Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с работа ADB
#1
Shocked 

Здравейте , 
опитвам се от повече от 6 месеца да инсталирам CWM на таблет GoClever terra 101 с архитектура cortex A9. 
Няма ОС. С програми не става , трябва да се флашне чрез ADB . Намерил съм драйвър , изтеглил съм ADB , но при команда adb device ми излиза номера на устройството  и sideload . При каквито и други опити дава error : closed . Доста срещан проблем е , но без решение . 
Моля Ви , че тоя таблет ме изяяяде жив .
Цитирай
Аксесоари
#2

Хайде сега без решение ... Пробвай с по нова/друга версия на ADB и задължително инсталирано в С:\.
Цитирай
#3

Благодаря . Ще пробвам. Гледам , че пишат , че може да е от дравъра , но няма друг. Други пък дебъг мод , но не мога да го пусна без ОС . Не става с тази архитектура да се флашне с програма. Оригиналноят РОМ не се инсталира с стоковия бутлоадер ... стига до верофикация и аборт .
Страшен проблем с този автоматичен ъпдейт дето не приключи успешно ..
=- Пробвах и не стана нищо сложих го в C:\
В гугъл много по тая тема , но разнородни мнения .. ще видя какво да го правя .. Си режа салатка на него май . Tongue
Цитирай
#4

Тук има инсталиране на ClockWorkMod Recovery чрез Flasher Recovery TERRA_101 и се стартира само с recovery-install.bat файл >> http://forum.android.com.pl/topic/214514...ki-13-422/
Предполага с преводача ще се справиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Да видях го и това.
Първа стъпка Дебъг мод , който няма как да пусна.
Втпрл флашъра им не работи поради проблема описан по горе с error close
Цитирай
#6

ADB e абривиатура от Android debug bridge та името ясно казва дебъг... Дори и без ОС трябва да се вкара бутлоудъра в такъв режим ама щом стиковия не става отиваш към Causa perduta...
Дриги варианти без adb не дават ли?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#7

Еми в общи линии навсякъде това с ADB минава гладко , но при мен дава проблем. Ще видя може да изтегля 1 гб андройд студио с SDK може да стане , но не вярвам . По скоро може да видя за друг драйвър .
Цитирай
#8

Май GoClever "заключват" таблетите си. Дори да ги root-неш пак не става нищо. Единствено можеш да ги ъпдейтваш с АДБ (инсталация на файл от самия таблет го има като меню, но те рестартира директно). С АДБ обаче уж ти дава инсталиране на 100 процента и после се рестартира и нищо не се инсталира. Май му се казва заключен bootloader.

Аз го излъгах с програмата за комп, с която официално се ъпдейтват ромовете - PhoenixSuite. С нея можеш да инсталираш всичко, стига да е диск IMG. Дадох и "ъпдейт без да се изтриват файловете" и тя ми инсталира TWRP. С нея на таблета сложих Cyanogen. При мене стана обаче гаранция не давам. Това е решение от тип "като не става с хитрост, давай с глупост"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)