Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при загуба на мрежа.
#1

Колеги, вчера ми се случи следното. Влизам в асансьора в офиса, там няма обхват и телефонът често губи, слизам долу, вече трябва да имам обхват, но чак в нас цъкнах да видя, дали има нещо и гледам, че мрежата е 0. Появи се де, но в този промеждутък от офиса до нас, съм нямал обхват кой знае колко пъти досега. Много е изнервящо. Някакви идеи  Bu?
Това ми става и с Wi-fi. Като загуби обхват, после трябва да му цъкна power бутона, за да се закачи пак. Автоматично не го прави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен го прави автоматично, просто чак като го светнеш се обновява иконата горе. Пробвай ако искаш да си звъннеш в момента, в който мислиш, че нямаш обхват да видиш, че ще звънне.
Цитирай
#3

Сигурно си на Виваком ?
Цитирай
#4

@liefish, Виваком съм.
Пропускал съм разговори така, но чак сега реших да видя, дали някой има представа що за бъгня е станала.
Цитирай
#5

(2016-07-21, 08:20:30)sawmv написа:  @liefish, Виваком съм.
Пропускал съм разговори така, но чак сега реших да видя, дали някой има представа що за бъгня е станала.

Аз имам много проблеми с това. Още от преди това, когато си купих Lenovo Vibe p1. Почна да му се губи мрежата така за 30 сек до минута, някой път и за по дълго. Смених си апарата с нов, новия смених също с нов. След това три пъти ходи на ремонт. Нищо не се промени макар, че смениха контролния модул и коаксиалния кабел. Та след 4 5 месеца мъки реших да сменя леновото с Nexus-a. За съжаление пак се получава това на места със слаб обхват. Нз на какво се дължи точно. Чипа на картата съм го сменял 2 пъти преди това и сега още един път с такъв за 4G. Един човек ми каза, че може да е от това, че номер ми е прехвърлен от Мтел на Виваком но за мен това няма логика.
Цитирай
#6

@leifish, тук чета и предлагат следното:
http://www.thecellguide.com/nexus5xconnecissue.php
Аз си мислих затова, но се позачудих, дали да го сменям. Сега съм на LTE, та ще го пробвам и ще ти кажа има ли ефект.
Цитирай
#7

Мисля

Мисля, че няма нещо, което да не съм пробвал вече. Дано при теб даде резултат.
Цитирай
#8

И това не даде резултат. Днес пак изгубих обхват Sad.
Цитирай
#9

(2016-07-25, 09:00:54)sawmv написа:  И това не даде резултат. Днес пак изгубих обхват Sad.

Очакваше се Smile
Цитирай
#10

Накрая ще си взема 3310-ката за разговори, а този само за нет. To няма такава простотия. Ново, ново, наблъскано със сума ти екстри, а най-важното, за което служи телефонът - ДА ГОВОРИШ ПО НЕГО - не става. Пълна трагедия.
Цитирай
#11

(2016-07-26, 08:37:44)sawmv написа:  Накрая ще си взема 3310-ката за разговори, а този само за нет. To няма такава простотия. Ново, ново, наблъскано със сума ти екстри, а най-важното, за което служи телефонът - ДА ГОВОРИШ ПО НЕГО - не става. Пълна трагедия.

Не мисля, че е от устройството. Смених 4 апарата и резултата пак е същия. Не знам от какво е обаче. Номера ти оригинален на виваком или е прехвърлен от мтел или теленор ?
Цитирай
#12

Проблема според мен е в множествот от точки за достъп, които се създадоха. В зависимост от това, какво ползваш, телефона включва 2G, 3G или 4G, но ако е закачен към една мрежа и изгуби обхват, а същевременно остане закачен към друга( примерно изгубиш обхват за разговори, но продължаваш да имаш 4G за интернет) после телефона не алармира че е изгубил обхват за 2g, защото той все пак има такъв, но 4g, докато не рестартираш мрежата и  проблема се оправи. Този проблем присъства и при трита оператора и е от началото на 4g мрежите, но дано го оправят бързо, че доста ме дразни вече. Аз съм на Теленор.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#13

От този проблем се оплакват потребители и на трите оператора, с всякакви устройства. Наистина май е откакто пуснаха това 4г.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#14

