Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не чете файлове от флашка
#1

Не иска да чете никакви файлове от флашката... Ни уорд. Ни ексел. Ни пдф.  Флашката е 16гб. Имате ли идея какъв е проблема
Цитирай
Аксесоари
#2

Не трябва ли допълнителна програма за да ги отваря тези файлове?
Цитирай
#3

Само за документи ли става въпрос или въобще никакви файлове?
Ако не чете нищо, вероятно OTG кабела ти е виновен, или формата на флашката.
Флашката трябва да е FAT32 или exFAT файлова с-ма.
Ако флашката ти е в един от двата формата, иди в техномаркет или технополис и си купи OTG кабел, ама не от 2-3 лв. а 7-8 лв. че има много ментета.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Флашката е с накрайник за мини юсб. Не съм се сетил да проверя формата какъв е, но вероятно е NTsf. Днес ще я форматирам във FAT32 и ще пиша дали има ефект  Smile
Цитирай
#5

Пробвaй първо в exFAT, тaкa нямa дa имaш огрaничението от 4GB при FAT32. Не съм сигурен обaче дaли рaзчитa флaшкa в exFAT, зa товa кaзвaм дa пробвaш. Кaртa в exFAT рaзчитa инaче.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Такааа, форматирах флашката... първо във FAT32 , после в exFAT. И двата случая, след като върнах обратно всички файлове,  за съжаление излиза пак същото съобщение "Не може да се отвори". Изпратих си уордовски файл /от флашката/ на пощата /като прикрепен/ и го отвори без проблем. Флашката е TDK-16gb... Някакви идеи какво да направя, за да се четат тия проклети файлове, че ми се налага от време на време да отварям и нещо от флаша.
Цитирай
#7

Защо не пробваш да я форматиш през телефона и после да си качиш файловете?
Цитирай
#8

(2016-07-05, 09:56:58)kam4ooo написа:  за съжаление излиза пак същото съобщение "Не може да се отвори".
Това значи ли, че виждаш файловете през файл мениджъра, но не можеш да ги отвориш?
Ако е така, проблема не е във флашката. Потърси програма в маркета, която може да отваря въпросните файлове. Пробвал ли си да качиш някои от въпросните файлове във вътрешната памет на телефона или на СД картата и да видиш така дали ги чете?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Копирах един уорд-файл във вътрешната памет и там го отвори без проблем. Форматирар флашката през телефона, след което върнах копирания файл и... не го отваря Sad . Явно проблема е от самата флашка...
Цитирай
#10

Не каза от колко време имаш флашката?
Недостатъка на флашките е че могат да понесат ограничен брой изтривания и записи.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#11

Най добре пробвай с друга флашка.
Цитирай
#12

Или с друг файлов мениджър.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Не, почти съм сигурен, че е от флашката.
Нали се случва това понякога и със sd картите.
Цитирай
#14

Не съм имал никога проблем с външна sd карта. От както ми се прецака micro usb на otg флашката ползвам този адаптер. За сега върши идеална работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)