Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Downgrade 6.0 -> 5.1.1
#1
Sad 

Здравейте !
Наскоро приятелката ми си купи з5 и се ъпгрейдна до 6.0, но не е доволна и иска да се върне на лолипоп. Това добре , обаче досега съм се занимавал само с самсунг и всичко ставаше през один. Та искам да ви попитам , дали става по същия начин и ако не е така , ако може малко помощ.

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е тема с инструкции за флашване стоков софтуер на Сони:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
А от тук, може да се свалят някои официални версии на наши оператори:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78029

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

А би ли казал от какво точно се оплаква? Смисъл, само визуално ли не и харесва или има и нещо друго?

Мястото на жената е в леглото.....гола
Голяма фенка на Sony армията.
Цитирай
#4
Photo 

Здравейте Помъчих се да си върна старата версия на Андроид 5.1.1 но уви не успях. С сони дуо Е6683 съм и поради неумение надградих до 6.0.1. и дали заради това или други причини мнооого загрява. Даже като стои в джоба ми. Моля някой знаещ да помогне. Сега само рестартира постоянно и изписва "Unfortunately, the process com.android.phone has stoped. ok" На екрана има картина с поле и знамена и някаква сграда от дясно и езиците за нагласяне. Свалих флаштул, разпозна го но не изглеждаше като показаната на упътването. Аз и грам английски не разбирам, затова и не отметнах нито едно квадратче преди да пусна флашването.. Може би тук ми е била грешката. Затова моля някой да види снимките на флаштул, и да каже къде да сложа отметка за да се получи, ако изобщо вече е възможно. Дано да не го хвърлям че е на 12 дена. А и ftf файла е за Е6653. Може и от това да е. Не знам къде да търся наш. Все за чужди страни и континенти намирах.  Ето на снимките как изглежда тази флаштул  която свалих. Шестата не ми даде да я кача. На нея долу в ляво пише. Simulate / Disable final verification / Max USB Buffer 32/64/128/256/512 /. Над левите квадрати  Sin и MiscTA пише, Wipe , а над десните  Exclude.  А бре пълно табу. И с програмите е така но сами се инсталират. И това и очаквах да е тъй , но за жалост не стана нищо.


Прикачени файлове
.png Моя снимка 1.png Размер: 278.21 KB  Сваляния: 22
.png Моя снимка 2.png Размер: 279.48 KB  Сваляния: 13
.png Моя снимка 3.png Размер: 275.9 KB  Сваляния: 10
.png Моя снимка 4.png Размер: 269.42 KB  Сваляния: 11
.png Моя снимка 5.png Размер: 200.49 KB  Сваляния: 12
Цитирай
#5

@skaiuokar, Намери точно фърмуер за твоя модел телефон най-добре. "Наш" софтуер няма да намериш, в предвид това, че не се предлага от такъв оператор.
Независимо от това, ако те интересува българския език, вярвам, че трябва да има във версиите на софтуера за този модел.
Софтуера за Е6653 едносимов, си флашнал на Е6683 двисимов. Вероятно не ти е необходима другата сим карта.
Иначе на втората снимка, маркирай Apps-log и Userdata и премини към флашване на правилния софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Първо Много Благодаря за бързия отговор че беше вече мнооого загрял от рестартиране но се изтощи батерията. Сега много ли заряд в % и трябва за флашването? Лошото е че не мога да влезна и ако всичко e ново в телефона както изглежда, няма да мога да сваля този USB Debud отново и активирам USB поправка на грешки, защото го нямаше в телефона. Трябват ми и двете сим карти и вече свалих един E6683_32.0.A.6.209_R4B_Malaysia Generic_1298-9654 защото тръгна от страницата от която и 6653. При други все нещо прикачено за сваляне. Дали ще стане? Или Малайзия е много далече и да търся от по близо!!! Българският език ме интересува на 101%. Без него не мога се оправя.Иначе ако е само маркирането на тези две от снимка 2 смятам че ще се справя този път, макари да се псувам и гащите ми да треперят. Ето това пише в упътването на флаштул:
-NB! Ако се опитвате да флашвате Андроид 4.0.3 или 4.0.4 (ICS) или по-нов, трябва да сложите тикче на "No final verification"
За мен то важи ли? И трябва ли да отметна Disable final verification . Буфера на USB е на 512 На толкова ли да си е? Или направо ако желаете аз съм в отпуска, за да не Ви мъча с писане може по скайп. Камерата ми е подвижна и ще можете да виждате какво става на екрана на лап топа и да давате акъл. skajuokar666
Цитирай
#7

@skaiuokar, Двете отметки трябва да са достатъчни.
USB Debugging не ти е необходима, защото преди да започне флашването,  устройството може да бъде напълно изключено, което премахва необходимостта от Debugging_а.
Относно заряда, добре би било да е над 50%, дори около 80%.
Все пак процеса по флашване изисква време,  а последващото зареждане на операционната система, също.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Дано след като го заредя наново, не започне наново непрестанно да рестартира което значи че изключва за секунда само и това не попречи на новото флашване. Да карам с този който съм свалил так ли?. Урааа, не започна да рестартира. За пръв път и Студен. А ПРЕДИ ЗА ПЕТ МИНУТИ И ВЕЧЕ Е ТОПЪЛ. Дано успея този път.

/
Цитирай
#9

Задръж едновременно бутоните за включване на телефона и бутона за увеличаване на звука,  докато не усетиш бързи вибрации.
Тогава телефона ще е изключен.
Зареждаш батерията, а след това флашваш Малайзикския дженерик.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Ок. Още веднъж Благодаря. Приятна вечер и Жив и Здрав и Всички около Теб. Хубаво е че има Хора като Вас. Че са останали Хора като Вас които имат търпение да помагат на такива задръстеняци като мен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)