Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на андроид на Alcatel one touch pixi 3 (3.5)
#1

Здравейте!Притежавам Alcatel one touch pixi 3 (3.5) закупен от виваком при подновяване на договора ми.Предполагах,че ше ми дадат не мини версията,защото в брошурата гледах,че тоя модел притежава по други характеристики от тия които виждам.Оказаха се други-двойно по слаби,а мини версията я нямаше в каталога,но както и да е.Нямаха в наличност точно тоя телефон,така или иначе го купих,не съм се прецакал с главоломни пари.Така,или иначе телефона,в скоро време няма да го ползвам,най вероятно.

Проблема е,че на този телефон е инсталиран андроид кит кат,който цикли много.Още първите дни го забелязах това,самото меню ако няма отворени приложения върви,да кажем добре,но стартираш ли нещо в нета и дори не много неща да си отворил,вайбър,facebook lite,софбус и т.н. софтуера започва ужасно да цикли.Инсталирал съм по стари версии на messenger,viber,skype.. като цяло само това.Този телефон си давам сметка,че е нисък клас,но има ли вероятност да инсталирам друга версия на андроид,по лека-да речем Jelly bean!

Знам,че най вероятно няма да има кой знае какви промени,телефона е с двуядрен процесор 1 GHZ,под 512 мб,реални,загрява доста бързо,ако говориш по което и да е приложение.Та желанието ми е малко да накарам телефона да върви по леко с по лек софтуер,ако е възможно.Имам един приятел,който разбира повече от мен по отношение на софтуер и андроиди,но твърди,че по стара версия от стоковия ром на един смартфон не може да се инсталира.Това така ли е?!Ако има някакво решение,чакам мнения,линкове и предложения,ако има някакъв вариант.
Благодаря,предварително Smile!
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)