека иска с по голяма батерия и да играе игри,което не се връзва със самсунга.Друг вариянт е нещо с остатъчна гаранция има една z3 за 400 кинта във форума,която е добре ако е читава...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#8

Не гледай сухо на mAh, Samsung-а държи много здраво, а при игрите е перфект (Exynos варианта, който се продава тук, иначе съм чел някакви оплаквания от този със Snapdragon , ама той не се и продава официално в БГ).
А от леново вярно мога да получа инфаркт.
Цитирай
#9

Може аз пък съм много доволен,като цяло с изключение на тея ъпдейти..7 часа дисплей със игри,като клаш оф кланс и мортал комбат самито ще умре далеч по рано.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#10

6:30 ч. съм направил от 87% до 5% (когато само си сваля яркост). Дали ще умре...? Big Grin Big Grin Big Grin
Lenovo и Samsung в едно изречение при смартфоните ми идва смешно (поне за мен-лично мнение). Иначе при лаптопите е друго положението (имах Lenovo гейминг серия лаптоп, обожавах самоизгазващата се екранна подсветка когато му кефне , дефектиния тъчпад, хард диска с лоши сектори на 6 месец, екрана, дето като види слънце не можеш да го видиш ти, абе чудо).
Цитирай
#11

Ядрата нямат значение.Пък и а5 2016 не си струва за парите.Да ти кажа,ако поръчкаш нексуса с ромове и кернели ще стане къртачка,бях гледал на едно видео какъв мощен мултитаскинг вади...иначе ако ще хабиш 500 лева си вземи huawei p9 lite,не гледай че е lite,характеристиките са като на флагман.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#12

Караш ме да се смея рано сутрин,самсунга прави 6.30 дисплей...това е виц на годината иначе както каза колегата по горе p9 lite също е добра опция,ако ти се дават пари.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#13

Препоръчвам huawei p9 lite. Не съм вярвал, че ще го напиша някога, това изречение с препоръка за "х.ями вей", но вече седмица го разцъквам и останах изненадан от, дисплея, батерията, производителност. А смятах, че ще се върна в "първи клас" , след като сменям nexus 5 за huawei p9 lite.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#14

Абе и аз мислех,че след нексуса светът ще свърши ама не Big Grin lite версията на вея предлага доста за парите си и това се нрави на хората с тънък джоб,като нас Smile

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)