Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при свързване с флашка
#1

До преди време нямах никакви проблеми да си свържа флашката с телефона чрез кабела в кутията със самия телефон. Сега обаче въобще не иска, не отчита абсолютно никакво присъствие. Бях включвал преди време клавиатурата с кабелчето и тя си работеше супер и от тогава не съм включвал флашката. Върнах фабричните настройки на апарата, но пак същото. Мнения?
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв е формата на флашката?Защо си мислиш,че проблема е в телефона?Изпробвай флашката на друго устройство...примерно на TV.

Pocophone f1
Цитирай
#3

Формата на флашката е FAT32. Пробвах я на TV и лаптоп и няма никакви проблеми. Но сега я пробвах с кабела на леново на таблета и също не я отчита. Пробвах да свържа клавиатурата с телефона и единия път захапа и работеше, но след това като пробвах пак същото, не иска и не иска. На телефона и на таблета нямам деактивирани приложения, които биха затруднили разчитането на флашката.  Така като гледам дали проблема не е в OTG кабела? Най-странното е, че с кабела преди си работех и нямах проблеми след това го прибрах в нас и не е ползван, а сега като го взех и не работи.... как става така да съм го съсипал като дори не съм го пипал...
Цитирай
#4

Като нищо си го повредил кабела.Няма друга причина.Дано само да не се окаже буксата на телефона.

Pocophone f1
Цитирай
#5

Надявам се, че не е.... Защото при включване със зарядното си работи, но при свързване с лаптопа от 100 опита веднъж става. Но с този птоблем съм откакто купих телефона, а тогава OTG кабела си работеше....
Цитирай
#6

А на мен пък ми е любопитно на тоя лаптоп каква операционна система има инсталирана?!
Цитирай
#7

Ами с Windows 7 Ultimate съм там и от 2 год някъде не е преинсталиран. Но проблема със свързването го придавам именно на него, защото човека, който ми го преинсталира не е много наясно и имах доста проблеми в началото, но сега върви добре, макар и бавно Big Grin
___________________________________________________
Между другото, как мога направя една диагностика на буксата на телефона и да разбера най-точно дали е в изправност или не?
Цитирай
#8

Ами примерно с мишка на USB, независимо кабелна или с бежжичен приемник и със сигурност здраво OTG кабелче, трябва да работи безотказно, без да прекъсва.
Цитирай
#9

Ще купя едно ново кабелче по натам и ще изпробвам, флашки, мишката и клавиатурата на телефона, а след това и на таблета, за да се уверя, ако има проблем то той дали е в телефона.
Благодаря за съветите!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)