Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Автоматичен СМС или известяване когато не съм около телефона
#1

Здравейте,питанката ми е следната...Мога ли да направя настройка на телефона когато спортувам или имам някаква работа и не съм около телефона,ако някой ми позвъни да му бъде затворено след което да му бъде препратен автоматичен SMS че не съм наоколо?Знам че имаше начин ако самия аз му затворя да му изпратя бързо съобщение,че не мога да говоря но в случая става въпрос когато телефона не е в мен? Мерси

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
Аксесоари
#2

В самите настройки на телефона едва ли ще намериш подобна опция за автоматичен отговор със съобщение.
Необходимо е приложение от рода на Auto Sms например.
https://play.google.com/store/apps/detai...oresponder
Може да разгледаш за подобни,  които вярвам ще свършат точно това, което желаеш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

От думите ти оставам с впечатление, че ще искаш освен автоматичен смс, телефона да разпознава че не си край него и тогава да активира функцията.

Не ми е ясно как може да стане така че телефона да разпознава, че не си покрай него!?! Още не са измислени такива сензори.
Цитирай
#4

(2016-07-05, 13:06:55)GH0STFACE написа:  От думите ти оставам с впечатление, че ще искаш освен автоматичен смс, телефона да разпознава че не си край него и тогава да активира функцията.

Не ми е ясно как може да стане така че телефона да разпознава, че не си покрай него!?! Още не са измислени такива сензори.

Не си ме разбрал в такъв случай...Не съм тъп и се интересувам прекалено много от технологии и иновации,за да си помисля,че телефона може да разбере дали съм около него или не.Идеята е отивам да тичам ,включвам някаква опция в телефона(или приложение) в която от момента в който е включена всеки който ми звъни телефона ми ще му затваря автоматично и ще му препраща съобщение което съм написал,пример: "В момента не съм около телефона,ще ви потърся по-късно,това е автоматично съобщение."
Не искам да се притесни някой от близките ми като не вдигна няколко часа подред или ако ме търсят по работа да знаят че просто по-късно ще им върна обаждането.

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#5

Супер. Значи горното приложение би трябвало да ти свърши работа.

Sent from my Leo toy using Tapatalk.
Цитирай
#6

Имаше телефонен секретар, някъде в менюто го бях мярнал.Стационарен е записваш съобщение и си готов, би трябвало да ти свърши работа. Wink
Цитирай
#7

(2016-07-05, 13:06:55)GH0STFACE написа:  .......Не ми е ясно как може да стане така че телефона да разпознава, че не си покрай него!?! Още не са измислени такива сензори.

Прав си, но има начин.....!!
Ползвам SmartWatch 3 SWR50, и съм го вързал с блутута към Премиума.
Тъй като често си забравям телефоните... я в къщи, в офиса и ли в някое заведение.
През Android Wear съм настроил при 10 метрова зона (или тоест когато изгуби блутут връзката) телефона да звъни и да показва местоположението си на екрана на часовника, а часовника да вибрира.
Няма шанс да не разбереш че телефона не е в теб.
Има опция и за СМС към даден номер.

(2016-07-09, 06:10:49)stambog написа:  Имаше телефонен секретар, някъде в менюто го бях мярнал.Стационарен е записваш съобщение и си готов, би трябвало да ти свърши работа. Wink


Да..., това ще му свърши работа.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#8

И ти си прав, но това е опция на SW3, не на телефона Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)