Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ъпдейт] Xiaomi Redmi Pro беше представен официално
#51

Някой да си е купил телефона и да сподели как се представя, какъв rom му е сложил, как е има/няма проблеми, от къде го е купил и т.н.?
Колеб ая се между Xiaomi Redmi Pro и Xiaomi Redmi note 4? Несъмнено Redmi Pro е с по-добър дисплей и камера, но ме притеснява дали ще има скоро(въобще) Global Stable ROM, а за Redmi note 4 излезе вече. За Redmi Pro за сега има само (Unofficial) Xiaomi.eu Multi Language MIUI 8 което колко е читаво не се знае.
Някой щастлив/нещастен собственик на Redmi Pro да сподели?
Цитирай
Аксесоари
#52

Xiaomi.eu е толкова читав колкото китайските официални билдове.
При нужда от български или ако не искаш да имаш нищо китайско в рома, освен буквите в означението му, както и ако си с отключен буутлоудър, го слагай без да се замислиш

Разликата е и повечето RAM и по-мощния процесор в „Prime" версията на Redmi Pro
Цитирай
#53

(2016-10-06, 15:16:44)suffer написа:  Xiaomi.eu е толкова читав колкото китайските официални билдове.
При нужда от български или ако не искаш да имаш нищо китайско в рома, освен буквите в означението му, както и ако си с отключен буутлоудър, го слагай без да се замислиш

Разликата е и повечето RAM и по-мощния процесор в „Prime" версията на Redmi Pro

Мерси за отговора... не знам ако го поръчам от алиекспрес(TO) версията с 3GB РАМ дали ще е с отключен буутлоудър и ако не е дали ще имам проблем да го отключа?
Иначе телефона ми изглежда много читав...
Цитирай
#54

С фабрично заключен ще е. Ако нямаш ми акаунт си направи отсега и си пусни заявка
Цитирай
#55

(2016-10-06, 16:00:11)suffer написа:  С фабрично заключен ще е. Ако нямаш ми акаунт си направи отсега и си пусни заявка

Ще трябва да се чака така ли? Не съм се занимавал с Xiaomi до сега за това така разпитвам.
Но да не отклонявам темата...
Има ли някой който да си е купил този телефон да сподели впечатления?
Цитирай
#56

В събота трябва да е при мен уж...3/64

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#57

(2016-10-06, 16:20:57)dingila написа:  В събота трябва да е при мен уж...3/64

А от къде го поръча от кой сайт?
И един много тъп въпрос ама да си питам понеже не знам как е при Xiaomi - ако дойде с версията в която има само Китайски и Английски дали ще трябва да си слагам някаква допълнителна клавиатура(като swiftkey) ако ползвам Английската версия за да пиша на български?
Цитирай
#58

Да, ще трябва да си слагаш друга клавиатура, понеже поддръжа само английски и китайски на вградените
Цитирай
#59

(2016-10-06, 16:49:52)suffer написа:  Да, ще трябва да си слагаш друга клавиатура, понеже поддръжа само английски и китайски на вградените

Кофти...
Ще изчакам колегата "dingila" да дойде неговия да видим дали е доволен да събера малко инфо...
Цитирай
#60

(2016-10-06, 16:45:17)kras1001 написа:  А от къде го поръча от кой сайт?

Един приятел ги продва...
Взима по 100-150 бройки на 2 седмици и тъй
Не мога да ти кажа от къде, знам че идват с DHL

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#61

(2016-10-06, 17:54:50)dingila написа:  Един приятел ги продва...
Взима по 100-150 бройки на 2 седмици и тъй
Не мога да ти кажа от къде, знам че идват с DHL

Ще чакам отзиви като ти дойде твоя...
Цитирай
#62

(2016-10-06, 16:20:57)dingila написа:  В събота трябва да е при мен уж...3/64

Колега дойде ли телефона?

Междувременно гледах няколко видео ревюта за Xiaomi Redmi Pro и ми направи впечатление, че екрана трепти, като на стар телевизор нещо непрекъснато преминава и опреснява на екрана. Имаше го на поне три-четири клипа!? А нали уж екрана му е много добър? ето и част от клиповете:
https://www.youtube.com/watch?v=Znzgs1x7AkQ някъде от 2:33 минута нататък като стане бял екрана най-много си личи
https://www.youtube.com/watch?v=WO4pb6oXA1U след 0:03 мунута още от началото се вижда
https://www.youtube.com/watch?v=LcHpTJSVpGQ след 1:37 мунута още от началото се вижда
https://www.youtube.com/watch?v=nBGPI_mnQiw след 0:37 мунута още от началото се вижда и след

Може и нещо да бъркам и да е от клипвете но...
Цитирай
#63

Дойде!
Ползвам съм кви ли не телефони...Този ме срази...НЕНОРМАЛЕН!!!
Helio X25 е моя 3/64
Сега го мъча да му слагам дев и да го отключа
Нещо с тия медиатек драйвъри не моя се оправя още...ма ще стане де

