Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Молба за помощ при инсталирана на custom ROM на G7E
#1

Здравейте Smile
Нуждая се от малко помощ при инсталиране на rom на galaxy S7 Edge
По принцип KNOX не смятам че е проблем ако се вдигне , така че искам да инсталирам ром без bloatware (не виждам смисъл да държа софтуер на у-вото който не ползвам) .
Какво успях да направя досега :
с CF-Auto-Root , проверявам с root checker и ми показва че у-вото е рутнато
След това изтеглих SuperMan-Rom V1.8.1 от XDA
преди да го инсталирам чета че "You have to be on G935FXXU1APER bootloader and G935FXXU1APEQ modem" изтеглих ги и ги инсталирах с ODIN
след рестарт ми иска парола ...доколкото се ориентирах , трябва да инсталирам стоков ром и да изтрия данните "Boot into stock recovery and wipe data (stock recovery can wipe that, twrp not as it doesn't support samsungs encryption)" ...това как става и какви данни трябва да изтрия ?
Изтеглих и инсталирах стоков ром (BGL) и съм дотук .
Ta въпроса ми е какво да направя за да инсталирам SuperMan-Rom ? И някой ако го е пробвал , добър ли е или ще препоръчате друг...за този чета че е базиран на 601 като са махнати bloatware и е оставен touchwiz.
Благодаря предварително Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами влез си в стоковото рековери и от него си направи wipe, естествено без да инсталираш стоков ром, защото ще загубиш руута... Като направиш wipe през рековерито на data-та, вече няма да ти иска парола. Сега след като си флашнал стоков ром, започваш от начало, като четеш  ако нещо не ти е ясно Winkвиж ПС-а
Според мен след като си руутнат и искаш да се отървеш от нежеланите програми, спокойно можеш и да го направиш без да слагаш разни къстъми, които в по голямата си част са на основа стоков фърм.

ПС: Сега се зачетох. Колега, пропуснал си ВАЖНИ стъпки при инсталирането му. Не си следвал упътването за инсталация! Нищо не споменаваш за TWRP, който се слага преди модема (ако не си с него)...

Цитирай
#3

да това го пропуснах в описанието - инсталирах TWRP след модема а не преди ... пк ще пробвам. Какъв е начина да се махнат bloatware от стоковия ром , ако има тема съм я пропуснал
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)