Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за избор смартфон !!!
#1
Wink 

Привет на всички. 
След подновяване на договора към Теленор искам да си взема нов смартфон, за сега колебанията са ми между Alcatel Idol 4 и Huawei P9 Lite кои от двата да избера??. Телефона ще се използва за massanger, Facebook, viber и браузване и леки игри . 
Приемам и други предложения но да не са от неизвестни марки ! 
Бюджета е до 500 - 530 лв.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с някой модел на Xiaomi - известна марка е.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

Xiaomi са най-доброто в този случай, но щом ще е от Теленор, погледни LG G4.
Цитирай
#4

Xiaomi отпада телефона ще се взема от теленор или Техномаркет / Технополис,
а относно LG G4 мисля, че не се вмъква в бюджета ми, давайте мнения и за посочените апарати в темата и очаквам нови предложения ?
Цитирай
#5

И двата си имат плюсове и минуси. Предимствата на Huawei са в малко по-голямата батерия и пръстовия отпечатък (Alcatel-а не съм сигурен дали има). Процесора е по-бърз от на 4-ката, но разликата няма да е голяма. Но, ако ще играеш и игри може би Идол-а е по-добрия избор за теб, при условие, че ако го вземеш от Теленор идва с добри слушалки и VR очила. Камерите им са добри и за невъоръженото око едва ли ще има разлика.
С други думи хардуерно нямат огромни разлики, с които да изпъкне единия модел. Взимай този, който ти харесва визуално най-много (Huawei е малко по-ръбест). В миналото Алкател не се славеха с добри софтуерни актуализации, дано с този са ги подобрили. Също разгледай и аксесоарите за тези модели (калъфи, протектори и др.). За някой модели идват доста бавно на нашия пазар, ако въобще дойдат.
Цитирай
#6

Благодаря за мнението, като цяло и двете марки нямат актуализации при алкатела ме блазнят 3 гб рам но тази малка батерия ме отказва доста
Цитирай
#7

А разглеждал ли си Nexus 5X? Като гледам се вписва горе-долу в бюджета, но май ще трябва да го взимаш от някой онлайн магазин (има качествени и доказали се магазини, които не пренебрегват качественото обслужване, гаранции и сервизи). Има скенер за отпечатъци (един от най-бързите и точните), задоволителна батерия според мен (като гледам как би го ползвал мисля, че ще ти е достатъчна), добър хардуер макар и с 2 GB RAM пак се справя чудесно заради чистия андроид. Като споменах андроид не само ще бъде изчистен ами и ще си сред първите получили ъпдейти. В следващите може би 2 години Google няма да те оставят да бъдеш по-назад относно софтуер. За друго което се сещам е, че има и USB - Type C, което засега е и плюс и минус, но така или иначе ще започва да става само плюс с времето, няма накъде. Най-големия минус според мен е липсата на SD Card слот според мен, но мисля че може да се прежали с 32 GB версия и евентуално някоя cloud услуга при наличие на Wi-Fi/добър мобилен интернет. Разгледай го, ако го намериш в някой магазин си поиграй с него и реши. Единствената ти спънка може да бъде ако задължително искаш да купуваш от теленор.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#8

Нексуса е добър вариянт но до сега не съм го срещал по магазините, а на онлайн магазин не мисля да пазарувам, не зная дали теленор го предлагат в някои от магазините си.
Цитирай
#9

Според мен при толкова messenger-и, а и ако ще работят едновременно, най-определящото трябва да ти е батарията. Имам познати, които остават недоволни от наглед прилични телефони, защото примерно им трябва вайбър да работи постоянно, а той си е ламя. За модели не знам, просто ако се двоумиш от няколко харесвани, избери с най-голямата батерия.
Цитирай
#10

Явно трябва да отида в магазините да си поиграя с двата модела и да избера най правилния избор. !

Дайте мнение и за Sony Xperia M5 също ми се струва добър избор ? Чакам още предложения !
Цитирай
#11

Да, на място ще е най-добре.


Sent from my MI5

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)