4g мрежата е само за пренос на данни. При осъществяване на разговор се минава в 3g, което може да отнеме няколко секунди, че и повече. Това си е от мрежата и технологията. Знам го това, защото работя в тази сфера. Освен това както е казал колегата по - горе , при вкюване на дисплея индикатора за мрежата се опреснява и показанието му може да не е точно актуалното в момента. Определено прехода към 4g изкара много проблеми. Просто пробвайте как е в 3g и с друг телефон. Вероятността проблема да е в телефона ви е много малка.
А дали номера е прехвърлен между операторите няма никакво значение, защото носителя на сигнала е СИМ на текущия ви оператор, а те са еднакви за всички абонати.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

(2016-09-20, 20:52:25)SoulSurvivor написа:  Проблема според мен е в множествот от точки за достъп, които се създадоха. В зависимост от това, какво ползваш, телефона включва 2G, 3G или 4G, но ако е закачен към една мрежа и изгуби обхват, а същевременно остане закачен към друга( примерно изгубиш обхват за разговори, но продължаваш да имаш 4G за интернет) после телефона не алармира че е изгубил обхват за 2g, защото той все пак има такъв, но 4g, докато не рестартираш мрежата и  проблема се оправи. Този проблем присъства и при трита оператора и е от началото на 4g мрежите, но дано го оправят бързо, че доста ме дразни вече. Аз съм на Теленор.
Колега , доста добре си го обяснил . Моя huawei p9 lite така прави , но губи обхват в забутания склад където работя . Уж показва , че има мрежа , нямам мрежа , но пък продължавам да си имам мобилен интернет ! Като им го казах на тези в Теленор се направиха на ударени и казаха , че проблема е в телефона (което доста ме съмняваше) . Единствено проблема се оправя когато пусна самолетния режим и го изключа ! Как можем да процедираме в този случай ? Смешно е да купуваме апарати а те да губят мрежа и да пропускаме разговори ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#16

(2016-10-01, 00:27:28)mitko.stefanov написа:  Колега , доста добре си го обяснил . Моя huawei p9 lite така прави , но губи обхват в забутания склад където работя . Уж показва , че има мрежа , нямам мрежа , но пък продължавам да си имам мобилен интернет ! Като им го казах на тези в Теленор се направиха на ударени и казаха , че проблема е в телефона (което доста ме съмняваше) . Единствено проблема се оправя когато пусна самолетния режим и го изключа ! Как можем да процедираме в този случай ? Смешно е да купуваме апарати а те да губят мрежа и да пропускаме разговори ...

И аз имах този проблем преди с едно леново вайб п1. Ходи 3 пъти на сервиз и три пъти го подменяха с нов, обаче резултата винаги беше един и същ. Продадох ги и взех nexus-a. Пак се забелязва този проблем но в пъти по-малко. Така, че ако искат да си пращаш на сервиз телефона, ще изгубиш 4 месеца като мен Smile
Цитирай
#17

Колеги, някой намери ли някакво решения за този проблем? Пуснах на 3G само, но то същата работа. Великите смартфони, 4G, големите update-и и накрая най-важното нещо, за което служи телефонът, НЕ РАБОТИ! Почти всеки ден пропускам по някой разговор и накрая излиза, че трябва да нося два телефона - една 3310-ка за разговори и "големия" смартфон за интернет - по-голяма олигофрения от това няма.
Цитирай
#18

(2016-10-07, 08:43:50)sawmv написа:  Колеги, някой намери ли някакво решения за този проблем? Пуснах на 3G само, но то същата работа. Великите смартфони, 4G, големите update-и и накрая най-важното нещо, за което служи телефонът, НЕ РАБОТИ! Почти всеки ден пропускам по някой разговор и накрая излиза, че трябва да нося два телефона - една 3310-ка за разговори и "големият" смартфон за интернет - по-голяма олигофрения от това няма.

Аз не можах да намеря оправия на този въпрос. Сега от както в моя град има 4Г мрежа на Виваком е по добре. От тогава нямам пропуснати разговори. Единствено само като отключа телефона, някой път и получавам съобщения от месинджър, вайбър, фейсбук и тн. , най вероятно, заради интернета но не е болка за умиране. С разговорите доста по гадно, особено ако е обвързано с работа като при теб.
Цитирай
#19

Е, как нямаш пропуснати разговори, т.е. си оправил нещата???
Цитирай
#20

(2016-10-07, 14:56:54)sawmv написа:  Е, как нямаш пропуснати разговори, т.е. си оправил нещата???

Самооправи се. Всичко е до обхвата и това, колко е натоварена клетката към която си вързан общо взето. До такъв извод стигнах.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)