Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешка при актуализация
#1

Здравейте. Имам следния проблем. Дойде актуализация с големина 25.30 MB и когато телефона се рестартира за да се инсталира актуализацията стига до 33% и спира. Също така постояно ми излиза чe някакво си loggingservice е спряло. Телефона започна да забива покрай тези работи. Както го ползвам и забива за 1 секунда. Доста е досадно като се има предвид какъв клас телефони са. S7 edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си ти само колега с моя edge имам същия проблем при мен различното е че тоя loggingservice спря да ми излиза след като си сложих сим картата а тая тъпа актуализация мисля да отида и да го дам на сервиз тея дни да ми го актуализират.Като си го взема ще пиша веднага тук !!
Цитирай
#3

Същото положение и при мен не мога да актуализирам и постоянно ми изписва и loggingservice е спряло. Постоянно ми излиза и съобщение за злонамерен софтуер като сканира пише че не са намерени проблеми и веднага ми изписва да рестартирам за злонамерен софтуер. Вие как се справихте с проблема ???????

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#4

Хард ресет и ако не се актуализира сам Один. Вие сериозно ли сервиз?
Цитирай
#5

Флашни фърмуера със същата версия, която си получил като ъпдейт, само че посредством Odin и би следвало да се оправи.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

Как се флашва с один ????

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#7

Тук има тема за Odin https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Ето ти последната версия на Odin3_v3.11.1
Цитирай
#8

След всяка актуализация е желателно да се прави reset до фабрични настройки, ако има някаква грешка, цялата актуализация се изтрива.
Цитирай
#9

Не е желателно, а глупаво да се прави ресет след всяка актуализация. Не знам за вас, но аз предпочитам да не губя часове всеки месец в преинсталиране на всички приложения, настройването им и прехвърляне на всичките ми файлове обратно.

Ако нещо се счупи след ОТА ъпдейт, най-разумният начин е да се флашне същата версия фърмуер с Odin (не се изтрива нищо, стига да четете внимателно инструкциите) и ако и след това има проблеми, чак тогава се прави фактори ресет.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

Не е глупаво да правиш reset, ако знаеш как да го правиш, а е най-сигурното за изчистване на грешки. Тия неща който имаш за инсталиране ги записваш на sd карта или ги качаш в някой облак. Последните ОС от 6.0 и нагоре всичко помнят и и ти го инсталират веднага след reset (взети от Google Play). Малко са нещата които не са вземи от Google Play и се инсталират за 2-3 минути.
Цитирай
#11

Те приложенията хубаво ще се инсталират, част от тях даже ще възстановят *част* от настройките си, но все още не съм попаднал на приложение, което ще възстанови всичките си настройки от облака и ще влезе в акаунтите, в които съм влязъл преди ресета. Също много малка част от настройките на операционната система се пазят в облака, а определено има какво да се барне - има неща които не ползвам, такива които увеличават разхода на енергия, приложения за изключване, лични предпочитания на вградените приложения и др.

Въвеждането на Email акаунтите също е немалко досадно - за всеки поотделно слагам различни настройки според вида му - дали е личен, или за професионална кореспонденция - подпис, график на синхронизациите, колко писма да се теглят и т.н.

И не на последно място, имам 128 GB-ова карта, която е криптирана. Криптографския ключ се пази добре защитен на телефона, което означава, че ако направя ресет ще загубя достъпа до данните на нея. За да не се случи това, трябва преди ресета да я декриптирам и след ресета обратно да я криптирам. Вероятно се досещаш, че де/криптирането на 128 GB отнема мнооооого време.

Не можеш да ме убедиш, че е по-хубаво да си губя времето в настройки, отколкото евентуално да изчистя някакви евентуални грешки след ОТА ъпдейта. Ако се получат грешки, ще направя точно това, което написах в горния си пост.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

'ivkos'  може би си прав. Имам облак в mail.ru с място 1 TB и въобще не знам за това криптиране, всичко си записвам там.
Цитирай
#13

Как правите облак в mail.ru? 1ТБ-стана ми и интересно.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#14

'Legal76' от дълго време съм абонат на mail.ru (знам руски) и в началото на 2014 година (5-6 януари) тогава е тяхната Коледа и имаха промоция и дадоха 1024 GB срещу което не са поискали нищо.  Сега имам свободни 808 GB и за това си качам там всичко.
Цитирай
#15

Ясно.Но, как се прави облак?
Имам в gmail поща, но искам в mail.ru примерно?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#16

Регистрирай се mail.ru, но сега дават само 25 GB. Има приложение в Google Play: 'cloud mail ru' то е много удобно. Може и през компютър там от пощата имаш вход до облака. Паролата е същата.
  П.П.- Виж тук: https://cloud.mail.ru/
Цитирай
#17

Благодаря.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#18

'Legal76' регистрира ли се и доволен ли си от облака?  Пиши на лични...
Цитирай
#19

Проблема при мен се реши след актуализация през SmartSwitch така гаранцията си остава валидна по добре отколкото през Odin !!!

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#20

SmartSwitch и Odin флашват фърмуерите по един и същи протокол и Odin не ти губи гаранцията, ама ти си знаеш... Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#21

Сори тогава някъде бях чел че през Один гаранцията се губи

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)