Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплея изгасва при разговор и не светва отново, Xperia Z3+
#1

Здравейте,
Имам два малки проблема с телефона, но не успях да намеря нищо по темата, затова пускам нова тема.
Минах през почти всички модели на Z серията, но досега не ми се беше случвало нещо подобно.
Първият проблем се изразява в това, че при обаждания, без значение входящи или изходящи - дисплея изгасва, заради сензора за близост още в началото на разговора, без да съм си го сложил на ухото. Не изгасва, докато човека с който говоря не приключи разговора. За сега съм му намерил решение и затварям с Power бутона, но е неприятно...
Пробвах да пусна тест дали работи сензора за близост и пише, че когато допра пръста в горната част на телефона - започва да вибрира и значи, че сензора работи. Да, обаче при мен като пусна теста и постоянно вибрира,все едно постоянно си държа пръста отгоре.
Може ли да се дължи на неправилно сложен протектор, защото така го купих ?
Вторият проблем е, че и двата говорителя му работят и когато пускам музика от телефона си свири нормално и всичко си е наред. Когато някой ми звъни се чува само долния говорител и е значително по-тихо...  Усилен е до край и няма включена опция за усилващ се звън... Някой има ли идеи ?  Bu

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако протектора не е изрязан за сензора за близост, това е проблема. Вземи си изрязан.

При звънене е нормално само долния говорител да работи. При всички е така.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#3

Ето го въпросния протектор:
[Изображение: 20160722_191701.jpg]
Дали пречи според вас и може да е причина за проблема ?
Знаете ли начин да се усили въпросния долен говорил ? Струва ми се, че свири повече, докато слушам музика,дори и да запуша горния говорил. Също така от настройките,когато си регулирам силата на звука също е по-силно...  Grater
Благодаря за бързия отговор.
П.С. Как може да няма раздел за Z3+, при положение, че това е предпоследния модел на серията ?

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
#4

Здравейте отново,
Установих, че проблема не изчезна, когато му сложих нов протектор...
Също така, разбрах, че когато съм навън и е слънчево, сензора си функционира напълно нормално, но само на слънчева светлина.
На тъмно или на светлина от лампи няма ефект и проблема си седи.
Ще се радвам да споделите своите предположения от какво може да е. По всичко изглежда, че сензора си работи, но не когато трябва.

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
#5

А преди да сложиш новия протектор, ефект без него имаше ли?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Същата работа беше..
Нарочно пробвах да проведа разговор, след като забърша сензора с пръст, но отново проблема беше на лице...

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай
#7

Дали случайно предния или задния панел не са ти се разлепили малко?
Пробвай като стиснеш с два пръста телефона в района на сензора дали ще проработи.
Ако не е това проблема, значи самия сензор може да си е заминал!
Цитирай
#8

Не, никъде не се е отлепил. На външен вид е като нов, няма забележка. Дори когато се провежда разговор, виждам, че сензора съвсем леко свети в червено,а когато го приключа - спира. Когато съм на слънце всичко си работи нормално, което ме кара да мисля, че сензора си работи все още.

Black Sony Xperia Z3+ 6.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)