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#64

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=769505
Цитирай
#65

(2016-10-08, 19:37:45)dingila написа:  Дойде!
Ползвам съм кви ли не телефони...Този ме срази...НЕНОРМАЛЕН!!!
Helio X25 е моя 3/64
Сега го мъча да му слагам дев и да го отключа
Нещо с тия медиатек драйвъри не моя се оправя още...ма ще стане де
Пожелавам ти успех и като се справиш със софтуеъра драсни два три реда как е телефона, че все още се чудя дали да го поръчвам или да си взема Redmi Note 4.
А екрана как е има ли споменатото от мен трептене?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай
#66

Привет,
екстра си е телефона, взех го за майка ми. Дойде с китайски ром (глобален предполагам, има си английски), ъпдейтна се по ОТА. Дезактивирах китайщините, Google play имаше, добавих само още календара и контактите и всичко е точно.
Няма трептене на екрана, нещо от видеата ще да е. Перфектен е даже, много ясен, дори на слънце.
USB-C, изцяло метален гръб, двойна камера - причините да го предпочета пред Note 4.



Цитирай
#67

(2016-10-09, 11:12:37)detresfa написа:  Привет,
екстра си е телефона, взех го за майка ми. Дойде с китайски ром (глобален предполагам, има си английски), ъпдейтна се по ОТА. Дезактивирах китайщините, Google play имаше, добавих само още календара и контактите и всичко е точно.
Няма трептене на екрана, нещо от видеата ще да е. Перфектен е даже, много ясен, дори на слънце.
USB-C, изцяло метален гръб, двойна камера - причините да го предпочета пред Note 4.
Идеално... И аз искам да взема за жената такъв телефон или Note 4 и за това се интересувам.
Значи не си го отключвал телефона, и не си му качал rom ot xiaomi.eu, оставил си го с китайския оригинален rom на английски и всичко е ОК? А клавиатура на БГ коя си качил?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай
#68

Точно така, минимална занимавка - колкото да не изскачат постоянно разните му китайски приложения. За клавиатура - Swiftkey.
Особеността беше че се слагат отделно Гугъл календара и контактите, тъй като имаше вече стор-а. Ако се пробва с общия пакет с всичките gapps, гърми инсталацията заради стор-а. От Топуан го взех, дойде за около 2 седмици.



Цитирай
#69

(2016-10-09, 16:19:22)detresfa написа:  Точно така, минимална занимавка - колкото да не изскачат постоянно разните му китайски приложения. За клавиатура - Swiftkey.
Особеността беше че се слагат отделно Гугъл календара и контактите, тъй като имаше вече стор-а. Ако се пробва с общия пакет с всичките gapps, гърми инсталацията заради стор-а. От Топуан го взех, дойде за около 2 седмици.
А Ми акаунт задължително ли е да има? И някъде в някаква ревю бях чел, че трябва да му се барнат настройките за пестене на енергия защото не давали достъп да GPS-а примерно и дори не те пита просто забранява и ако не знаеш приложението не работи... Нещо такова.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай
#70

(2016-10-08, 20:27:50)kras1001 написа:  като се справиш със софтуеъра драсни два три реда как е телефона, че все още се чудя дали да го поръчвам или да си взема Redmi Note 4.
А екрана как е има ли споменатото от мен трептене?

Телефона е луд!
Няма никво трептене или там квото питаш!
При мен дойде с някъв Глобал Стейбъл...Имаше Бг учудващо! Smile
Тръгнах да му слагам дев чайна ром да го отключа след това...
Всичко 6 ама миънлок ми каза "Ноу нийд то ънлок дис дивайс" идеално Smile
Праснах рекавъри и айде дев ром от "другия форум" и така....
Телефона кърти отвсякъде! За 500лв мисля че е е просто перфектен!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#71

(2016-10-09, 21:00:33)dingila написа:  Телефона е луд!
Няма никво трептене или там квото питаш!
При мен дойде с някъв Глобал Стейбъл...Имаше Бг учудващо! Smile
Тръгнах да му слагам дев чайна ром да го отключа след това...
Всичко 6 ама миънлок ми каза "Ноу нийд то ънлок дис дивайс" идеално Smile
Праснах рекавъри и айде дев ром от "другия форум" и така....
Телефона кърти отвсякъде! За 500лв мисля че е е просто перфектен!
Почвам вече да се навивам сериозно за телефона въпреки, че и note 4 не е зле! А другия форум за който пишеш е xiaomi.eu нали?


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Цитирай
#72

Не цитирай последния пост, тоест моя и не, няма в предвид xiaomi.eu, а miui . bg
И Note 4 също не е зле но Pro-то има има много други +ове, а парата е сходна.
А и този хоум бутон мен лично също много му е удобен!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#73

колко вади на Антуту?

И щом е 3/64 вероятно си с бял или златен...
Цитирай
#74

88-90...зависи колко е хладен Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#75

Защото скриншота в Али показва 72ххх май
И ми стана странно. Все пак Redmi note 3 (SD) вади 77000
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)