Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с тъча на G3 F400
#1

Здравейте, преди три дни получих рефърбиш телефон от Али-то. Телефона си е оригинален, има леки следи от употреба. И хубавото дотук.
След час-два безпроблемна работа, започна да се държи странно. Деактивира се докато работя с него. След като го заключа, екрана се активира и дезактивира по много пъти сам. След промяна на настройките от сервизното меню, това самоактивиране престана, обаче тъча стана неактивен в някой полета, които преди промяната работеха ОК.
Чудя се дали проблема е софтуерен и ще се реши с инсталация на 6.0 да речем или направо да преминавам към смяна на тъча.
Всеки съвет ще ми е от полза, благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с инсталацията, но щом е възстановен - не очаквай чудеса и безпроблемна работа на устройството.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#3

Не мога да открия как беше кода за влизане в скритото меню на F400, за това пробвай с тези двата
3845#*400#
или
*#546368#*400#
Ако успееш да влезнеш в скритото меню, там търсиш подменю Touch.
Влизаш в него, намираш Touch Firmware Upgrade и го натискаш. Натискаш Ок, озчакваш 10-15 сек. излизаш от скритото меню и рестартираш телефона. Не съм сигурен, че това ще помогне, помагаше при проблем с отключването с двойно почукване, когато някой път не отключваше и трябваше повторно да се почуква.
Ако не помогне, опитай с преинсталация или ъпдейт и скед това заводски настройки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Благодаря, колега с първия код влязох в менюто и направих ъпдейт на тъча,това премахна премигването на екрана, но влоши много работата на тъча. Пусках и тест на тъча, в горния десен ъгъл се активираше сам, което ме кара да мисля, че има и хардуерен дефект.
Утре вероятно ще пробвам с преинсталиране. Така или иначе чакам решение на диспута. Може и да купя нов екран и тъч накрая.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)