Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане относно стъклените протектори
#1

Имам едни лоши спомени от протектори, дето правиха екрана по-тъмен и да не се вижда на слънце, а с A5 2016 едно, че съм влюбен в SAMOLED-а (това ясно), друго , че виждам перфектно на слънце дори без пълна яркост. Та питането ми е-ако сложа стъклен протектор, ще се прецака ли цвета или видимоста? Не съм слагал стъклен досега, но предполагам са различни?
Всички ли са 2.5D, както е екрана на самия телефон? Да не стане така, че като му сложат в магазин протектора, да взема да изляза навън и да се чудя какво има на екрана и да търся сянка (лоши спомени от lenovo-то, дето и без протектор е кьораво на слънце, а е SAMOLED)?
Цитирай
Аксесоари
#2

@alisali1234, не, няма да има разлика във видимостта и цветопредаването на дисплея, всичко зависи и от качеството на самия протектор. Има както 2.5D така и не. В магазина не извършват такава услуга - ще трябва да се престрашиш да си сложиш протектора сам.

 
Цитирай
#3

Няма да го напасна точно, ръцете ми треперят леко. Слагал съм сам 5-6 обикновени протектора и никога не съм ги напасвал както трябва. Във повечето вериги слагат протекторите-Mega Device например предлагат слагане, което е безплатно, ако го купиш от там.
Ако не е 2.5D протектора какво ще стане и каква е разликата между този дето 2.5 и този, който не е?
Не им разбирам много, а не искам да остана прецакан. 2.5D е по-добрия вариант, нали?
Цитирай
#4

Ако екрана ти е леко извит в краищата протекторите не покриват целия дисплей, което е много неприятно (пример Samsung Note 4). Ако е абсолютно плосък от край до край взимай смело, няма да съжаляваш. Освен това се слагат много лесно (не като фолио протекторите) и няма шанс да останат балончета въздух.
Цитирай
#5

Препоръчайте добър стъклен протектор, 2.5D и да е качествен, че намерих някакви, на които не пише дали са 2.5D , или не са. Поне да е качествено.
Иначе аз пак ще го занеса в Mega Device да сложат, на себе си нямам доверие, просто си знам ръцете.
Дайте някое предложение.
Цитирай
#6

Nillkin, Mokolo, но дали ще имат тези марки...божа работа.
Цитирай
#7

И да ги нямат, за 5 лв. лепят. Дай някакви линкове, че се бъркам, намирам или за А5 2К15, или някакви, дето не ги знам дали са 2.5D...

(Не им разбирам по причината, че не ги ползвам, нито калъфи, нито протектори, но тая Горила се драска животниски бързо, и съм принуден да слагам такива неща...)
Цитирай
#8

(2016-07-08, 16:12:29)alisali1234 написа:  Препоръчайте добър стъклен протектор, 2.5D и да е качествен, че намерих някакви, на които не пише дали са 2.5D , или не са.
Ползвам Nillikin, добри са, по $8 бройката. Ако е със заоблени краища е 2.5D

 
Цитирай
#9

По Бг сайтовете няма ли ги?
Цитирай
#10

Намират се, но на двойна цена.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#11

Цената не ми пречи, важното е качеството и най-вече да не променя цветопредаването и да не избледнява екрана на слънце, щото в чист вид екрана на А5 2К16 си е мечта (поне за мен), и още съм 50/50 дали да го сложа тоя протектор.

http://www.emag.bg/zaschitno-folio-nillk...DDYJS3BBM/
Намерих това, но не пише дали е 2.5 и няма негова снимка да видя. Според вас как е?
Парите не ми пречат, по-добре 20-30 лв. за протектор, колкото после 150 лв. нагоре за нов дисплей.
Цитирай
#12

Поръчай си го от Али - ще е по-евтино, има си снимки на стоката и т.н.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#13

Не мога да поръчвам от чужбина. Най-много да пусна запитване до е-мага дали е 2.5D или ако не да си стоя без протектор.
Цитирай
#14

От емаг не е 2.5D, то е Amazing H, за да е 2.5D трябва да е Amazing H+

http://nillkin.com/english/proshow.asp?m...812&page=1
http://nillkin.com/english/proshow.asp?m...813&page=1

Ето ти една обява за Mocolo: http://olx.bg/ad/mocolo-yaponsko-zakalen...8;promoted
Цитирай
#15

Препоръчвам Моколо, аз съм много доволен от тяхното стъкло.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#16

А какво точно отразява това 2.5D?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#17

Заоблените краища.

[Изображение: Tempered_Glass_2.5D.jpg?v=1423740775]
Цитирай
#18

Пристигна ми протектора. Първо, не беше 2.5D въпреки уверенията на продавача. И второ-не пасваше, беше доста по-малък от предната част на телефона и вместо да го хваща целия, хваща само екрана и централния бутон. Не съм умрял за 7,90 лв. , ама съм пушач, на 2 кутии на ден, това си беше кутия и половин дадена за жива простотия. Три пъти ги питах-2.5D ли е, да. Да,ама... кон да ги..
Цитирай
#19

@alisali1234, ако го беше поръчал от Али, сега щеше да ти излезе без пари. Връщай го, ако има опция за защита на потребителя.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#20

Не е от магазин, а от фейс страница, тип магазин. Коректно го изпратиха, на него пише А5 2016, но очевидно не е това, което трябва. Ама и за 2015 да е, пак нямаше да пасне, айде остави ръбовете, ама то хваща само долния бутон и самия екран, без нищо, все едно е рязан само за часта с екрана. Сефте виждам такъв малоумен протектор, на това му се казва буквален смисъл Screen протектор, само screen-а Big Grin Big Grin Big Grin А горе да си се чупи, нали Big Grin
Или нарочно е направен така, не знам, сигурно щото не е 2.5D и не може да покрие целия екран? Обърках се. Карай. Поне си изчстих екрана. Ха-ха.
Карай.
Цитирай
#21

А Mocolo ли беше протектора или някакъв друг?
Цитирай
#22

Не знам, не забелязъх. В една такава картонена опкаковка, от тия рециклиращите.
За сега ще стоя без протектор.
Цитирай
#23

Това е опаковката на Mocolo

[Изображение: HTB13CNyIXXXXXX4XFXXq6xXFXXXW.jpg]

Ако не е такава и ако си взел от човека по обявата, която ти пратих (той продава Mocolo), значи те е излъгал яко и с марката и с вида на стъклото.
Цитирай
#24

Не е от него, и не е това опаковката. Абе прецак. Да са живи и здрави, не съм им умрял за 8-те лева, щом това ще ги наяде и ще им оправи живота...
Протектора май беше за А3 като се сетя с какви размери беше, или пък за А5 2К16, ама защо само стъклото и половината бутон долу, аз сефте виждам такъв орязан протектор....
Както и да е.
Цитирай
#25

Хаха, аз пък само на такива орязани съм попадал. Търсих вчера из ибей да покрива цялата предна част, ама ТЦ - няма за моя телефон, явно пестят материал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)